Feedback Ochi de șarpe #7

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 23 Noi 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 30 Noi 2021.
  1. Îmi place

    58,1%
  2. Îmi este indiferent

    4,5%
  3. Nu-mi place

    37,4%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Ochi de șarpe #7. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    goldhe, oni2012, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  2. Adrian

    Adrian Junior Expert

    La un calcul rapid pentru cele 65 runde FARA ZAR NOROCOS
    plante:10:400
    drop:650

    Pentru lista de premii, numarul de jocuri necesare pentru a obtine toate premiile pot fi intre 150-200,poate chiar mai putin in functie de noroc. (am exclus posibilitatea ca la fiecare runda sa obtinem DOAR 60 puncte)

    La prima vedere pare interesant evenimentul, dar totul depinde de zaruri:music:
     
    kameliana59, stiucarul, -iulia1992- și alți 11 apreciază asta.
  3. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Pro: se pot castiga 5 cutii Piccolo, din care doua destul de greu, sunt necesare 90 de runde jucate. Totusi, pentru obtinerea celor 25.000 de puncte din dreapta, cred ca vor fi necesare mult mai multe runde jucate.
    Contra: linii de vrej de 6 ore, in conditiile in care majoritatea recoltam liniile de vrej o data pe zi, pentru a maximiza bonusurile.

    Vad ca se merge pe varianta in care nu se acorda bonus numai prima data cand reusesti o combinatie, ci se castiga aceleasi puncte indiferent de cate ori nimeresti aceeasi combinatie. Greu de estimat un punctaj mediu pe runda jucata.
     
  4. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Am zis ca iau o pauza? Ce minciuna gogonata, mai ales ca e si "chipesul" Borsty. La table stau bine cu norocul... apoi vedem daca merge si cu el. Daca vine cu "energia"de la eventul "Ochi de sarpe 6", o sa-i aprind ceva frunze de dafin, ca data trecuta retin ca nu a fost tocmai "lapte si miere". Am un bonus pentru plante, dar la cate runde trebuie jucate, cred ca am nevoie si de o magie, nu numai de bonus si frunze aprinse.
    Vot pozitiv (desi era bine un Piccolo pe stanga, ca la 2 din ele numai o scara daca imi iau sa ajung).
    Succes tuturor!
     
    murat_anca, kameliana59, stiucarul și alți 14 apreciază asta.
  5. cp58

    cp58 Ambasador forum

    De data asta ... cu parere de rau... voi incerca dar nu am cum sa fac eventul... vin copiii si mai ales nepoata... asa ca.. Imi cer scuze vecinilor mei daca nu pot trimite cadourile... Va doresc succes!
     
    Maia, kameliana59, stiucarul și alți 13 apreciază asta.
  6. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cred ca o sa trebuiasca sa ne incordam muschii, ca bunatatile sunt cam sus plasate... Hai ca 90 de runde facem noi, dar cred ca asta o sa insemne doar 3 piccolo... N-am idee cate puncte reusim pe runda, n-am apucat inca sa ma uit daca e vre-un BB, zile de pomina sau altceva pe la reproduceri, ca fara "ajutoare" o sa fie dificil... Si reproduceri asa de dragul de a consuma SH nu prea sunt dispus sa fac! Ma abtin sa calculez si sa-mi propun tinte, mai ales ca depinde de cateva nivele de noroc, incepand de la "roata", "zaruri", eventuale reproduceri pentru zaruri norocoase...
    Bafta tuturor care se incumeta, sper sa avem cu ce ne lauda pe aici!
     
    kameliana59, stiucarul, oni2012 și alți 9 apreciază asta.
  7. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Ba da , se acorda bonus pentru prima data :''În plus, atunci când veți realiza o combinație pentru prima oară (ex: 3 zaruri de 6 sau 4 zaruri de 2), veți primi bonus 100 puncte, pe lângă cele obișnuite. Pentru a ști care combinații le-ați făcut deja și nu vă vor mai oferi bonus, în fereastra de joc acestea vor fi bifate, precum în poza de mai sus.
     
  8. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Este eventul meu preferat si cu un pic de efort din sura sper sa nu fie nici un fel de problema mai ales ca din cind in cind mai am noroc si la zaruri.Mult succes tuturor.
     
    eneion51, kameliana59, stiucarul și alți 9 apreciază asta.
  9. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Ai dreptate, nu citisem pana jos! In cazul acesta, va fi si mai dificil de adunat 25.000 de puncte! Chiar si la o medie de 100 de puncte pe tura, ceea ce este destul de improbabil, fara 250 de ture nu scapi. Cred ca am sa insist pe reproduceri, pentru zarul norocos...
     
  10. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Eventul trecut l-ai rezolvat din 181 de ture :) Si pana la sfarsitul eventului ai dat de 443 de ori cu zarul si ai facut 55770 pct. ( bravo,bravo!) Eu zic ca o sa fie un pic de efort dar cu Jack , cu ceva noroc la roata , cu SC mult , bonus 100% plante luat din cutiile de bonusuri si ceva reproduceri o scoatem la capat! ( Bine ca nu le-am folosit la eventul trecut !!!)
     
  11. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Mda, am citit si eu acum, sper sa nu fie foarte dificil. Va trebui sa citim bine tutorialul ca sa nu ne urecheze iar Cruella ca la eventul anterior, plus ca va trebui sa fac rost de cagula, sa nu ma recunoasca...MicuNicu ca "jefuitor" de rafturi! :)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    strategia mea este urmatoarea....voi incepe eventul luni 29.11.2021 si pana atunci mai strang ceva suzy si tickete de petrecere....am prins de la ultimul event din cele 13 lazi de bonusuri un bonus general L pe care il voi folosi atunci.....incerc sa fac undeva la 20.000 plante de event in 5h....nu stiu daca voi reusi dar depind de roata....pana acum am strans 49 tickete ( bineinteles cu ajutorul si eventului care tocmai s a incheiat ) ... recoltez natural fara niciun bonus cu 13 parcela mica(am 2x jack care trag de ei...la unul mai am 8 recoltari iar la celalalt 15).... eu sper ca macar cu 15.....vedem pana atunci....revin cu imaginea de inceput luni....sa fim sanatosi pana atunci.....succes....scuze am modificat este vorba de 29.11.2021....
     
    Modificat ultima dată: 24 Noi 2021
    kameliana59, stiucarul, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  13. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Scuze dar ce event mai incepi tu luni 29.12.2021 daca el se termina marti 30.11.2021?
     
    stiucarul, paulici_01, tcmxxl1975 și alți 7 apreciază asta.
  14. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Ce planta recomandati pentru drop bun? Bine... daca va mai amintiti de cand aveati lvl 97 :D. In afara de garoafe nu am incercat nimic si nu am termen de comparatie.
     
    kameliana59, stiucarul, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  15. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Intotdeauna planta cu cel mai lung timp de coacere de care dispui.
     
    kameliana59, stiucarul, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  16. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Maceasa e ok, e si ultima planta deblocata la nivelul tau, are timpul cu cateva minute mai lung comparata cu garoafa!
    Imi amintesc ca e prima planta care mi-a dat drop simtitor mai bun cand am ajuns la ea!
    Si produsele mestesugaresti (pentru cresterea mai rapida, cu 6% si cu 4%: aroma de dragoste si pudra de mandragora)pentru alte plante sunt mult mai ieftine, comparativ cu cele pentru flori sau legume...
     
    Modificat ultima dată: 23 Noi 2021
    kameliana59, stiucarul, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  17. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Va multumesc, am mers pe mana voastra, am pus maceasa... vad eu maine :).
    La produse mestesugaresti mai am de "invatat" stiu numai cateva clasice pe care le tot folosesc la eventuri pentru plante si sc.
    PS. ce memorie de invidiat aveti !
     
    kameliana59, stiucarul, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nu e memorie, am verificat la seminterie...si in camara pentru produsele mestesugaresti, ca nu-mi mai aminteam numele lor...Mai nou le folosesc direct din slot, le retin dupa poza! Doar partea cu dropul mi-o amintesc, ca ma zbateam si eu acum vre-un an jumate si vroiam si eu drop mai bun!
     
    kameliana59, stiucarul, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  19. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Personal astept eventurile la care pot lua lazi Piccolo mai usor, mi se pare nepotrivit sa folosesc tichete de petrecere la un event pe un singur teren. Le voi pastra pentru un event pe toate cele 6 terenuri, unde se cer 100.000 de plante, o sa dau atunci lovitura :) O sa iau probabil upgrade-urile la siloz si ... ce-o mai fi, fara eforturi supraomenesti (SC, SH, Suzie, tichete). BAFTA
     
    kameliana59, stiucarul, paulici_01 și alți 12 apreciază asta.
  20. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Imi place sa cred ca premiile cutiilor Piccolo sunt mai valoroase cu cat poti sa le obtii mai greu !
     
    stiucarul, paulici_01, malagambafane și alți 9 apreciază asta.