Oracolul fermei - Zvonuri vechi

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Oracol, 26 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. veve47

    veve47 Conte forum

    Clar este petrecere si se pare ca-ti va fi casa decorata de la briosele de pe pereti?...xD, aruncate de spiridusi rautaciosi? Lasa ca-i prindem noi...! Ce avem noi acolo? O planta din baloane? Foarte ingenios si frumos. Clar, un event vesel ne asteapta.;) Se vad cornete cu bomboane (posibil drop), avem capsuni, afine, numai bunatati, miam, miam.
     
    rebela21, popescudana42, stefanyy și alți 14 apreciază asta.
  2. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Sunt sigura ca o sa fie un event foarte interesant. Vad ca va fi si Panda prezent la event si va aduce briose si bomboane. Cred ca ne pregatim de petrecere cu atatea baloane.
    Abia astept sa vad cu ce ne va surprinde noul event.
     
  3. marydelnova

    marydelnova Avansat

    buna seara,nu zic ca nu imi plac benzile desenate,dar parca ceva nou era mai interesant. nu credeti?
    ei dar las ca sunt bune si astea ,ca ne distram un pic si luam si ceva stelute
     
    rebela21, popescudana42, sdelasakin și alți 5 apreciază asta.
  4. costyycostyy

    costyycostyy Scriitor în devenire

    Cu siguranta va fi un event foarte interesant daca va aparea o noua reteta la cartier mestesugaresc
     
    rebela21, popescudana42, sdelasakin și alți 5 apreciază asta.
  5. .Vlady_V.

    .Vlady_V. Pretendent

  6. monica.mitrea

    monica.mitrea Începător forum

    planta de event seamana cu sfecla rosie iar cealalta sunt baloane .
     
    rebela21, popescudana42, sdelasakin și alți 6 apreciază asta.
  7. steaumihai

    steaumihai Scriitor în devenire

    Din cate am observat pana acum fara sa citesc celelalte raspunsuri, eu cred ca o sa avem recompensa mai multe retete de facut briose dar la care mestesug se vor da sunt inca confuz oricum planta de event este foarte interesanta cum arata si doresc deja sa o plantez. Cred ca va fi un event super.
     
    rebela21, popescudana42, stefanyy și alți 5 apreciază asta.
  8. gabir16

    gabir16 Junior Expert

    Daca luam in considerare anuntul din panoul de noutati prin care aflam ca zilnic vom primi de la conu Vasile si briose (de care trebuie sa avem grija pentru misiunea 5 de la event) tind sa cred ca o varianta de de briosa va fi drop (cu punctaj minim de donare). Aceasta probabil ca trebuie plantata pentru a "creste" in alte variante ce dau puncte de donare suplimentare. Deci Bafta la drop.
     
    rebela21, popescudana42, stefanyy și alți 3 apreciază asta.
  9. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Din cate observ,la eventul Pui de cuci III ,vom avea parte de rase noi de septeluri,pe care le putem obtine din cuci ! Super ! :p
     
    Modificat ultima dată: 9 Sep 2014
  10. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Noile rase de septel vor face eventul Pui de cuci III mult mai interesant. Sper ca recompensele de la misiuni sa fie pe masura :D
     
    rebela21, svjek10, anutssa_a93 și alți 12 apreciază asta.
  11. angelica.d

    angelica.d Ambasador forum

    Se pare vor fi noi rase de cuci,astept cu nerabdare...
     
  12. .Vlady_V.

    .Vlady_V. Pretendent

    rebela21, popescudana42, .felicia.1 și alți 9 apreciază asta.
  13. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    cred ca are sa fie o noua misiune la coperativa cu noi rase de cuci...are sa fie distractiv si sper ca recompensele vor fi pe masura....mi-as dori sa castig si ceva banane aurii!!!!o_O
     
    rebela21, anutssa_a93, popescudana42 și alți 3 apreciază asta.
  14. Oracol

    Oracol Forum Moderator Team Farmerama RO

    Hei dragilor


    Să vă povestesc ce am pățit mai deunăzi. După un pui de somn revigorant, am ieșit pe prispa casei întinzându-mă. Am făcut câțiva pași pe alee admirând gazonul și florile de toamnă. Dintr-o dată am auzit un zumzet ciudat și am văzut un nor că se apropie. M-am simțit ca în filmele lui Hitchook, dar imediat mi-am dat seama că joc într-un film Cuc coc. Un roi înfricosător se apropia. Erau niste albine bine hrănite, fără cap cu două antenuțe simpatice, ce nu păreau deloc agresive, de aceea nici nu am fugit. Mi-am consultat repede prietenul, Globul meu de cristal și am aflat ca roiul este format dintr-o specie prietenoasă de cuci, nemaivăzuți până acum. Așa că mi-am luat inima în dinți și m-am decis să îi adopt. Le-am făcut și câteva poze. Haideți să vi le arăt.




    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]





    [​IMG] [​IMG]







    Se pare că au și ceva cadouri. Cred că ne vom împrieteni. Voi ce spuneți? Îi întâmpinăm cu pâine și sare?
     
    rebela21, ElenaO1, flaviaungureanu și alți 12 apreciază asta.
  15. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Vine eventul reproducerea cucilor, probabil cu o specie noua si de ce nu si premii pe masura.
     
  16. steaumihai

    steaumihai Scriitor în devenire

    Clar va veni reproducerea cucilor deci o sa fie si premii in superhrana si probabil ca urma si eventul babyboom sa fie mai usor. Este un event destul de frumos si captivant si astept cu nerabdare sa inceapa.
     
    maximm, rebela21, SMECHIERULMIHAI și alți 6 apreciază asta.
  17. Oracol

    Oracol Forum Moderator Team Farmerama RO

    Hei dragilor


    Ieri nu am avut o zi tocmai plăcută, așa că astăzi m-am decis să fac o plimbare prin târg să mă relaxez și să mai văd și eu lumea.
    Forfotă mare, agitație, vânzători și cumpărători deopotrivă. La un moment dat, ochii mei au zărit un precupeț gârbovit de ani, ocolit de cumpărători. M-am apropiat de el și am zărit lângă el câteva ghivece misterioase, enigmatice cu o formă plăcută și plină de mister. Am îndrăznit să îl întreb ce anume va crește dacă voi planta în pământ acei puieți aflați în ghivece. Bătrânelul cu vorbă duioasă și privire blândă de bunic, a scos cu mâna tremurândă de emoție și bătrânețe, din buzunarul de postav ponosit, câteva fotografii îmbătrânite de timp. Când am privit fotografiile, am fost convins pe loc și i-am cumpărat toată marfa bătrânelului. Bunelul mi-a mulțumit cu ochii în lacrimi, însă eu i-am mulțumit că m-a făcut un cultivator fericit.
    Haideți să priviți și voi fotografiile.




    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    ElenaO1, flaviaungureanu, GOTHIC68 și alți 25 apreciază asta.
  18. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Se pare ca avem upgrade-uri la pom de soc, rodiu si doi pomi noi. Dar ce-or fi acestia?
     
    Modificat ultima dată: 25 Sep 2014
    flaviaungureanu, maximm, rebela21 și alți 6 apreciază asta.
  19. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Noi copaci misteriosi :D Se pare ca unul este pentru insula, iar celalalt pentru ferma. Plus ca avem si upgrade-uri noi. Abia astept sa vad despre ce este vorba:D
     
    svjek10, maximm, rebela21 și alți 12 apreciază asta.
  20. Oracol

    Oracol Forum Moderator Team Farmerama RO

    Hei dragilor

    Am șters de praf cutia mare cu fotografii vechi, uitată în podul casei. Printre pozele care imi sunt atât de dragi, am mai găsit câteva fotografii cu pomii de la batrânelul precupeț cu ochii și vocea de bunic.
    Oare l-am mai întâlnit în altă viață? Mă voi dumiri eu cumva, cândva, undeva.



    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]




    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    ElenaO1, flaviaungureanu, maximm și alți 10 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.