Oracolul fermei - Zvonuri vechi

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Oracol, 26 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. veve47

    veve47 Conte forum

    Noutati peste noutati, ar putea fi vorba despre mosmonul japonez si "mana lui Buddha", pe langa upgrade-uri. Daca ar fi si insulita noastra putin mai mare pentru toate minunile care vin...;)
     
    maximm, mara62, ochishorinegri și alți 7 apreciază asta.
  2. Capuccino

    Capuccino Analist forum

    Exact. Multe noutati, dar putin spatiu. Trebuie sa putem sa ne bucuram de tot ce avem, dar din pacate in momentul actual nu avem parte de acea bucurie.
    In legatura cu noii copaci, sunt superbi ! Si ma bucur ca avem upgrade-uri xxl pentru Rodiu si Soc ;
     
    maximm, mara62, rebela21 și alți 2 apreciază asta.
  3. denisa1969

    denisa1969 Pretendent

    Iti multumesc pentru noutati! Acei copacei arata grozav!
     
    rebela21 și maximm apreciază asta.
  4. Oracol

    Oracol Forum Moderator Team Farmerama RO

    Hei dragilor

    Pai dimineața pe răcoare, stăteam cu fața la soare și mă uitam pe cerul mare și priveam în depărtare.
    Un zornăit se auzi, ca un clinchet de voci de copii, mă uitam în jurul meu, căci așa mă sperii mai mereu.
    Era Globul de cristal ce sărea precum un cal. L-am luat în brațe nerabdător și mă uitam la el ca prin vizor.
    O mulțime de imagini au apărut, sunt imagini de văzut:



    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]




    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    ElenaO1, flaviaungureanu, rebela21 și alți 12 apreciază asta.
  5. veve47

    veve47 Conte forum

    Garantat :p dragi prieteni este festival mexican...andale, arriba, arriba;) Chili, tacos...
     
  6. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Se pare ca se contureaza un event nou :D cu chili si nachos. Din ce se vede vom avea si un drop interesant. Sa nu mai zic de noul abtibild si de itemuri :D
     
  7. crisioana

    crisioana Novice forum

    S-ar putea sa trebuiasca sa facem ulei de ardei iute sau este dropul?
     
    rebela21, maximm, mara62 şi o altă persoană apreciază asta.
  8. Oracol

    Oracol Forum Moderator Team Farmerama RO

    Hei dragilor


    A sosit toamna. Trist, nu-i așa? Dar lasă că nu este așa trist, toamna este frumoasă, are romantismul ei.
    Cu venirea toamnei și ale ei ploi răcoroase, m-am refugiat în casă împreună cu prietenul meu de suflet, Globul de cristal. Astăzi de dimineață, savurând cafeaua, aud mare agitație și gălăgie la mine la poartă. Mă ridic repede, îmi iau Globuletul de cristal cu mine și mă grăbesc să ies din casă. Ies pe verandă și mă îndrept spre poartă. Din cauza boltei și a unei alei lungi nu zăream poarta încă. Însă auzeam doar ihaaa, ihaaa, ihaaa.
    La poartă mare surpriză, am găsit abandonați câțiva măgăruși foarte simpatici. Problema mea este că îmi va fi greu să îi îngrijesc pe toți.
    Haideți să vă arăt poze cu ei, poate îi îndrăgiți și veți înfia și voi câte unul, să aveți la fermă câte un exemplar frumos și simpatic.


    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]





    [​IMG] [​IMG] [​IMG]




    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]






    Hocus Pocus Abracadabra
     
  9. luta

    luta Scriitor în devenire

    ..vine reproducerea magarusilor!sunt atat de draguti ;se pare ca va fi si un atelier..vom vedea!!
     
    rebela21, -ciocollate-, andrew1997 și alți 6 apreciază asta.
  10. maximm

    maximm Duce forum

    Ce magarusi frumosi, abia astept sa ii vad la ferma, oare vom avea la atelier desaga de magar.....
     
    luciana1949, giuly1969, stefanyy și alți 10 apreciază asta.
  11. veve47

    veve47 Conte forum

    Dragalasi foc si foaaaaarte nazdravani, mai ales cand dau cu copitele si strica tot...:D Posibil si atelier si din cate se vede cred ca vor produce niste oale de supa (pacat ca ei tot le varsa si strica chiar si soba de gatit), iar eventul se pare ca va avea ca drop arzatoarele de la soba distrusa de nazdravani??? Surprize placute...;)
     
    mara62, luciana1949, giuly1969 și alți 11 apreciază asta.
  12. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Reproducerea magarusilor pare foarte interesanta. Din cate vad vom avea si un atelier nou. Sunt sigura ca va fi un event plin de surprize placute, mai ales ca avem noi rase de magarusi.
     
  13. gabir16

    gabir16 Junior Expert

    Deci magarusii nostrii vor produce oale in atelier, iar pentru a construi noile ateliere se pare ca va trebui sa folosim noi unelte ce par a fi gramezi de metal vechi. Asa ca ne vom chinui din nou sa facem rost de trusele de scule. Distractie si munca garantata.
     
  14. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Hi,hi,hi de obicei magarusii sparg oalele.Uite insa ca ai nostrii sunt olari,adica fabrica oalele sparte de altii.Deaia e Farmerama o ferma traznita!!
     
    fany1080, cameliaio, robert-adila și alți 12 apreciază asta.
  15. Oracol

    Oracol Forum Moderator Team Farmerama RO

    Hei dragilor

    Vai, vai, să vă povestesc ce am pățit azi noapte. Eram în pat, globulețul fermecat era pe perna lui lângă mine. Cum ne îngânam noi cu somnul, la o povestioară cu Moș Ene, aud zgomote ciudate venind parcă din spatele casei, din grădină. M-am dat jos din pat tremurând de frică, am pus halatul pe mine, mi-am pus caciulița de noapte cu ciucurași pe cap, mi-am luat Globul de cristal cu mine, am luat lampa și am ieșit timid pe ușă. Nici nu știu ce mă îngrozea mai tare, foșnetele, zgomotele, trosniturile, șuieratul și șoaptele venite din grădină sau târșâitul sinistru al papucilor mei pe alee. M-am gândit, că dacă tot sunt speriat eu de posibilii intruși din grădină, măcar să fie și ei speriați de mine. Am ajuns într-un final în grădină și am rămas cu gura căscată. Iată și de ce:


    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]



    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]



    [​IMG] [​IMG]


    [​IMG]





    Hocus Pocus Abracadabra
     
    ElenaO1, donnadmn, -AdyM- și alți 27 apreciază asta.
  16. Capuccino

    Capuccino Analist forum

    Se pare ca vom avea un halloween prin de surprize, de abia astept sa vad cum o sa ne infulece plantele de event :(
     
  17. veve47

    veve47 Conte forum

    Halloween-ul de anul acesta se anunta...o minune!!!:) Acum am vazut mai bine, ce pacat ca ursuletul acela dragalas cu funda mov are niste gheareee...-.-!!!
     
    Modificat ultima dată: 21 Oct 2014
  18. gabir16

    gabir16 Junior Expert

    2 plante de event ?!
    2-3 item noi ?!
    Si 1 pet ??!! - Unicornul e superb !!!
     
    -ciocollate-, stefanyy, robert-adila și alți 6 apreciază asta.
  19. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Se anunta un Halloween foarte interesant cu o planta noua de event, cu itemuri terifiante si un pet nou. Sunt sigura ca ferma o sa arate foarte bine in straie de Halloween.
     
  20. slavuletemihaela

    slavuletemihaela Novice forum

    pet-ul este o sperietoare! imi doresc sa aduca multe PE-uri!
     
    -ciocollate-, stefanyy, robert-adila și alți 6 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.