Oracolul fermei - Zvonuri vechi

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Oracol, 26 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. mara62

    mara62 Conte forum

    Un halloween plin de surprize, il asteptam cu nerabdare
     
    donnadmn, -ciocollate-, stefanyy și alți 6 apreciază asta.
  2. matusam

    matusam Legendă vie

    Imi place ce vad. Oare o noua linie de vrej?
     
    -ciocollate-, H3ra, ..bluevelvet.. și alți 8 apreciază asta.
  3. xRaffa

    xRaffa Începător forum

    Unicornul acela este pur si simplu MIRIFIC ! De-abia astept acest eveniment . Se anunta un halloween de tinut minte :D
     
    -ciocollate-, H3ra, stefanyy și alți 6 apreciază asta.
  4. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    Super,un event dorit si plin de surprize.Il astept cu nerabdare.
     
    -ciocollate-, H3ra, sk8er_me și alți 9 apreciază asta.
  5. costyycostyy

    costyycostyy Scriitor în devenire

    Poate sa fie asta un suuuper Halloween cum n-a mai fost...daca felinarul ala dovleac este item,va fi o placere sa-l am in ferma mea :)
     
    -ciocollate-, H3ra, stefanyy și alți 4 apreciază asta.
  6. Oracol

    Oracol Forum Moderator Team Farmerama RO

    Hei dragilor


    Brrrr, a venit frigul cel antipatic și totuși melancolic, frig ce ne duce cu gândul la poeziile lui Topârceanu și la pastelurile lui Alecsandri. Focul în sobă deja arde, lemnele se aud trosnind în sobă, muzica la radio se aude în surdină. Această atmosferă mă îmbie să îmi șterg Globul de cristal. Sunetul de la radio a început să se distorsioneze ușor iar Globul de cristal s-a luminat usor, semn că are noutăți pentru noi.
    Ia să vedem ce lucruri noi vom afla:



    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]




    La o ceașcă de ceai fierbinte, putem șopti cu toții: oare ce să însemne?




    Hocus Pocus Abracadabra
     
    ElenaO1, ElenaO, donnadmn și alți 14 apreciază asta.
  7. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Plante noi, drop nou si cosuri cu "bunatati" Se pare ca se apropie un nou event comic. Al saselea la numar. Oare ce surprize ni se mai pregatesc?
     
  8. 12232nick

    12232nick Scriitor activ

    Vad si niste lazi... sa fie oare cutii magice ?
     
    donnadmn, matusam, H3ra și alți 6 apreciază asta.
  9. veve47

    veve47 Conte forum

    Daca nu as sti ca pana la Craciun mai este as fi spus ca sunt becuri pentru pom:D, dar, in situatia de fata, avem becuri pentru un bal al fermierilor (posibil drop) si ce bal ar fi mai bun decat unul legat de Ziua Recoltei...?! Orice recolta vine cu cosuri pline, cred ca este si o cununa de primavara pe acolo, avem si rotatii normale si de petrecere (ca doar e petrecere...), iar planta sau plantele nu stiu ce sa zic...Pare o batistuta sau un servet de bucatarie...?o_O Lazile "cu zestre":p sunt tare interesante...Oare ce-o fi cu ele?? Se simte o adire de prospetime la eventuri, lucru care ma incanta enorm.
     
  10. GOTHIC68

    GOTHIC68 Junior Expert

    Lazile, cu siguranta sunt cutii magice - oare ni le putem permite? ... dar banuiesc ca sunt si ceva artificii de revelion si DA acolo este un servetel de ocazie, pe fond apar daca nu ma insel niste pahare ... cred ca ne pregatim de petrecere si de ce nu?
     
    stefania261274, donnadmn, matusam și alți 9 apreciază asta.
  11. H3ra

    H3ra De-al casei

    lazile sunt cutii cu iteme
     
    donnadmn, matusam, Morgana și alți 11 apreciază asta.
  12. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Din cate vad vom avea o noua roata a norocului. Poate vom avea premii mai mari si de ce nu, mai multe rotatii petrecere. Abia astept sa-i ajut pe arhitecti sa contruiasca roata.
     
    Cristiana2401, luciana1949, svjek10 și alți 10 apreciază asta.
  13. veve47

    veve47 Conte forum

    M-am dus prea departe cu gandul, pana la Ziua Recoltei mai este si atunci zic ca este vorba de eventul comic, cu benzi desenate, legate de un parc de distractii eventual, iar la sfarsit ni se va da un desen printabil cu moara ca sa ne confectionam fiecare cate una, probabil. Sunt doua plante, una care da "batistute" si alta care da o floare aurie sau de aur, oricum o planta superba pe care mi-as dori s-o vad ramasa in joc. Drop-ul sunt beculetele colorate, iar premiile cele din cosuri. Se anunta ceva frumos si incitant.;)
     
  14. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Event-ul comic se apropie cu pasi repezi. Vom avea doua noi plante de event si probabil si un drop. Ne asteapta multe surprize...:D
     
  15. Oracol

    Oracol Forum Moderator Team Farmerama RO

    Hei dragilor

    A sosit frigul, brrrrrrrr. Astăzi am avut parte de un lucru ciudat, care inițial m-a speriat, însă apoi m-am bucurat ca un copil. Era ora prânzului și moțaiam. Dintr-o dată, ca un tunet s-a auzit soneria care a spart linistea, întreruptă pe alocuri de trosnetul lemnelor în sobă. Cineva era la poartă. M-am îmbrăcat și am ieșit grăbit pe alee să ajung la poartă.
    Deschid poarta și nu mică îmi fu mirarea când am văzut că nu era nimeni la poartă. Am găsit în schimb un coș încărcat. S-o fi fost Scufița Roșie? Să vă arăt și vouă coșul.


    Hocus Pocus Abracadabra


    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]








    [​IMG]





    [​IMG]
     
    ElenaO1, SMECHIERULMIHAI, donnadmn și alți 10 apreciază asta.
  16. .Vlady_V.

    .Vlady_V. Pretendent

    Observ un iepuras ca ma duce cu gandul la Paste, dar multa vreme pana atunci... Dar cand observ acea Super Hrana, ma duce gandul la un Baby Boom, mai exact la Reproducerea Cucilor. Super! Vom avea pachete, poate cu cadouri, gen lazile misterioase. :music:
     
    andrew1997, stefanyy, mara62 și alți 2 apreciază asta.
  17. .stelafarm.

    .stelafarm. Începător forum

    cred ca, este vorba despre un alt fel de minievent ,cadouri dela conul Vasile contra cost de mamudele.pachete S, L, M.Pachetul cel mare contine super hrana pentru vecini.
     
    SMECHIERULMIHAI, stefanyy și mara62 apreciază asta.
  18. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Pachetele cu superhrana si parfum anunta minievent-ul Baby Boom. Abia astept sa vad ce surprize ni s-au pregatit :D
     
  19. mamatutu56

    mamatutu56 Începător forum

    Eu cred ca este vorba de ziua recoltei:D
     
    SMECHIERULMIHAI, mara62 și stefanyy apreciază asta.
  20. Oracol

    Oracol Forum Moderator Team Farmerama RO

    Hei dragilor

    A plouat, a plouat, a tot plouat. Am îndrăznit să ies prin curte și m-am minunat de ceea ce am găsit în grădină. Oare doar la mine în grădină au apărut așa minunății de flori?









    [​IMG] [​IMG]



    Hocus Pocus Abracadabra
     
    ElenaO1, robert-adila, tibigabi66 și alți 12 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.