Feedback Petrecere cu pizza II

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 15 Iun 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 22 Iun 2022.
  1. Îmi place

    46,8%
  2. Îmi este indiferent

    7,5%
  3. Nu-mi place

    45,7%
  1. baluta_elena2000

    baluta_elena2000 Novice forum

    din lipsa de spatiu am sa zic pas.spor celorlalti
     
    tcmxxl1975, stiucarul, mara62 și alți 16 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Corect!
    Drop 215, din amarant.
    Cam putin, sunt rare eventurile la care nu primesc drop 1 la 1 din amarant, pe ambele terenuri de drop!
    Nu au prea fost linii de vrej pentru drop de activat, doar 1, aia cu ghimbirul salbatic, poate si Farmerama pe gheata 1, dar aia e pentru scule! Cu 11 Howie!
    Dar nu-mi fac probleme, diseara pun copaci obisnuiti in pasune ca am ramas fara nuci! Vedem ce drop dau maine!
     
    tcmxxl1975, stiucarul, mara62 și alți 20 apreciază asta.
  3. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Incep cu 116 drop si totusi poate ma lamureste si pe mine cineva de ce am nevoie de drop daca pentru pizza calda folosim cele doua plante de event si griu,iar la misiuni nu am vazut nimic unde sa poti dona drop:(sau poate de caldura si oboseala nci nu mai vad:D:D:D
     
    tcmxxl1975, stiucarul, mara62 și alți 17 apreciază asta.
  4. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Uite ce spune Geta57 pe pagina 1! (citeaza din tutorial)
    Adevarat ca referirea la drop e doar in paragraful asta, nu se specifica de cate ori putem schimba modelul!
     
    tcmxxl1975, stiucarul, mara62 și alți 16 apreciază asta.
  5. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    Eu in luminis am puse adaposturile si pomii pt misiunile pe care le am. Pt nimic in lume nu le-as demola, ca sa stau apoi sa ma chinui ore intregi sa vad la misiuni ce am de facut, ca sa reamplasez adaposturile si copacii inapoi.Plus ca ,,planta ,, care se cere se acolo e ,,bila de mozzarella,,, care numai planta nu e,se putea obtine usor la moara din laptele de vaca .Asta-i doar o idee de a mea.Dar pt amuzament in joc , poate sa fie si o planta bila de mozarella , poate e mozarella vegana sau vegetariana :)
     
    tcmxxl1975, stiucarul, mara62 și alți 17 apreciază asta.
  6. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Nu știu dacă te ajuta sfatul meu, eu îți zic cum procedez eu. Îmi aleg câte 6misiuni (pomi, plante, adăposturi pe ferma si insula), îmi bifez misiunile la favorite si le am trecute si in Excel (nu-i musai, da mie îmi place sa le aranjez când am timp liber). De asemenea incerc sa îmi țin constant stocul de animale din fiecare categorie, in caz ca se iveste un event de reproduceri.
    Lunar verific cât am avansat sau dacă am bifat vreo misiune. Dacă ma apuc sa livrez la toate disponibile eu mai mult mi le dau peste cap. La eventuri de genul, țin cont de tabel sau fac un print si le mut, dacă e important eventul. Știu, e neplăcut, îți înțeleg decizia, ca si eu îs pe aproape, dar ca idee de organizare sau poate tu ai o alta strategie mai buna.

    Am început si eu, mai târziu. Am avut 160 drop, dar am avut si niște vecini harnici care au trimis deja cadouri. La primul joc am luat 206 puncte, deci aproape am bifat cuponul :D. M-am hotărât sa iau doar upgrade-urile, deci 50 runde, deși… e cam mare deranjul.
     
    tcmxxl1975, stiucarul, paulici_01 și alți 20 apreciază asta.
  7. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Merge greu cu mozzarella asta,trebuie sa o lasi timp indelungat la maturat.Nu degeaba imi place mie mai mult ricotta ;)
     
    tcmxxl1975, mara62, rjean777 și alți 17 apreciază asta.
  8. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Start de event si la mine.
    Am obtinut 321 drop din amarant, iar la vot cred ca ma abtin sau votez indiferent, ca si voi de altfel, ziceam chiar pas daca nu erau upgrade-urile conacului bantuit.
     
    tcmxxl1975, stiucarul, paulici_01 și alți 18 apreciază asta.
  9. Robertaam

    Robertaam Scriitor în devenire

    Din FAQ: ''Dacă modelul aleatoriu al unei cărți oferite de mașină nu vă ajută prea mult puteți schimba cu alta plătind 3 drop de event sau 6 Mamudele [...]''. Cartea se va schimba fara a reduce din numarul de 15 carti cu ingrediente oferite, nu? Am observat ca nu se poate schimba ultima carte chiar daca a fost platit 3 drop de event (..sau mamudele, nu incerc):D. Reusesc aproximativ 220 de puncte la un joc. Este bine? Da? Nu?
     
    tcmxxl1975, stiucarul, paulici_01 și alți 12 apreciază asta.
  10. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Exact asa!
    Banuiesc ca e bine / binisor, crede-ma, se poate si mai rau (asa tin minte de la eventul de anul trecut)
    PS: eu am facut 231 de puncte din runda oferita cadou.
     
    tcmxxl1975, stiucarul, paulici_01 și alți 16 apreciază asta.
  11. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Si eu am schimbat de mai multe ori si mi-a dat aceeiasi plansa! Eu am , deocamdata , o medie de 223.71 puncte/ joc .
     
    mihai.1998, tcmxxl1975, stiucarul și alți 18 apreciază asta.
  12. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Yupiii!Partea stinga terminata,vrejul activat,mai am 4 nivele de facut in partea dreapta(intr-o jumatate de ora se termina plantele ptr.cele 5 drop de event) si gata..Fara stres,fara trezit noaptea....Event facut cu placere....Spor la farmerit..
     
    tcmxxl1975, stiucarul, paulici_01 și alți 24 apreciază asta.
  13. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Se pare ca am mai prins experienta. Medie de 225 deocamdata. SPOR
     
    tcmxxl1975, stiucarul, paulici_01 și alți 19 apreciază asta.
  14. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Am data iama printre bonusuri. :D:oops:Felicitari si spor!
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 17 Iun 2022
    tcmxxl1975, stiucarul, paulici_01 și alți 26 apreciază asta.
  15. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    luciana1949, tcmxxl1975, stiucarul și alți 35 apreciază asta.
  16. mara031991

    mara031991 Expert forum

    ati gasit o formula de a pune primele combinati sa fie mai avantajos a face multe puncte ? Incepem cu centrul sau margini....Multumesc
     
    tcmxxl1975, stiucarul, paulici_01 și alți 13 apreciază asta.
  17. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Event finalizat. Spor tuturor!
    [​IMG]
     
    derby54, tcmxxl1975, stiucarul și alți 23 apreciază asta.
  18. tudor1966

    tudor1966 Împărat forum

    Event finalizat! Spor tuturor!

    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 19 Iun 2022
    derby54, tcmxxl1975, stiucarul și alți 23 apreciază asta.
  19. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Event terminat , bafta !
     
    luciana1949, derby54, tcmxxl1975 și alți 21 apreciază asta.
  20. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Eu am inceput cu marginea stanga!
    [​IMG]
    Gata si eu cu o medie de 218.51/runda. 60 de runde = 13.111 puncte!
     
    Modificat ultima dată: 22 Iun 2022
    rjean777, derby54, tcmxxl1975 și alți 23 apreciază asta.