Feedback Petrecere cu pizza

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 8 Iun 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 15 Iun 2021.
  1. Îmi place

    29,2%
  2. Mi-e indiferent

    8,0%
  3. Nu-mi place

    62,8%
  1. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Vin si eu cu 99 , bafta !
     
    stiucarul, mariuta48, mara62 și alți 13 apreciază asta.
  2. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    130 din pomi
     
    paulici_01, stiucarul, mariuta48 și alți 14 apreciază asta.
  3. radubianca91

    radubianca91 De-al casei

    89 drop
     
    paulici_01, stiucarul, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  4. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    110 taietor si 219 puncte de la incercarea primita
     
    paulici_01, stiucarul, mariuta48 și alți 13 apreciază asta.
  5. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    230 de puncte din incercarea gratuita. Estimez un necesar de 95-100 de runde.
     
    paulici_01, stiucarul, mariuta48 și alți 12 apreciază asta.
  6. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Astept un event (cum a fost cel trecut) la care sa cistig mai usor lazile piccolo. La 210 cat am luat din jocul cadou se confirma numarul de plante necesar pentru cutii ~30.000 din planta mica si corespunzator din planta mare(50 de recoltari), adica.... SPOR celor care il vor face.
     
    paulici_01, stiucarul, alexsilviu11 și alți 13 apreciază asta.
  7. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    190 drop,din incercarea gratuita 230 pucte!Saavem spor!
     
    paulici_01, stiucarul, SidTheKid și alți 12 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    50 de recoltari la planta cu timp scurt si 25 la cea cu timp lung. Timpul de coacere fiind dublu la cea cu timp lung, avand 6 zile la dispozitie, calculand doar pentru cea de 8 ore, cu apa si ingrasamant plus chutney, sunt posibile 4 recolte pe zi (de exemplu la orele 7, 13, 19 si 1). Asadar 6x4=24 recolte, iar avand in vedere ca eventul se termina la ora 23, mai este timp si pentru a 25-a recolta. Cat timp se coace o recolta pentru planta de 8 ore, se vor coace doua recolte pentru cea de 4 ore. In concluzie, cu munca, eventul se poate face integral pe parcele mici. Eu unul am optat totusi pentru parcelele confort, pentru a-l termina lejer, la pas, in weeckend. Nu voi folosi roata, desi am foarte multe tichete de petrecere, pentru ca nu va fi necesar. Folosesc bonusurile de 100% sau 200% pe care le-am obtinut deschizand cele 75 cutii de bonusuri adunate in timp.
     
    stiucarul, SidTheKid, irina_love200 și alți 15 apreciază asta.
  9. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    [​IMG]

    Desigur, se poate si mai bine, dar ma bucur, deocamdata, de acest rezultat.
    Mult spor tuturor!​
     
    paulici_01, stiucarul, SidTheKid și alți 25 apreciază asta.
  10. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Clar!!! Mai multa atentie te rog, sa nu-mi strici predictia... :)
    Felicitari!
     
    paulici_01, stiucarul, SidTheKid și alți 16 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Daca tot avem (deja!) jucatori care au facut macar 50 de jocuri, poate ma lumineaza si pe mine cineva daca numarul de schimbari de ingrediente cu drop e limitat...am jucat doar pe cel de incurajare, si am uitat de drop...227puncte, ca mai toata lumea...
    Am deja 230 drop, si cum roata a luat vacanta, ma indoiesc ca imi trebuie mai multe...
     
    paulici_01, stiucarul, SidTheKid și alți 16 apreciază asta.
  12. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    E nelimitat dar eu am incercat in doua randuri de cate 3-4 ori si mi-a dat tot ce aveam:( asa ca am renuntat sa mai schimb
     
    paulici_01, stiucarul, SidTheKid și alți 12 apreciază asta.
  13. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    Din lipsa de drop, am incercat plasarea si fara tăietorul de pizza...si merge chiar binisor:)...spor!
     
    paulici_01, stiucarul, SidTheKid și alți 17 apreciază asta.
  14. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    paulici_01, stiucarul, SidTheKid și alți 33 apreciază asta.
  15. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    6 runde jucate si tot dropul consumat....media cam 220...este ok....deja cand am vazut ultima linie vrej de la eventul urmator am si uitat de asta....felicitari celor care au terminat .... stiam ca eu cand ma apuc de event altii deja il termina....incep eventurile din pricina bonusurilor a 2 a zi dupa recoltare....110 drop din amarant instant dar , doar facut pentru a verifica randamentul pe parcela tripla ....inca nu sunt multumit ..... item ele in viitor vor fi inlocuite de aceste instanturi si deci o sa pun lejer pomi sau plante....si asa cu rotatia eventurilor mai stau sa demolez sa rasdemolez....nici eu nu mai stiu...pai am mutat jumbo din luminis in pasunea salbatica si de maine...trebuie sa i mut unde ?....asa stiu o treaba....putin mai trebuie exersat cu parcela tripla pana ajunge la randamentul unei umbrelute cu puncte....trebuie implementate niste sincronizari care nu sunt usoare....de exemplu...dansul frunzelor care are culegeri limitate il poti avea si 6 luni pe teren...geniu la fel....si multe altele....mai dureaza putin si scap de item e....nu de item e ma doare pe mine....frecusul asta....demoleaza...amplaseaza...demoleaza...amplaseaza....succes
     
    paulici_01, stiucarul, CLAUDIU_T și alți 20 apreciază asta.
  16. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    paulici_01, stiucarul, CLAUDIU_T și alți 31 apreciază asta.
  17. mara62

    mara62 Conte forum

    Linia de vrej activata ( am avut noroc la roata , 1 bonus 100%+200%)
     
    paulici_01, stiucarul, cathyrock90 și alți 22 apreciază asta.
  18. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    ;) adeveritu-s-au niste predictii, spor la pizza sa aveti!

    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 10 Iun 2021
    paulici_01, stiucarul, CLAUDIU_T și alți 21 apreciază asta.
  19. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Eu am folosit timp, 1 jack si 1x200% de la roata. :D Sper la cutii, dar pentru asta sigur trebuie sa umblu la resurse. Dar mai sunt 106h...
    Felicitari si spor!
    [​IMG]
     
    paulici_01, -iulia1992-, stiucarul și alți 15 apreciază asta.
  20. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Adica non-stop pe calculator si farmerama??. NU mersi, mai avem si viata privata si mai si lucram. Eventurile care se pot face le fac, dar astfel de eventuri duc la o lehamite si la ideea "fac cat pot", fara stres, impacat cu ideea ca nu-l termin. Eu nu-mi pot permite decat 4 recoltari la planta mica si 3 la planta mare pe zi, locul de munca si de familie nu-mi permit mai mult, asa ca..... SPOR
     
    erminia76, paulici_01, -iulia1992- și alți 17 apreciază asta.