Feedback Piața centrală Farmerama

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 15 Mai 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 29 Mai 2019.
  1. Îmi place

    62,2%
  2. Nu-mi place

    29,2%
  3. Mi-e indiferent

    8,6%
  1. SkumpikaNina

    SkumpikaNina Maestru forum

    La ora asta am cam asa ceva:
    3591 Flori din balon
    42801 flori muzicuta
    60 coroana de flori
    937 gnom de gradina

    PS: 8)celelalte eventuri sunt terminate !
     
  2. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Dupa cum am mai scris, m-am hotarit, sa fac misiunile tuturor animalelor pamantului inclusiv misiunea 9, pentru a lua toate Upgradele Căsuței din copac.
    Dupa aceea, vad unde mai continui, deoarece nu pot garanta ca am sa pot culege la timp itemul Butic cu coroană de flori, Florile din balon si nici de drop nu sunt asa de sigura.
    Pana acum am trecut pe la taraba cocosului, porcului, vacii, oii, a elefantului si am ajuns in final la veverita, misiunea 3.
    Pana acum am strans 476 monede stea.
    Teoretic pot lua Linia de vrej, dar mai astept sa vad cate monede stea strang.
    La final merg la Shop.
     
    stiucarul, paulici_01, pinok86 și alți 13 apreciază asta.
  3. iulia.cocos68

    iulia.cocos68 Începător forum

    Vreau sa termin aceast event dar e cam greu deoarece florile muzicuta sunt pe bahamarama si acolo am de semanat si alte plante. Daca tot fac parte din acelasi event-flori muzicuta si flori din balon , de ce nu sunt pe acelasi teren? Cultivi pe rand la fel cum cultivam 20 de plante pe pasunea salbatica !O zi buna !
     
    stiucarul, paulici_01, amtinar și alți 9 apreciază asta.
  4. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Este un event special, pe terenul cu reguli speciale in principal. Daca iti doresti ceva, trebuie sa renunti la altele. Asa e facut jocul. Nici noua nu ne place ca trebuie sa demolam fermele ca sa facem loc la plantele de event, dar nu ai alta solutie daca doresti sa finalizezi ceva. Asa ca poti sa mai astepti cu celelalte 'alte plante', trebuie sa te concentrezi pe event. Vei invata cu timpul asta, sa stii ca toti facem asa, intr-o masura destul de mare. Eu am realizat ca asa trebuie facut cand eram pe la nivelul 80. Si inca un sfat. Citeste mereu forumurile, o sa descoperi strategii pe care inca nu le cunosti. A, si tutorialele, ca sa stii la ce sa te astepti in joc. Succes iti doresc.
     
    stiucarul, paulici_01, pinok86 și alți 8 apreciază asta.
  5. iulia.cocos68

    iulia.cocos68 Începător forum

    Multumesc.
     
    stiucarul, paulici_01, amtinar și alți 5 apreciază asta.
  6. Criselt

    Criselt Legendă vie

    In acest moment, dupa o saptamana de event, sunt la urmatoarele niveluri:
    cocos - 10
    porc - 10
    vaca - 10
    veverita - 9
    oaie - 8
    elefant - 7.
    Consider ca e o evolutie buna, tinand cont ca intreaga insula a Cascadelor si o buna parte din Jungla sunt ocupate cu pomi si adaposturi. Practic, cultiv florile - muzicuta cam pe jumatate din suprafata disponibila. La nici un event nu-mi "defrisez" terenurile, cultiv plantele de event pe aceeasi suprafata pe care as planta si in absenta eventurilor. De ce? Pentru ca, pe de o parte sunt prea lenesa sa demolez inainte si sa reamplasez dupa, iar pe de alta parte, imi asigur necesarul de drop, respectiv fructe/animale pentru misiuni. Si, evident, le finalizez. Asa ca... se poate, Iulia, cu putina organizare. ;) Mult succes!
     
    stiucarul, paulici_01, pinok86 și alți 11 apreciază asta.
  7. tchupy

    tchupy Analist forum

    La eventul asta am o strategie mai simpla: ma duc strict pana la nivelul 9 inclusiv la toate animalele si asa am garantat si vrejul si toate upgrade-urile, restul am sa vad daca mai merita alocarea de resurse.
     
    stiucarul, paulici_01, SkumpikaNina și alți 9 apreciază asta.
  8. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Gata!
    Am luat toate upgradele, totalizand 590 monede stea.
    Nu am luat cumparat decat doua Coroană de flori din cauza ca nu am calculat.
    Acum in ritm firesc incerc sa vanez lazile.
    Ma refer la nivelul 10 la toate animalele.
    Mult spor!
     
    stiucarul, paulici_01, pinok86 și alți 7 apreciază asta.
  9. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    stiucarul, paulici_01, pinok86 și alți 11 apreciază asta.
  10. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Am vazut ca a mai fost la cineva aceasta problema: buticul. A disparut. L-am avut pe insula comorii si nu mai este. In inventar nu il gasesc cu functia de cautare. Pe liniile completate in ultimele zile, nu este. :(

    PS Sa fie din cauza ca numarul de coroane din inventare este egal cu necesarul? si s-a retras tiptil??
     
    stiucarul, paulici_01, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Caută cu mai multă atenție, cel mai probabil n-ai văzut bine niciuna din probleme ;)
     
    paulici_01, pinok86, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  12. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    "Cand totul este bine, ceva este gresit" :). Rezolvat, suportul are ochelari buni :)
     
    Hellen2012, stiucarul, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  13. cp58

    cp58 Ambasador forum

  14. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Avansez destul de greu.
    cocos - 10
    porc - 10
    vaca - 10
    veverita - 10
    oaie - 9
    elefant - 9.

    Daca nu intervine o furtuna sau altceva, astazi poate reusesc sa aduc oaia si elefantul la nivelul 10.
    Acum am:
    0 Flori din balon
    6551 Flori muzicuta
    6 Coroana de flori
    65 Gnom de gradina.

    Cu Florile din balon merge greu recoltarea, mai mult de cinci recolte pe zi mi-e lene sa fac, cateodata imi ies doar patru.
    M-am plictisit!
    Dropul Gnom de gradina nu ma incurajeaza deloc, deoarece este extrem de slab.
    Asa ca nu stiu cand am sa ma opresc cu cultivarea Florilor muzicuta.
    Am fost oarecum incantata ca am inceput cu 151 de bucati de drop, acum sunt dezamagita.
    Daca nu am drop, nu mai am ce face cu plantele.
    Jocul da libertatea de a face de mai multe ori, nivelul 11 la fiecare animal, pentru a acumula mai multe Monede-Stea, pentru a cumpara tot de la Shop.
    Eu am cumparat Linia de vrej si doua Coroane de flori.
    Sa avem spor!
     
    -iulia1992-, stiucarul, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  15. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Intrebare pt cp58:
    Si eu m-am apucat sa iau itemii, deocamdata e gata doar setul de 2x2. Vad ca i-ai luat pe toti. Se merita? sau doar asa de orgoliu? Altceva de facut cu monedele oricum nu am. Cam lupt cu plictiseala in eventul asta.
     
    Soricica4, -iulia1992-, stiucarul și alți 6 apreciază asta.
  16. georg2503

    georg2503 Cunoscător forum

    Eu nu am scos pomii din Jungla si vad ca stau excelent cu drop-ul. Sunt pe plus cu mult. Asa ca incearca si tu alteceva pe un teren ;)
     
    adria2, -iulia1992-, stiucarul și alți 7 apreciază asta.
  17. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Multumesc pentru sfat!
    Pomii sunt xxl sau pomii de baza?
    Ce fel de pomi ai pus, pentru un drop mai bun?
     
    -iulia1992-, stiucarul, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  18. georg2503

    georg2503 Cunoscător forum

    Tin permanent pomii rari, din care am putini. Asta imi ocupa cam jumatate de jungla. In rest pun in functie de misiunea pe care doresc sa o fac la cooperativa sau am nevoie la moara. Daca am xxl ii pun, ca sa obtin mai multe recolte.
    Acum, de ex am (in afara de pomii rari) pequi, sapote si coral.

    M-am oprit cu plantatul de flori muzicuta, mai bine pun ce am eu nevoie pe terenurile tropicale. Am facut toate misiunile pana la upgrade-urile de casuta, in rest nu ma intereseaza. De la shop de pe prima pagina nu am luat coroanele (am prea multe, oricum). De pe pagina a doua o sa ma mai gandesc ce iau, nu prea am ce face cu itemele...dar mai am 166 monede pe care o sa le cheltuiesc cumva
    Flori balon cultiv in continuare, ca e pacat sa stea terenul degeaba, mai primesc PE pe ele la sfarsit.
    Spor la treaba, fermieri! :D
     
    adria2, -iulia1992-, stiucarul și alți 8 apreciază asta.
  19. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    georg2503, multumesc foarte mult pentru precizare.

    Am reusit, sa fac sarcinile 10 la toate animalele.
    Insa am continuat la vaca - 11, porc - 11 si la veverita - 11.
    Deoarece sarcinile 11 pentru fiecare personaj sunt repetabile, la veverita am facut sarcina 11 de cinci ori, datorita acelor 25 monede stea.
    Mai sunt 4 zile din acest event si ar fi pacat, sa nu profit, sa strang cat mai multe monede stea, pentru a cumpara toti itemii.
    Ingrasamantul este in piata foarte ieftin, ceea ce este foarte bine pentru mine acum.
    Am hotarat, ca sa continui, sa plantez si sa donez numai la porc, veverita si vaca, pentru echilibru, intre Florile din balon, Florile muzicuta si Gnom de gradina.
    Sper sa reusesc!


     
    MicuNicu, -iulia1992-, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  20. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    Am luat linia de vrej si toate upgradurile. Ma opresc aici cu acest event. Pa insula pun plantele pentru misiunile noi de la cooperativa . Spor la treaba tuturor!
     
    MicuNicu, malagambafane, georg2503 și alți 5 apreciază asta.