Piața de fructe - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 1 Iul 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului

Sondaj închis pe 9 Iul 2016.
  1. 1

    11 vot(uri)
    3,2%
  2. 2

    4 vot(uri)
    1,2%
  3. 3

    11 vot(uri)
    3,2%
  4. 4

    23 vot(uri)
    6,7%
  5. 5

    296 vot(uri)
    85,8%
  1. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Presupunand ca "ai cu ce", dupa 8 cosuri mari adica 64 de stelute (necesari pentru achizitia a cate unui pom nou si diversele), de acolo incolo este mai avantajos cosul mare. Daca sura nu permite atatea stelute, merita cosul mic
     
    murat_anca, mara62, lucapadu1 și alți 8 apreciază asta.
  2. pingui99

    pingui99 Începător forum

    Buna seara. O intrebare pentru cunoscatori : exista vreun produs mestesugaresc care sa aduca un plus de fructe la recoltare pe terenurile fermei ? Multumesc.
     
    mara62, dadan, lucapadu1 și alți 4 apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu exista. Este doar supercompostul a la Suzy dar binenteles ca nu intra in categoria produselor mestesugaresti.
     
    mara62, dadan, lucapadu1 și alți 5 apreciază asta.
  4. zeea

    zeea Scriitor în devenire

    as vrea sa cumpar cca,100 de pomi de la magazin sa ii plantez pe teren pt.a obtine mai multe fructe minune,dar nu prea stiu ce sa cumpar,are cineva idee ce poimi ar trebui sa cumpar
     
    mara62, popescudana42, dadan și alți 4 apreciază asta.
  5. dann1

    dann1 Novice forum

    Artar simplu,fara upgrade.
     
    mara62, popescudana42, dadan și alți 3 apreciază asta.
  6. cosmar75

    cosmar75 De-al casei

    intrebare . la categoria fructe intra si pomii care produc flori gen ;tei ,artar,pom cu oua ....etc,sau numai arborii care produc fructe?????
     
    mara62, popescudana42, dadan și alți 4 apreciază asta.
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Tot ce gasesti in sura la categoria "Fructe pomi"
     
    Papy, donnadmn, mara62 și alți 6 apreciază asta.
  8. cosmar75

    cosmar75 De-al casei

    multumesc!
     
    mara62, popescudana42, dadan și alți 4 apreciază asta.
  9. -vacamare-

    -vacamare- Novice forum

    Cum a spus si Dann1 artar , dar ai grija ca s-ar putea ca investitia sa nu fie prea rentabila .3750x100=375000 gologani si vei produce in 2 zile cca1200 de seva, asta cu compost care inseamna 204000 gologani
     
    mara62, dadan, SOSYGMA și alți 3 apreciază asta.
  10. zeea

    zeea Scriitor în devenire

    eu va multumesc la amandoi,dar eu ma gandeam si la sansa mai mare de a obtine fructele minune,de asta vreau sa cumpar,eu zic c a este mai avantajos asa decat sa bag banii la piata pe fructe,ma mai gandesc
     
    -vacamare-, mara62, popescudana42 și alți 4 apreciază asta.
  11. branzica25

    branzica25 Avansat

    Cel mai simplu este sa cumperi upgradeuri, asa fructele se pot recolta mai repede, sau daca doresti ceva ieftin si accesibil, atunci cumpara marul care se recolteaza la 12 ore:)
     
    malagambafane și dadan apreciază asta.
  12. lucapadu1

    lucapadu1 Avansat

    Si arborii Jumbo vor da drop?
     
    malagambafane și dadan apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Da. Sunt tot pomi pentru ferma si au caracteristicile unui pom.
     
    roliana57, malagambafane, dadan și alți 2 apreciază asta.
  14. lucapadu1

    lucapadu1 Avansat

    Deja ii pusesem "in paine" pentru eventul de maine.
    Multumesc pentru raspuns.
     
    dadan, malagambafane, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  15. Asky14

    Asky14 Începător forum

    Buna ziua de unde pot afla valoarea unui fruct in GG pt a face strategia se refera la valoarea de schimb di sura? Multumesc
     
    malagambafane apreciază asta.
  16. roliana57

    roliana57 Legendă vie

     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Iul 2016
  17. dadan

    dadan Împărat forum

    Vreo misiune,ceva stelute,vreun vrej pt pomii astia nu avem?
    Ii luam doar asa sa ne uitam la ei in ferma?Ca romanul,de:a aparut ceva nou,trebuie sa am si eu,chiar daca nu am ce face cu acel lucru:)
    Poate apare ceva pe viitor?
     
    malagambafane, petra2172, roliana57 și alți 3 apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Pentru viitor, cu siguranta se va gasi o intrebuintare si acelor fructe. Le poti vinde si la Piata si faci gologani frumosi cu ele. Plus ca, daca nu li se va gasi repede o intrebuintare, va sosi Ziua Recoltei si tare bune iti vor fi si aceste fructe, in caz ca te decizi sa participi. Ai cupele la maxim? Ai terminat misiunea Expozitie? Daca nu, poti dona si acolo fructele noi daca vor fi incluse in sistem. Mai sunt si comenzile la clienti unde se cer si articole relativ nou introduse in joc. Deci doar sa nu vrei nu le gasesti intrebuintare.
     
    malagambafane și dadan apreciază asta.
  19. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Si totusi...cine va cumpara ceva care nu are deocamdata nicio intrebuintare? O situatie similara este si cu plantele noi la care avem acces prin inaintarea in nivel (lalele portocalii, musetel..). La cupe...cred ca cei mai multi au donat plantele si fructele. Mai rau poate stam cu donarea la animale.
     
  20. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Dacă sunt cerute în comenzile clienților înseamnă că nu au nicio întrebuințare?
     
    malagambafane, Papy și dadan apreciază asta.