Piața de fructe - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 1 Iul 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului

Sondaj închis pe 9 Iul 2016.
  1. 1

    11 vot(uri)
    3,2%
  2. 2

    4 vot(uri)
    1,2%
  3. 3

    11 vot(uri)
    3,2%
  4. 4

    23 vot(uri)
    6,7%
  5. 5

    296 vot(uri)
    85,8%
  1. maryy.llena

    maryy.llena Începător forum

    [​IMG]

    unde e casuta de donat dropul ca nu o vad ??
    si tot nu am gasit nici un raspuns exact ce facem cu dropul ?? ca am vazut ca nu il putem dona adica la donatie se dechide doar casuta pentru fructele din sura nu si pt cele minune obtinute din drop ..
     
  2. daniela1968

    daniela1968 Începător forum

    ce facem cu dropul? cum il folosim?
     
  3. [mada16]

    [mada16] Scriitor în devenire

    printre fructe este dropul sa te uiti bine
     
    donnadmn, malagambafane, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
  4. piscupiciu2014

    piscupiciu2014 Scriitor în devenire

    Dropul apare cu numele de Fruct-minune
     
    donnadmn, malagambafane, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
  5. petra2172

    petra2172 Rutinat

    Foarte frumos eventul, de nota 5, usoara modalitate de a obtine resursele de la diverse. Si fara drop tot super era , fermierii harnici au o gramada de fructe. Felicitari BP
     
    matusam, vasi57, Agro80 și alți 7 apreciază asta.
  6. deea_sarpe

    deea_sarpe Junior Expert

    super event , nota 10 mi am luat toti arborii si cele de la diverse, Felicitari BP
     
    Agro80, donnadmn, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  7. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Imi place! :inlove: Este aproape ca un cadou; ma bucur ca mai putem obtine ceva pomisori noi doar cu resursele din sura. Plus 5 banane aurii, 10 stelute si 50 de SH, pe cateva monede!!! Cred ca n-au mai incaput in Calendarul lunii iunie :D
    Fructe am destule si pana la Ziua recoltei mai e ;)
    Ar cam fi de nota maxima, nu?!
    Spor in toate va doresc!
     
    matusam, alehar, misu_mama și alți 10 apreciază asta.
  8. Gabry_mafia

    Gabry_mafia Scriitor în devenire

    Salut Lume.Din constatarile,calculele mele se merita cel mai bine sa facem cosurile mari dupa aia cele medii si cele mici ultimele.Au mai zis cativa fermieri pe aici.Acum e greu ptr multi care nu avem atati pomi fructiferi recoltati.Eu incep cu cosul mare sa donez cat mai mult..Noroc la toti..daca adunati cam 110 se stelute e suficient sa cumparati aproape toate bonusurile si pomii aia.
     
    Modificat ultima dată: 4 Iul 2016
    misu_mama, donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  9. crissram

    crissram Scriitor în devenire

    Salutare fermieri! Event lejer, relaxant...am luat copacii oferiti, am luat tot de la diverse (mai putin stelute). Succes tuturor in continuare, cu mentiunea ca acum este momentul sa folositi compostul turbo pt pomi, arborii xxl si xl. Si nu uitati, relax, e doar un joc. Cu draga inima ofer un 5.
     
    Agro80, -mamaleone, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  10. vlad4er

    vlad4er Scriitor în devenire

    Sunt incepator in joc (niv 78 ) si de aceea urmaresc la fiecare event strategiile prezentate de moderatori si jucatorii cu mai multa experienta in forum, aplicand cele care imi par avantoajoase.
    Am verificat varianta din postarea de mai sus (oanna face referire la o alta postare din pag. 4), rezultatul cu economia de la donare fiind real , de 853,6 mii GG.
    Mutumesc pe aceasta cale moderatorilor si jucatorilor care ne inpartasesc din experienta lor.
    Eventul este de nota maxima , atat prin recompensele de la diverse, cat si prin posibilitatea de a achizitiona cativa pomi rari, capitol la care sunt deficitar.
    O zi buna
     
    alehar, Cipipapi, misu_mama și alți 8 apreciază asta.
  11. joch3r_joch3r

    joch3r_joch3r Începător forum

    Intrebare si raspuns. Am strans cifra de 40 de stelute. Am apasat butonul ,,Cumpara tot 40'' si surpriza. Stelutele mi-au fost luate dar in inventar nu gasesc niciunul din cei 4 arbori.
     
    12mela, malagambafane și roliana57 apreciază asta.
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    donnadmn, malagambafane și roliana57 apreciază asta.
  13. joch3r_joch3r

    joch3r_joch3r Începător forum

    Pai chiar asta imi dadea. Un cod de eroare in care imi spune ca au fost convertite... Multumim de promtitudine si instiintare. Initial chiar m-am panicat cand m-am vazut fara pomi.
     
  14. sofia_ioana

    sofia_ioana Novice forum

    Buna ziua! Exista vreun cod bonus la acest event? Multumesc!
     
    malagambafane apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu exista.
     
  16. 12mela

    12mela Novice forum

    Salutare fermieri!Am cumparat de doua ori consecutiv arborii noi,mi s-au luat monedele stea(80)dar...surpriza!!In inventar nu am decat cate un arbore din fiecare fel,nu doi!:(( Oare unde am gresit?Spor va doresc!!
     
    malagambafane apreciază asta.
  17. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Efectueaza o stergere de cookies, o relogare si e posibil sa apara.
    Bafta!
     
    roliana57, malagambafane, murat_anca și alți 2 apreciază asta.
  18. Ade-Leona

    Ade-Leona Scriitor activ

    Buna seara dragi fermieri! M-am bucurat si eu de acest event, avand in sura resursele necesare. Am achitionat tot de la diverse si arborii de 3 ori. Am combinat cosurile de fructe mic/mediu/mare, incat nu am depasit 64000 gg pe steluta. Mentionez ca am nivel 91, deci a fost usor. Cu cat ai nivel mai mare, cu atat resursele sporesc. Nota maxima pentru acest event!
    P.S. nu am intampinat erori in joc, nu am ramas fara stelute...
     
    roliana57, malagambafane și dadan apreciază asta.
  19. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Nu stiu cum sporesc resursele in functie de nivelul de joc. Resursele le sporim noi, producand, cumparand, chibzuind, indiferent de nivelul de joc. O parte din viata noastra reala se reflecta si aici. Ma bucur ca stocurile de fructe s-au "dus" si pe altceva in afara de mult asteptatul event din toamna. Ma bucur ca acest event a fost accesibil tuturor, ma bucur sa vad multi fermieri multumiti. Bafta! ♥
     
    EVE.violetta, matusam, erhea și alți 4 apreciază asta.
  20. katonamenyhart

    katonamenyhart Novice forum

    Alt event ce merita nota maxima.In ultima vreme am fost rasfatati numai cu eventuri de nota 5(ce pacat ca notarea nu merge pana la 10)Multumesc B.P. ...iar voua dragi fermieri va doresc mult spor si multa inspiratie la donari.
     
    Agro80, roliana57, dadan şi o altă persoană apreciază asta.