Feedback Piața de fructe - Tema de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 8 Feb 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare acest event?

  1. Îmi place.

    171 vot(uri)
    81,4%
  2. Nu îmi place.

    22 vot(uri)
    10,5%
  3. Îmi este indiferent.

    17 vot(uri)
    8,1%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna seara !

    Scump, scump halatul domnule ! Abia mi-au ajuns resursele sa iau o maneca si buzunarul din dreapta.

    Ma chinuiesc de ceva vreme sa adun cateva trufandale, nu de alta, dar sa incerc si eu sa urc cele trei mii de trepte, sa vad cu proprii mei ochi cum e sa privesti lumea de sus, dar acum, cam bate vantul prin magaziile mele. Imi facea cu ochiul fermecatul ala, dar fire pragmatica am luat mamudelele si toata super hrana, oricum cu inca un ghiocel nu se facea primavara.;)

    Restul, la anul, sau la mai multi.:D
     
    maimutica, blackspace77, dulcica1970 și alți 9 apreciază asta.
  2. lilianapostelnicu

    lilianapostelnicu Scriitor în devenire

    Buna seara !

    Este binevenit eventul ! Am donat si am luat cateva lucruri interesante de la shop !
    Ma opresc aici ! Spor tuturor !!!
     
    lucapadu1, StinckyRedneck, dydyana97 și alți 2 apreciază asta.
  3. aida59

    aida59 Maestru forum

    va rog frumos nu inteleg cum pot dona fructul minune ? Nu imi dau seama cum pot sa-i transform in valoare pt creitari. Va multumesc si o zi buna

    Scuze este fff dimineata mi-am dat seama Multumesc pt intelegere
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 10 Feb 2017
    lucapadu1, StinckyRedneck, dydyana97 și alți 3 apreciază asta.
  4. gace25

    gace25 Avansat

    Slab dropul! Din toata ferma azi de dimineata abia au iesit 2 si am destui, iar din Baha nimic. Bine ca am avut fructe si am donat ieri.
    Am luat si eu copacei sa imi inoiesc parcul.
     
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Pai poate ai avut meri, nuci, pruni, gutui, ciresi si alti pomi care nu ofera drop asa bun. Trebuia sa ai pomi rari, artari, migdali, maslini. Depinde acum si ce nivel ai la cele doua cupe si daca le ai introduse in runa Legenda Vie, in caz ca o ai deblocata. Iar pe terenurile tropicale daca ai avut banana si cocotieri si alti pomi care ofera putine PE, se explica.
     
  6. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    Salutare,
    Foarte bine venit eventul - am donat la greu si a reusit sa strang 430 creitari si am reusit sa iau MM si 80SH cu toate ca ma incanta sa strang pentru arborele fermecat, dar m-am gandit ca oricum nu ma ajuta foarte mult la drop la eventuri si mai practic a fost sa iau SH ca cine stie cand ne mai trezim cu un eveniment de reproducere, iar MM vor fi utile la pomii misteriosi :D.
    Cam atat la mine - n-am avut sura asa de goala de foarte mult timp.
    O zi buna va doresc tuturor!
     
    dulcica1970, luciana1949, lucapadu1 și alți 7 apreciază asta.
  7. gace25

    gace25 Avansat

    Am pomi destui si majoritatea XXL. Valabil si pentru Baha.Nu stiu cum sta treaba cu cupele exact. Am sa caut sa citesc acum ca ai mentionat. Merci.
     
    lucapadu1, donnadmn, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  8. mona_lica

    mona_lica De-al casei

    Inreresant event,imi place...sa vad ce pot sa fac
     
    lucapadu1 și malagambafane apreciază asta.
  9. mary.gabriela

    mary.gabriela Scriitor în devenire

    Ce noroc ca am avut chiar ceva fructe in camara ca am luat pomul fermecat.Bafta tuturor!
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Pomii XXL nu ofera un drop atat de consistent comparativ cu versiunile de baza. Cum ar spune manelistii...se stieeeeeeeee.:D
    Exemplu: daca vei culege 200 artari XXL nu vei obtine acelasi drop ca de la 200 artari simpli.;)
     
    matusam, lucapadu1, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  11. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Da Ai dreptate intrun fel, dar pomi xxl I recoltezi de 2 ori in 24 ore,,,pomi simpli odata ,,,avantaj clar pomi xxl ,stoc de fructe dublu puncte dublu ,si dropul se compenseaza Si el per 24 ore ,,,acest event este unul fff costisitor ,am reusit Sa fac 1000 de creitzari ,mai am ce Dona da nu prea imi convine Sa imi stric stocul de fructe !
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    In care fel am dreptate si in care nu? M-am referit doar la aspectul dropului, care este un fel, nu mai multe feluri.:D Adica nu am doar dreptate in felul meu. Nu m-am referit la toate punctele de vedere. Stiu si eu ca in 24 de ore ii culeg de doua ori, tocmai de aceea si ofera mai putin drop. Eu m-am referit strict la o culegere a lor, nu la o culegere cumulata, sa zicem in 72 de ore, nu m-am referit la cate fructe strangi in 72 de ore de la unii si cate de la altii, nu m-am referit la puncte. Din punct de vedere al acestui event, celelalte aspecte sunt irelevante. Eu m-am referit STRICT LA DROP, ceea ce conteaza acum. Multumesc frumos.
     
    malagambafane, maimutica și marcela_f69 apreciază asta.
  13. maimutica

    maimutica Supervizor forum

    Buna , intervin si eu daca nu este cu suparare , daca gresesc Chronos te rog sa-mi stergi postarea , marcela_f69 sa stii ca Chronos are dreptate , eu am cules a treia oara pomii xxl si am reusit sa adun 100 de drop , daca aveam pomi simpli ( dar nu meri , pruni si peri ) ci pomi care dureaza mai multe ore pana la recoltare acum aveam mai mult drop , acum depinde ce iti doresti tu , mai multe fructe sau mai mult drop , o prietena a cules acum de pe pajistea principala , luminis , pasunea salbatica si doar o parte din insula si doar la o singura recoltare are 52 de drop , deci Chronos stie ce spune nu da raspunsuri nefondate nu degeaba este admin , nu vin cu o lauda dar am observat acum cateva zile ca a fost criticat de o jucatoare ca nu da raspunsuri pe intelesul jucatorului .
     
    malagambafane apreciază asta.
  14. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    am luat cam tot ce aveam nevoie pomul fermecat mamudele si sh tot am ajuns la 1 mil de donat pe cos si nu prea imi mai convine orcum ajunge cat am luat
     
    cuculetcristina, roliana57 și malagambafane apreciază asta.
  15. luminitzaalex

    luminitzaalex Novice forum

    la eventul asta ti se da si abtipild?
     
    malagambafane apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    S-a oferit la prima editie.
     
    malagambafane apreciază asta.
  17. luminitzaalex

    luminitzaalex Novice forum

    aha ok multumesc frumos de rasp
     
    malagambafane și Chronos apreciază asta.
  18. sammy_mih2

    sammy_mih2 Scriitor activ

    gata ajunge am ajuns la 403mii si ceva ptr 8 creitari spun gata si astept urmaoarea data .Cu rabdarea treci marea.
     
    donnadmn, roliana57, dadan și alți 2 apreciază asta.
  19. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Un event la care trebuie sa faci calcule... Multe calcule. La shop sunt poduse care nu se gasesc la piata. Aici ar fi de facut o treaba. In schimb, pentru articolele care se gasesc la piata, mai bine vinzi fructele (la piata, bineinteles) si le cumperi tot de acolo mult mai ieftin ca la shop. Fiecare cu alegerea sa. Spor tuturor participantilor!
     
    donnadmn, malagambafane și roliana57 apreciază asta.
  20. regina091963

    regina091963 Junior Expert

    Imi place eventul. Aveam sura plina cu fructe si nu aveam ce sa fac cu ele, in sfarsit le-am folosit la ceva.
     
    -katnik-, lucapadu1, davidsiirina08 și alți 3 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.