Feedback Plante și misiuni permanente noi

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 24 Oct 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă acestui update:

Sondaj închis pe 31 Oct 2016.
  1. 1

    6,3%
  2. 2

    2,5%
  3. 3

    6,3%
  4. 4

    0 vot(uri)
    0,0%
  5. 5

    85,0%
  1. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Sunt bune si noile misiuni si plante, dar cei mai vechi nu intra neaparat pentru plante sau eventuri sau topuri. Este ceva de genul casniciei. Obisnuinta, rutina. Apoi intra pentru a-si testa spiritul de intreprinzator la piata, de a vinde si de a cumpara. Sunt multe similitudini cu viata reala. Jocul este fain si trebuie tratat "in mod serios". La nivelul 98 mai am 80 si ceva de milioane sa trec la 99, cum pare sa sune pentru cei de level 40-50?? dezarmant? Nu. O sa tin nepotii in brate dupa ce vor creste copiii si se vor casatori. Asa si aici. Eu pot doar incepe prima misiune, dar am rabdare, timpul oricum o sa le rezolve pe toate. Pana atunci astept noul event. SPOR
     
    Modificat ultima dată: 25 Oct 2016
  2. Pyt077

    Pyt077 Junior Expert

    ai dreptate eu unul nu stiu cum sa cresc mai repede sa adun plante ,animale si fructe cit mai multe,in nici un caz nu ma gindesc ce voi face la nivel mare,pina atunci mai este mult
     
    popescudana42, matusam, marcela_f69 și alți 6 apreciază asta.
  3. Otilica69

    Otilica69 Expert forum

    Optimismul tau este de-a drept optimism,eu am nivel 98 si cred ca luni sunt putine poate ani pana cand voi ajunge sa plantez nu ma uitaxD

    Mare adevar ai grait si drept:)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 25 Oct 2016
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Te cred si eu ca ajungi sa iti vezi nepotii casatoriti daca doresti sa treci de la 98 la 89.:D:D:D
    Eu nu inteleg ideea de frustrare pentru cei cu nivel mic. Aceste plante sau misiuni le-au mai adaugat niste puncte de experienta in plus intre niveluri? Le dauneaza misiunile cu ceva? Daca nu isi produc singuri produse mestesugaresti si nu onoreaza comenzi, fac si eu acolo un stoc minim cand au acces la cate o planta noua si apoi se apuca de misiunile acestea noi. Noi nu am avut aceste misiuni cand eram nivel mai mic dar le-am avut si noi pe ale noastre. Eu vad doar un ajutor pentru cei mici. Nu vad cu ce ii incetineste din avansarea lor in nivel.
     
    crivio, popescudana42, matusam și alți 11 apreciază asta.
  5. dadan

    dadan Împărat forum

    Este o implementare bine-venita...Acum privesc cu speranta la schimbarea lvl-ului ca am terminat deja misiunile cu plante la cooperativa.Dau nota maxima,ca am mare nevoie de stelute:D.Multumesc echipei bp !
     
  6. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Mariuta draga...eu chiar nu am luat-o in tragic...Doar am facut o constatare! Noile misiuni sunt binevenite si stimulative pentru cei cu nivel mai mare, care pe buna dreptate, au inceput sa se plictiseasca! Asa ma plictisesc si eu la nivel 94 pentru ca nu prea mai pot valorifica prea mult/ avantajos/sau chiar deloc din ceea ce detin.... Sper si eu ca voi ajunge sa finalizez unele misiuni de la cooperativa...care implica pomisori si adaposturi care nu mai sunt atat de noi, nu prea tin de nivel ci mai mult de aleatoriu sau MM...La mine, "norocelul" aleatoriu nu prea a functionat. Mai sper ca si unele plante de acces la nivel 94, sa poata fi valorificate prin misiuni la cooperativa. Voi juca cu mare drag acest joc...atat timp cat imi va putea aduce bucurie...si nu neaparat pentru nivel.
     
    popescudana42, matusam, osenaris1962 și alți 8 apreciază asta.
  7. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Noile misiuni, scot din rutina jucatorii cu nivel de joc peste 100, jucatori "vechi", asa cum spuneti multi .Noi,avansam din inertie... fara a gasi nimic nou la avansarea nivelului. Joc de 6 ani, nu de la inceput am cautat strategii si calcule de avansare. Si chiar de as fi cautat, posibilitatile erau "anemice" in 2010. Acum, poti ajunge la nivel 88 in maxim 2 saptamani, cu niste bune cunostinte de joc, calcule. Acum, poti fi jucator NOU, cu nivel mare. Asa cum noile misiuni scot din rutina jucatorii cu nivel maricel, la fel de bine pot motiva pe cel cu nivel mititiel. Imi aduc aminte de misiuni sau eventuri in care trebuia sa mai obtin o planta, sa mai trec un nivel pentru a putea finaliza. Asa voi face si acum, nu am acces la toate plantele dar scopul va fi sa ating nivelurile necesare pentru obtinerea plantelor. O vad ca pe o provocare, nicidecum discriminare. Cei cu nivel mare, au aproape toate misiunile finalizate, nu neaparat ca au fost si profitabile ci doar asa... ca "palmares". Deci..sunt binemeritate misiunile noi cu premii consistente si pentru cei cu nivel peste 100. Daca la nivel 97, atunci cand nu mai stiam ce sa fac pentru a avansa, mi se oferea o misiune din care poti obtine 11 mil PE, ar fi fost bucurie, motivatie. Bafta, spor si strategii bune!
     
    crivio, popescudana42, H3ra și alți 17 apreciază asta.
  8. geta57

    geta57 Rutinat

    Eu zic să nu-i invidiaţi pe cei cu nivel mare. Am nivel 99 dar vreau să vă spun că nu am acces decât la măcieş, abia de la nivel 1oo voi accede la margarete şi pe măsură ce voi creşte în nivel o să pot avea celelalte plante. Şi vreau să vă mai spun că joc în fiecare zi şi abia în 3 luni reuşesc să trec la un nivel superior. Deci, nu ne invidiaţi că zău nu aveţi de ce. Zi bună vă doresc şi spor la event!
     
    popescudana42, dydyana97, H3ra și alți 11 apreciază asta.
  9. Norocellys

    Norocellys Scriitor activ

    Buna ziua, o sa apara altoi la sera si pentru noile plante? Multumesc anticipat!
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Este prea devreme sa ne pronuntam. Nici nu s-a "uscat cerneala" pe anunt. Nu vad totusi de ce ar face opinie separata aceste plante noi.
     
    popescudana42, matusam, -mamaleone și alți 7 apreciază asta.
  11. -soricel-2012

    -soricel-2012 Novice forum

    Desi am nivel 102 nu vad decat 2 plante noi .. maceasa si margareta si doar misiunea "o echipa inchegata".. imi scapa ceva?
     
    popescudana42, H3ra, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  12. geta57

    geta57 Rutinat

    Daaaaaaaa, abia la nivelul 103 apare dughia şi apoi pe măsură ce creşti în nivel, vor veni celelalte.
     
    popescudana42, adrianapatran, H3ra și alți 5 apreciază asta.
  13. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Buna ,
    Felicitari Echipei B.P pentru Inspiratia avuta legata de nivelurile superioare clasamentului. Acum exista motivatie , asa cum exista pana la nivelul 80-90. Ma incanta noua provocare , desi nu am decat nivel 97. Evident , nota maxima!!!
     
    crivio, sile_mony, popescudana42 și alți 8 apreciază asta.
  14. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    5 si de la mine, deja primele 2 plante sunt la inmultit!
     
    popescudana42, H3ra, matusam și alți 6 apreciază asta.
  15. osenaris1962

    osenaris1962 Novice forum

    imi place raspunsul tau si il apreciez fiindca poate m.am ambalat prea tare:mad:si eu joc de placere si de atitia ani:pe bine cite o data in viata sa fi un pic mai temperat:music:succes cu ferma;)
     
    popescudana42, donnadmn, H3ra și alți 3 apreciază asta.
  16. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    La fel si tie ! Bafta la Noaptea de speriat !
     
  17. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna ziua.
    In primul rand felicitari pentru implementarea plantelor noi.
    Nota 5 pentru ele si pentru misiunile de la cooperativa. Mai facem rost de ceva SH caci eu unul sunt pe 0 si cu resursele de SH si cu posibilitatile de a o obtine.
    O intrebare am totusi referitoare la pretul semintelor.
    De ce pretul a fost stabilit in functie de nivel si nu de timpul de coacere (ca la restul plantelor)?
    Vad ca pretul de vanzare si PE au fost corelat cu timpul de coacere.
    Nu sunt cam scumpe (ma refer la cele cu timp de coacere de 8-9 ore)?
    Mi se pare cam exagerat pretul 950 gg/bucata pretul unei seminte la o planta de 9,15 ore.
    In rest ... asteptam si altoiurile pentru ca timpi sunt mari si misiunile multe :)
    Cu respect ...
     
    popescudana42, llyillyi, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  18. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua! Nu consider ca aceasta corelare este gresita. La aceste seminte au acces jucatorii cu nivel mare. Se presupune ca au strans ceva GG si-si permit sa le achizitioneze. Daca-i vei intreba pe cei cu nivel mic, si ei iti vor spune ca plantele la care au acces sunt scumpe.
     
  19. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna ziua si multumesc de raspuns.
    Tot nu corespunde din pacate.
    Cand s-a implementat cretusca, laurul, ranunculus pretul de achizitie al semintelor a fost corelat cu timpi de coacere a acestora si cu numarul de PE. Adica la o planta de 3-4 ore semintele costa 60-70 gg/bucata. Mi se parea normal ca la o planta de 8-9 ore pretul sa fie cam 120-150 gg bucata, hai maxim 200 gg.
    Oricum multumesc de raspuns.
    Era doar o opinie/parere personala. Credem ca este o scapare si ca se vor corela.
    E cam multisor 1 milion de gg pe 1000 de seminte (cat costa sa cumpar 100 de seminte din fiecare).
    Toate cele bune va doresc.
     
    popescudana42, llyillyi, -mamaleone și alți 4 apreciază asta.
  20. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Exact ce spuneam. Functie de nivel si posibilitati, fiecare cumpara cat poate (unii vor lua 100 seminte, altii 10). Spor la treaba!
     
    roliana57, adrianapatran, matusam și alți 5 apreciază asta.