Plecat la pescuit - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 26 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Pentru orice nelămuriri cu privire la evenimentul „Plecat la pescuit” sau pentru păreri cu privire la acesta, vă rugăm să folosiți doar această temă de discuții!

    Nu uitați să consultați de AICI tutorialul!

    Dacă doriți să vă lăudați cu evoluția în cadrul evenimentului, vă rugăm să folosiți tema de AICI.

    Distracție plăcut și succes!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 29 Iun 2015
  2. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    pare tentant, dar sa vedem daca ne si descurcam, caeste mai mult pentru baieti, asta este incercam
     
  3. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Eu m-am hotarat, azi merg la cumparaturi sa-mi iau cele necesare, maine pregatesc momeala iar poimaine imi fac bagajele si purced catre balta......se pare ca am mult de munca. N-oi avea eu noroc sa intalnesc tocmai pestisorul de aur sa-mi indeplineasca trei dorinte, dar macar doi, trei pui de rechin tot agat eu. Deci nu disper. Deci, rabdare, asta caracterizeaza un pescar adevarat. Aaaa....si sa nu uit, fir intins tuturor participantilor la event.

    Lasand gluma la o parte, tin sa felicit dezvoltatorii ca ne scot din amorteala propunandu-ne ceva inedit, lucruri frumoase care ne stimuleaza si ne fac sa participam cu placere la acest joc, din partea mea, sincere felicitari.
     
    Marlenne20, mirela2o, naivreasastii și alți 19 apreciază asta.
  4. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    Cine a zis ca fetele nu ştiu sa pescuiasca??!!xDDe nu va dam clasa ..bine :pUn event foarte frumos şi atragator,abea aştept sa ınceapa.
     
  5. DenisasiMaria

    DenisasiMaria Novice forum

    Un event foarte frumos! Abia astept sa incep munca!:D
     
  6. danielotelu

    danielotelu Scriitor în devenire

    Un event atragator ca premii si ca cerinte , Bravo BP ! Singurul lucru e ca o sa fie mai greu cu piesele mecanice cel putin pentru mine,dar nu.i bai , noroc la pescuit sa fie :)
    Spor!
     
  7. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Eventul asta e ... o trăsnaie. O să alergăm între adăposturi (de unde obținem drop penele) și plante sau pomi pentru a obține rîmele. Va fi greu de găsit un echilibru pentru a le obține simultan. Va fi distractiv
     
  8. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Ufff ce-am obosit;pina acum mi-am pregatit sculele de pescuit...mi-am gresat mulineta,am incarcat totul in masina ca sa plec deja de miine dimineata la pescuit,sa ocup un loc cit mai bun.Sunt putin trista ca nu am gasit momeala dar am pregatit ca sa apara si ea.Acum,nu stiu sigur daca ptr pestele cel mare,rechinul,o fi bun firul care l-am luat...e 12-25Ibs.....heiii,voi care va pricepeti imi spuneti daca e bun sau nu????Mersi......ma descurc eu.....si cum stiu ca nu sunt asa norocoasa,rechinul nu va trage la mine.....dar citiva hamsii tot voi prinde...abia astept.Ne intilnim pe lac;va astept.
     
  9. SkumpikaNina

    SkumpikaNina Maestru forum

    Si ca sa fiu "pescarita" de meserie ..... deja am prins doi bibani :D:D:D:D
    8).... uite asa..( <o-----------<< ) erau de mari xDxD

    Lasand gluma la o parte... abia astept eventul. Nu am pescuit real niciodataxD Incep virtual si daca imi merge bine si prind numai din aia mari.... ma duc la pescuit :D.
    Fir intins tuturor !! :D
     
  10. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    Am si eu doua nelamuriri, dupa ce am citit FAQ-ul:
    -Atelierele nu dau niciun fel de drop, doar adaposturile?
    -Copacii fermecati ce fel de drop dau - rame sau pene?
    Multumesc pentru raspunsuri.
     
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Atelierele nu oferă drop de event, iar copacii fermecați vor oferi pene de momit (vom completa tutorialul și cu această informație).
     
    naivreasastii, Miguel, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  12. .Raluca06.

    .Raluca06. Analist forum

    As dori sa stiu cate piese mecanice ofera o cutie de scule simpla, cate ofera una XL si cate ofera o cutie XXL.Nu am gasit nici o informatie legata de sculele din cutii sau care sar ca drop. Pentru a sti necesarul de piese mecanice pentru acest event, trebuie sa vad de unde pot sa mai gasesc aceste scule. Avand in vedere ca la Cooperativa aproape toate misiunile care ofera cutii cu scule le-am incheiat, ma intreb unde mai poi gasi piesele mecanice altfel decat prin a cumpara cu bani reali. Ca drop aceasta piesa nu a sarit nici macar una de trei zile, pe parcele avand numai ateliere, adaposturi si plante ce ofera multe puncte de experienta.Deci, va trebui sa pescuiesc doar cu cateva momeli ceea ce este egal cu zero. Dar o sa incerc totusi....Distractie placuta tuturor!
     
    naivreasastii, alexsilviu11 și Miguel apreciază asta.
  13. kkity19

    kkity19 Începător forum

    lacramioare la sera sau dovleci :)))
     
  14. pedrutu

    pedrutu Scriitor în devenire

    Buna dimineata.
    Componenta cutiilor de scule, indiferent de tip (normala, XL sau XXL) este aleatorie, deci nu se poate preciza daca/cate piese poti primi.

    As dori o precizare la acordarea premiilor din liste, in sensul ca acestea se acorda aleatoriu pana la epuizarea listei, sau se pot primi de mai multe ori, consecutiv,aceleasi premii ?
    Este esential acest fapt, pentru ca in primul caz, pt a obtine linia de vrej + itemele necesare, ar trebui 22 de pesti din ultima categorie, iar in al doilea caz sansele sunt inexistente.
    Weekend placut tuturor.
     
  15. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Nu exista limita la pescuit, fiecare in functie de cate momeli are, dar desigur totul depinde si de noroc in ceea ce priveste castigarea vrejului.
     
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Aleatoriu presupune si consecutiv.
     
    naivreasastii, ~Sweety1~ și matusam apreciază asta.
  17. alexbosu99

    alexbosu99 Avansat

    Buna ziua,
    Va rog sa-mi spuneti adaposturile uriase ofera drop?
    Multumesc.
     
    naivreasastii apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Binenteles ca ofera, pentru ca nu sunt ateliere. Chiar daca sunt uriase, au statut de adapost.
     
    naivreasastii și ~Sweety1~ apreciază asta.
  19. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Legat de piesele mecanice, eu am terminat astazi toate misiunile la care se ofereau piese mecanice, inclusiv cele la care se ofereau cutii cu scule. Mentionez ca la cutiile XL, nu am primit nici o piesa, la cele XXL, am primit cca. 30 bucati . Totul este aleatoriu, spre exemplu la aceste cutii am primit 15 buc. piepteni, mentionez ca nu aveam nici unul in stoc, si vreo 6 recipiente cu picurator, deci,totul e in functie de noroc, iar in ceea ce priveste recoltarea din ultimele 2 zile, ghinion , nu am obtinut nici o piesa.
     
    naivreasastii, adrianapatran și matusam apreciază asta.
  20. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Cred ca va fi un event interesant. Abia astept . Felicitari BP pt noutate !
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.