Plecat la pescuit - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 26 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. 01ruxi01

    01ruxi01 Pretendent

    sunt multumita,sunt multumita am reusit sa am linia completa si multe alte premii de luat in seama, doresc sa se repete acest ev cat mai des e ceva mai deosebit
     
    SOSYGMA, naivreasastii, dacul1963 și alți 2 apreciază asta.
  2. GOTHIC68

    GOTHIC68 Junior Expert

    Plagiat? Vezi postarile anterioare si o sa gasesti acolo si alte versuri facute ad-hoc; nu pretind nicicum ca sunt poet dar cochetez cu versurile.... Va doresc o zi buna! Si multumesc pentru felicitari!
     
    Modificat ultima dată: 5 Iul 2015
  3. kajtarmagda

    kajtarmagda Scriitor în devenire

    Da este adevarat ca este frustrant ,am luat putine premii dar sa nu uitam ca este un joc ,poate data viitoare o sa fie cu noroc.Joc aproape de cinci ani si nu pot sa ma las, ma relaxeaza .
     
  4. RobSon1002

    RobSon1002 Junior Expert

    Nu am reusit sa completez vrejul,insa sunt multumit de acest event! Felicitari voua si imi retrag vorbele spuse la inceput despre eventul acesta! Sper sa mai vina pe la noi,oare va mai fi?aveti informatii in sensul asta? Va salut cu respect!
     
    SOSYGMA, naivreasastii, Chrisstina87 și alți 3 apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Deocamdata este un event cu statut nerepetabil. Insa vom transmite mai departe dorinta voastra de a deveni ceva periodic, mai cu seama ca echipa noastra a fost prima care a transmis candva dezvoltatorilor ideea posibilitatii de a se pescui la Farmerama. Probabil si jucatorii altor comunitati isi vor exprima aceasta dorinta. Nu putem decat sa va promitem ca dorinta voastra va fi transmisa. Vom vedea ce va fi in viitor. Va multumim.
     
  6. RobSon1002

    RobSon1002 Junior Expert

    Multumim Chronos,tie si echipei Farmerama,asteptam cu nerabdare si etapa a doua a eventului! Pana atunci sa aveti spor cu totii! Bafta!
     
    Modificat ultima dată: 5 Iul 2015
    SOSYGMA, naivreasastii, SkumpikaNina și alți 3 apreciază asta.
  7. dacul1963

    dacul1963 Avansat

    Am citit toate comentariile care de altfel au fost facute cu multa pertineta si am ajuns la concluzia ca daca suntem multi nemultumiti dar si multi multumiti acest event sa atins scopul.Principala misiune a fiecarui joc este sa interactionam si am facuto din plin.Eu astept cu nerabdare rezultatele ficei mele la bac. care sper sa fie din cele mai bune.Fara acest joc asteptarea ar fi mult mai grea fara acest joc acum sau in zilele de spitalizare.Multumesc frumos pentru tot tuturor celor care muncesc pentru a avea atitea zile mai frumoase.Deasemenea multumesc Domnului Chronos pentru rabdare si explicati pertinente!
     
    SOSYGMA, adria2, adrianapatran și alți 12 apreciază asta.
  8. mari2466

    mari2466 Începător forum

    as vrea sa stiu daca am ramas cu pestii necompletati ce se intampla cu cei pe care ii am
    primesc GG sau PE
     
    SOSYGMA și naivreasastii apreciază asta.
  9. grande.g5

    grande.g5 Începător forum

    ce sa spun cam desumflata de acest event ...cu toata staduinta mea ...si cu toti banii reali bagati in joc nu am reusit si norocul care ma ocoloste ....nu am complectat vrejul...mi-a dat cate 2 iteme la 2 dar unul care complecta vrejul ...nu...:(...pacat de TOT
     
  10. GOTHIC68

    GOTHIC68 Junior Expert

    Cred ca se pierd; undeva in comentarii s-a dat explicatia. Numai bine!
     
    SOSYGMA, adria2 și naivreasastii apreciază asta.
  11. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    In aceeasi masura cu feedback-ul pozitiv din partea multor fermieri, va rugam sa transmiteti si dorinta celorlalti jucatori, tot multi, de a nu se repeta un asemenea event cu recompense si modalitati de obtinere a acestora absolut aleatorii, fara garantarea unor premii unice pentru cei care depun efortul de a lucra. Fie el event de pescuit sau de vanatoare sau de altceva.
    Cel cu iepurasii de Paste a fost un exemplu foarte bun de event, in care premiile suplimentare puteau fi foarte bune sau nu, dar la care, pentru efort, recompensa de baza a fost egala pentru toti cei care au muncit.
    Chiar daca fac parte dintre cei care si-au atins obiectivele, nu as putea fi printre admiratorii unui event inechitabil.
     
    luciana1949, DW.., teona7070 și alți 9 apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Cel mai probabil, acei pesti se vor pierde.


    Buna ziua! Nu crezi ca, avand dubluri, la urmatorul mieveniment Daruieste si comercializeaza, vei putea face un schimb echitabil obtinand astfel item-ul lipsa? Iti recomand sistemul de Schimb din joc, depui oferta cu un item dublura, la cerere pui item-ul lipsa si am eu un "feeling" ca vei scapa si de acest "of", cat ai zice "peste". La fel ca tine pot proceda si ceilalti fermieri aflati in situatia ta.
     
  13. -AdyM-

    -AdyM- Novice forum

    Poate ar fi bine pentru ghinionisti sa poata completa linia de la event cu 1-2 iteme lipsa contra mm. de la magazin.
    Suntem multi cu un item lipsa.​
     
    SOSYGMA, naivreasastii și donnadmn apreciază asta.
  14. maryy.llena

    maryy.llena Începător forum

    nici eu nu am reusit sa prind toate itemele de pe vrej , asa ca nu imi mai doresc sincer acest event unde norocul este pus mai presus de munca depusa de fermier .
     
    SOSYGMA, adria2, gggggg53 şi o altă persoană apreciază asta.
  15. liplocutz

    liplocutz Scriitor activ

    Ufff...ufff... acum,la final de event,am ramas cu 50 pene de momit xD si 0 rame de cauciuc :cry: Desi m-a stresat putin starea generala a fermierilor care se plangeau de dropul penelor,acum ma stresez ca nu mai am rame si inca imi lipseste un item(distractie pescareasca),pe care sper ca la viitorul D&C sa reusesc sa-l obtin!! :) Eu una,ma declar destul de multumita si sper ca pe viitor sa mai avem astfel de event-uri.Totusi,odata cu speranta de a avea din nou un astfel de event,vine si speranta ca momelile sa fie produse din ceva mai putine pene si rame...:eek:


    Spor la "farmerit" dragilor si nu uitati sa zambiti! Viata e frumoooassa! :D
     
    SOSYGMA, Georgel72, adrianapatran și alți 2 apreciază asta.
  16. oanna0709

    oanna0709 Novice forum

    As putea numi acest event "aleatoriu la patrat" : odata la ce fel de peste primesti, indiferent de indemanarea ta, apoi, ALETORIU la recompensele date repetat la prima categorie (seria de 8 scomp/shr.... + adaposturile/puietii) pe care am avut sansa sa-i primesc de cateva ori, iar inafara 2 iteme si bonuri combina, le-am primit odata.

    Ce imi displace total, este remarca baiatului meu, care (dupa ce si-a "incercat mana" la pescuit pe joc), a spus ca eventul este ca in viata reala : daca iti doresti ceva, fie ai noroc sa capeti, fie ai/dai bani cu nemiluita; munca, pasiunea, perseverenta sunt neglijabile.
    Regret ca nu am luat abtibildul, primul dupa ani de joc, dar asta este.
    Totusi, sper ca eventurile sa nu mai aiba la baza "norocul", ca sunt destule sanse la ghinion in viata reala, ca sa ma mai "amuz" de cele din joc.
    O duminica placuta tuturor.
     
    luciana1949, SOSYGMA, adria2 și alți 8 apreciază asta.
  17. adinutza_mada

    adinutza_mada Pretendent

    eu una as fi foarte fericita si multumita daca acest event v-a deveni periodic
    mi-a placut foarte mult
    pe langa o multime de cadouri foarte consistente m-am ales cu 16 adaposturi misterioase ( puieti misteriosi nu am primit niciunul, dar nu e nici o suparare) si m-am ales cu linia completa+3 monstru acvatic si 1distractie pescareasca
    acest tip de event da posibilitatea acelor jucatori care nu isi permit sa cumpere in numar mare puieti sau adaposturi, sa castige si ei pomi sau adaposturi rare
    inca o data multumesc pentru acest event BP si felicitari
    m-am distrat la maxim pescuind
     
    SOSYGMA și naivreasastii apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Revin cu o completare la o postare a mea anterioara. Am spus ca vom transmite feedback dezvoltatorilor cu dorinta unei parti a comunitatii noastre de a transforma acest eveniment in unul periodic. Trebuie sa stiti, ca va fi transmis de asemenea si faptul ca sunt jucatori care nu au agreat acest eveniment, din punct de vedere al factorului aleatoriu. Stiind ca intotdeauna feedback-ul nostru catre dezvoltator insumeaza atat opinia pozitiva cat si negativa a jucatorilor, mi s-a parut corect sa va precizez si acest lucru. Va multumim tuturor pentru exprimarea opiniei. Va reamintesc sa va exprimati opiniile, fie ele pozitive sau negative, alegandu-va cuvinte pertinente si acceptate de regulament, indiferent cat de mult v-a bucurat sau v-a suparat prezenta, respectiv lipsa norocului. Doar postand elegant si regulamentar, opiniile voastre vor putea fi citite de toti jucatorii activi in forum.

    O duminica placuta va doresc si usurel usurel, pregatiti sculele pentru plecare. Va asteapta un duș fierbinte acasa.
     
  19. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    Ufff nu am mai scris de mult pe acest forum, dar acest event a fost interesant si m-a facut sa mai scriu pe aici. Ne-a scos din monotonia eventurilor obisnuite cu plantat mii si mii de plante. Pe terenuri am putut pune ce am dorit ... plante, pomi sau animale si sa ne mai refacem stocurile care de obicei nu prea apucam, eu fiind o persoana care plantez planta de event pana la sfarsitul eventului chiar daca am terminat eventul ca sa mai fac ceva banuti in plus din plantele transformate.

    Sunt multumita de acest event, chiar daca norocul nu a prea fost de partea mea in privinta vrejului, dar nu va fi prima linie de vrej pe care nu o am completata asa ca nu sunt suparata ca alti fermieri. Am prins 2 prieteni la catarama si 2 distractie pescareasca, dar nici un monstru acvatic, dar in schimb am prins cu ceea ce am obtinut de pe ferma (~125 momeli obisnuite) premii pt care ar fi trebuit sa investesc mult mai multi bani reali (adaposturi, pomi, scule, SH, cupoane combina) si mult mai multa munca pe ferma (gologani, PE sau PET).

    Cei care sunt nemultumiti probabil nu stiu ce inseamna sa fii pescar in viata reala ... uneori poti sta o zi intreaga la pescuit si sa nu prinzi nimic, aici in joc macar a-ti prins ceva, chiar daca nu tot timpul a-ti prins pestele cel mare.

    Acum 1 h am adunat tot ce am mai pus pe ferma si am ramas cu 45 rame si 3 pene am si vreo 4 pesti pescuiti. De grabita ce eram am uitat sa activez chutney inainte sa recoltez terenurile:cry: si am pierdut din plantele care ar fi trebuit sa le adun, dar asta este din greseli invatam. In cateva minute mi se termina niste adaposturi de gaini si pt penele ramase voi baga cateva mamudele ca sa mai fac cateva momeli.

    Singura mea nemultumire era ca se putea reduce nr de pesti la ultimele 2 categorii de pesti (sa fi fost 3 in loc de 4 si 4 in loc de 5), dar asta a fost si nu putem schimba. :)

    Fir intins tuturor si o duminica placuta in continuare.
     
    SOSYGMA, naivreasastii și adrianapatran apreciază asta.
  20. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Un event frustant ,desi am muncit de zor nu am avut spor. Asta e, sper sa se poata elimina aleatoriu din eventuri,prefer sa muncesc din greu dar sa stiu pentru ce.
     
    luciana1949, SOSYGMA, adria2 și alți 4 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.