Plecat la pescuit - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 26 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. 12232nick

    12232nick Scriitor activ

    Buna ziua!
    Factorul aleatoriu este asumat imediat de fiecare jucator care a inceput eventul si a citit si FAQ. Mi s-a parut frustrant altceva. Au fost cazuri in care cele doua cerculete erau suprapuse si primeam un peste mai mic, au fost cazuri in care cele doua cerculete erau la un "km" distanta si primeam "fantastic". Probabil conexiunea era de vina, lagul...
     
    SOSYGMA, anutssa_a93, naivreasastii și alți 4 apreciază asta.
  2. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    nu stiu daca postez unde trebuie dar pe viitor cand va fi D&C ofer distractie la pescuit pentru prieteni la catarama ,oricat de mult m-am straduit nu am reusit sa primesc si acest item pentru a completa linia dar in schimb am alte 3 identice
    asta este ,sper sa nu mai fie alt event de acest gen!
     
    SOSYGMA, naivreasastii și donnadmn apreciază asta.
  3. tutica62

    tutica62 Profesionist forum

    -AdyM- mm se achizitioneaza cu bani, te-ai gandit ca sunt persoane care nu dispun de bani reali pentru a putea achizitiona de la magazin itimuri?
     
    SOSYGMA, naivreasastii, adria2 și alți 2 apreciază asta.
  4. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Buna ziua.
    Cred ca un titlu mai potrivit pt. eventul acesta ar fi fost "Plecat la pescuit.... in ape tulburi".
    De fapt, vreau sa spun ca factorul aleatoriu (la "patrat" cum se exprima un user), in loc sa amuze jucatorii ( si aici fac comparatie cu eventul "O cina de groaza" din luna mai), incadrarea pe tip de peste, precum si corelarea premiilor intre categorii ( la prima e prea de tot cu 8 supercomp/ comp. Suzi.....), au generat frustarea si nemultumirea multora.
    Dupa mine, daca si eventele se concep pe principiul "noroc sa ai", chiar nu cred ca mai merita sa continui sa joc, fiindca in prezent factorul aleatoriu este si asa preponderent in joc: adaposturile/puietii misteriosi urmate de misiuni cu cereri de sute de animalute/fructe; noile ateliere ce depind de o noua componenta;Roata norocului cu linia de vrej...
    Bineinteles ca totul se poate face, daca investesti......si ai noroc.
    Cred ca ar fi interesant ca sa se intrebe jucatorii, care sunt primele 3 aspecte placute si 3 neplacute din acest event.

    A, am uitat sa spun ca nu am un item, dar am cate doua din celelalte, si ma bucur de premiile 32 scomp/16 shr/ 16 comp turbo si numai 8 comp Suzi,(le-am notat numai pe cele de la cat.1), pe langa cele cu adevarat valoroase, castigate cu ceva munca si chiar...nervi.
    Ce mi-as dori? Un premiu de consolare din partea dezvoltatorilor : abtibildul.

    Dupa atata stres, doresc tuturor odihna placuta, mai ales ca maine e luni, si unii merg chiar la servici.
     
    Modificat ultima dată: 5 Iul 2015
    Cuisoru, SOSYGMA, Ambra. și alți 10 apreciază asta.
  5. gaboneza61

    gaboneza61 Scriitor activ

    Buna ziua dragi fermieri, exista posibilitatea schimbarii unui item din care am 2 buc (mai erxact Prieteni la Catarama) cu 1 buc Distractie pescareasca? din care nu am reusit sa primesc. In rest un event Super. am castigat o gramada de lucruri dragute puieti misteriosi si adaposturi. Ce mai sa mai tot fie eventuri asa. O duminica frumoasa la toti fermierii ;)
     
  6. Miguel

    Miguel Scriitor activ

    sal'tare pescari
    am reusit sa adun 2/3 itemuri din linia de vrej de la 'plecat la pescuit', dar am 2 itemuri 'distractie pescareasca' pentru urmatorul D&C event

    si in ultima clipa am avut noroc la pesti de toate felurile, pacata ca au ramas in plasa, dar se vor reintoarce in apa sa-si intalneasca fratele lipsa ;)
    [​IMG]
     
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Vor fi ocazii sa faci rost de item-ul lipsa. Insa nu pentru schimburi intre fermieri este acest topic.;)
     
    naivreasastii, iulia59 și florentina_liliana apreciază asta.
  8. murat_anca

    murat_anca Locuitor permanent

    Eu ma intreb ce se va da in schimbul pestilor ramasi in sura fiecaruia.Parca nu era specificat FAQ.
     
    SOSYGMA, naivreasastii și tcmxxl1975 apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! In urma verificarilor informatiilor, nu se ofera nimic. Acesta ramane verdictul final, in caz ca nu vom avea alte informatii.
     
    naivreasastii și tcmxxl1975 apreciază asta.
  10. adria2

    adria2 Maniac forum

    Event sub asteptari... linia de vrej necompletata, dar asta nu-i bai... n-ar fi prima linie gri pe care o am, acest "aleatoriu" nu-mi da pace... numarul mare de pesti mici... pestii deja pescuiti, ramasi pentru care nu primesti nimic... sper ca un asemenea event sa nu se mai repete...
     
    SOSYGMA, alexsilviu11, naivreasastii și alți 7 apreciază asta.
  11. pedrutu

    pedrutu Scriitor în devenire

    Salut.
    Din punctul meu de vedere, factorul aleatoriu a functionat ireprosabil de asta data in favoarea mea: am linia completa, inca 2 iteme in stoc, am progresat 2 niv. Baharama si ceva adaposturi/ puieti, plus 3/4 milion gg.
    Ma gandesc ca sunt "favorizati" cei cu nivel mai mic ( am 85 ferma si 161 Bah.), fiindca nu am cumparat nimic, doar am pus de 2 ori garoafe cu scomp, avand cam 1/2 din momelile premium a unui vecin, cu niv mult mai mare, si nu a completat linia, iar premiile (mari de altfel pt. mine) nu il avantajeaza prea mult avand nevoie de multe mil. PE/PET pt progres, fabricandu-si si singur chutney, sa
    md

    Voiam sa stiu daca este posibil sa gasesc undeva lista premiilor castigate (nu aveam cum sa le memorez) si la ce categorie se da premiu 6 cutii scule XXL, pe care acum le-am deschis.

    Daca se va continua "partida" de pescuit, as propune ca momeala sa fie data D-lui Urs, care are/nu are bafta la peste mare, si nu s-ar mai supara nimeni ca a suprapus sau nu cercurile ( personal am castigat 3 iteme pe cercuri distincte, precum si plevusca pe cele suprapuse).
    Numai bine.
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu exista in joc un istoric al premiilor primite la pescuit, istoric care sa poata fi consultat.
     
    naivreasastii apreciază asta.
  13. Angela-a

    Angela-a Scriitor în devenire

    buna,rame au fost , pene au fost, noroc ioc :mad: . tot moderatori pot sa ne ajute sa transmita mai departe ca sa se bage aceste itemuri la urmatorul d&c ca sa nu mai asteptam 4 luni cum este la copaci si animale ,ca se usuca vrejul si cade jos xD. poate acolo cu putin noroc complectam aceasta linie.sincera sa fiu , joc de placere dar cu acest event mai aveam un pic si albiam la cap din cauza norocului. felicitari pt cei care au complectat linia si bafta pt noi cei care asteptam d&c 8)
     
    SOSYGMA, alexsilviu11, naivreasastii și alți 3 apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Este posibil sa fie disponibile. Daca nu ma insel, la ultima editie, au fost disponibili si itemi de la ultimul eveniment inainte de Daruieste si comercializeaza.
     
    SOSYGMA, alexsilviu11, naivreasastii și alți 2 apreciază asta.
  15. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Totul e bine cand se termina cu bine , in al 13-lea ceas adica mai erau 13 ore de event am reusit sa iau itemi lipsa si asta asa la nimereala am dat clik pe cerc fara noima , ,,sper totusi sa nu mai avem parte de un asemenea event prea curand .
     
    nycusor73, SOSYGMA, alexsilviu11 și alți 4 apreciază asta.
  16. murat_anca

    murat_anca Locuitor permanent

    Multumesc pentru raspunsul promt (ca de obicei)!
     
    SOSYGMA și naivreasastii apreciază asta.
  17. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Am luat doi itemi Prieteni la catarama si Distractie pescareasca. Daca le pun pe terenul din insula primesc puncte bahma ? Multumesc.
     
    SOSYGMA, naivreasastii și marianvaly6767 apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Da, primesti.
     
    naivreasastii apreciază asta.
  19. deiadarius

    deiadarius Începător forum

    ideia eventului foarte frumoasa , dar asteptarile nu au fost pe masura mai trebuie lucrat la idee si poate sa iasa ceva frumos(fara doua itemuri pe vrej :cry: )
     
  20. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Multumesc Chronos . O seara frumoasa !
     
    SOSYGMA, naivreasastii și Chronos apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.