Plecat la pescuit - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 26 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    buna seara,
    revin si pe final de event cu parerea personala despre acesta.
    un event de nota 10 (idee, concept, premii, mod de desfasurare, cerinte, ...).
    din pacate raman la aceeasi parere din startul lui: nota 4 pentru modul de atribuire a itemilor de la vrej.
    am reusit pentru prima data in 5 ani de Farmerama sa nu iau o linie de vrej desi am muncit din greu pentru a prinde itemii necesari.
    am dat de peste 100 de ori cu undita dar degeaba.
    am castigat cateva premii frumoase (adaposturi, gg, pe, pomi, cununi, chutney-uri), mai exact cam tot ce se putea dar un item nu a vrut sa pice deloc.
    mi-as dori ca ideea eventului sa ramana si la alte eventuri dar modul de recompensare sa fie unul progresiv (bazat pe realizari nu pe noroc).
    nu sunt deloc de acord cu afirmatia: "lasa ca la DC dai la schimb itemi din care ai mai multi pe cei care-ti lipsesc".
    de ce sa astept DC? am ajuns la nivel 122/294 ca sa astept DC pentru ca nu am reusit sa iau un item pe forte proprii?
    sincer, nu-mi place deloc o asemenea intamplare.
    cu respect ...
     
  2. -AdyM-

    -AdyM- Novice forum

    Cumpara cine vrea, cine nu schimba la DC,
     
    Modificat ultima dată: 5 Iul 2015
    donnadmn, SOSYGMA, adria2 şi o altă persoană apreciază asta.
  3. Gospodarul08

    Gospodarul08 Novice forum

    Felicitari celor care au reusit si sunt multumiti,personal de ultimile doua eventuri sunt dezamagit:(
    Cum pot fi altfel cand am un vrej si nu am ce pune pe el,si un vrej care nu il am din cauza UNEI nuci :(
     
    GOTHIC68, Chrisstina87 și donnadmn apreciază asta.
  4. ducesa36

    ducesa36 Mogul forum

    Dragi fermieri,
    nu trebuie sa ne suparam ca nu reusim sa castigam una, alta :D (nici in viata reala nu castigam totul, nu avem cum)- este un JOC, si ca orice joc scopul lui este sa ne insenineze ziua si facem conversatii (cine vrea)cu vecinii sau alti fermieri - parerea mea.
    Vreau sa multumesc celor (echipei BP) care isi bat capul sa realizeze noi eventuri si sa le puna in practica. Deasemenea mai vreau sa le multumesc tuturor moderatoriilor care reusesc sa ne "suporte" si sa ne explice unde gresim sau unde facem bine :)
    Multumesc :)
     
    donnadmn, roliana57, lentzica_blue și alți 7 apreciază asta.
  5. szoli39

    szoli39 Scriitor în devenire

    Ar fi util un DC dupa deceptia de la acest event pt a ne putea completa vrejul si schimba itemurile dublura.
     
  6. mariucuta

    mariucuta Pretendent

    Sa nu dam vina pe nuci daca le-am neglijat ,vina este doar a noastra ,fara suparare !
     
  7. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Buna ziua
    Am fost si eu suparata ca am ramas cu linia de vrej incompleta, dar poate la urmatorul D&C imi daruieste Chronos un "prieten la catarama", asta pt ca a pierdut pariul. Glumesc, evident!:D
     
    donnadmn, SOSYGMA, roliana57 şi o altă persoană apreciază asta.
  8. mariucuta

    mariucuta Pretendent

    Si eu sunt suparata ca nu am completat linia de vrej dar ,vina este a norocului si
    de aceea sper sa vina mai repede D&C sa dau distractia pescareasca pentru monstrul acvatic .
     
  9. X-mod

    X-mod Guest

    Cati prind in viata reala, atatia si la event. Adica mai nimic. :D:D
    Bravo pescarilor si felicitari pentru orice ati fi pescuit la acest event. Asteptand d si c, inchidem aici. :D
     
    Chrisstina87, Otilica69, Wing0797 și alți 4 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.