Feedback Povești în jurul focului de tabără

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 30 Mar 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 6 Apr 2022.
  1. Îmi place

    41,8%
  2. Îmi este indiferent

    9,2%
  3. Nu-mi place

    49,0%
  1. cp58

    cp58 Ambasador forum

  2. ella_0_ella

    ella_0_ella Novice forum

    Buna ziua. Mai este cineva , care nu poate sa doneze pentru misiunea 3 ?
     
  3. gligoruttz

    gligoruttz Junior Expert

    Buna seara. Eu am o intrebare legata de misiunea 5.
    Am vazut ca se cer bezele. Sa fie vorba de bezele de pe campul Clar de luna?
     
    stiucarul, kameliana59, OanaMihaela și alți 10 apreciază asta.
  4. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    nu
    Bezea

    Acest drop va fi disponibil pentru misiunea 5.

    Acesta va apărea, aleatoriu, în urma recoltării plantelor și pomilor de pe Pajiștea principală în perioada în care misiunea 5 este disponibilă. Se va obține și în urma reproducerilor în Poienița de procreere. Îl veţi putea trimite şi cadou, îl veţi regăsi în secţiunea "Articole de sezon" din lista de cadouri.
     
    kameliana59, OanaMihaela, z.zoita și alți 9 apreciază asta.
  5. gligoruttz

    gligoruttz Junior Expert

    Multumesc pentru raspuns
     
  6. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    Gata si cu misiune 3 bafta la drop/
     
    kameliana59, matusam, OanaMihaela și alți 12 apreciază asta.
  7. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Misiunea " Povesti in jurul focului de tabara III " finalizata .
    Spor tuturor fermierilor !
     
    kameliana59, matusam, vyyo5252 și alți 13 apreciază asta.
  8. mara62

    mara62 Conte forum

    Final si la mine
     
    kameliana59, matusam, vyyo5252 și alți 13 apreciază asta.
  9. rjean777

    rjean777 Expert forum

    Gata si la mine.
    Spor celor ce mai au.
     
    kameliana59, matusam, -Abramburica- și alți 12 apreciază asta.
  10. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Am terminat si eu! Sa vina urmatoarea!:)
     
    kameliana59, matusam, raisa2005 și alți 15 apreciază asta.
  11. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Tu compari mere cu pere. Nu poti sa discuti despre recompense cand cerintele nu sunt similare. Tu compari un event de 600 sh, pe care multi jucatori sub nivel 150 nici nu si-ar permite sa il finalizeze, cu un event ce poate fi terminat cu 0 resurse (daca iti pregatesti ferma bine). Tu probabil dispui de resurse "nelimitate" si nu percepi "provocarea" dintr-un event, drept urmare pentru tine singurul lucru care conteaza este calitatea recompensei. Ceilalti se uita la raportul dintre resursele cerute si calitatea recompenselor.. iar in cazul eventului acela acest raport a fost nesatisfacator.

    edit: @MicuNicu cand am zis 600 aveam in minte cea mai optimista varianta, adica aceea in care asteptai Ziua Reducerilor. Sunt intru totul de acord cu ceea ce ai adaugat tu, si anume ca problemele tehnice si alte aspecte pot influenta parerea despre event. In fond, intrebarea de la sondaj este "Cum vi se pare eventul?" nu "Cum vi se par recompensele?"
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 3 Apr 2022
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Total de acord cu ce a spus <OanaMihaela>. Totusi am o corectie de facut!
    Necesarul de SH a fost undeva peste 1000, nu 600, pentru finalizare completa!
    Au fost mai multe motive pentru votul meu negativ, in afara de cerintele disproportionate...
    SH o recuperez de la vrej cam in 6 ani, deci nu e nici un motiv sa ma bucure ca primesc una la 2 zile, pe langa cele 4 animale! Cam la fel si cu parfumurile de lux, desi aici nu se stie cate am consumat, fiecare dupa posibilitati!
    Au fost si erori tehnice care au adancit nemultumirea jucatorilor!
    Desi stiam ca orice event care ofera ceva resurse este f. dificil din motive evidente de "mentinerea dependentei de achizitii", eventul acela a fost totusi exagerat! Si "aleatoriul" chiar nu avea ce cauta in asemenea event!
     
    stiucarul, kameliana59, raisa2005 și alți 17 apreciază asta.
  13. [-LOREEN-]

    [-LOREEN-] Novice forum

    Cei care au facut eventul in ultima zi,au consumat 600 de super hrana ,ptr ca a fost ziua reducerilor,ptr cateva ore.Eu asa am consumat ,in jur de 600 de SH.
     
  14. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Misiunea " Povesti in jurul focului de tabara IV " finalizata .
    Spor tuturor fermierilor !
     
    kameliana59, matusam, -elenaion49- și alți 14 apreciază asta.
  15. tutica62

    tutica62 Profesionist forum

    felicitari,eu nu am reusit nici sa inmultesc plantele
     
  16. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Vot pozitiv pentru drop si plante pe terenuri diferite, mult mai usor de facut decat atunci cand eventul se desfasura pe acelasi teren. Cat despre linie, fac eventurile care ofera lazi de diferite tipuri. Datorita lor, moara rugineste la mine, nu am mai macinat de nici nu stiu cat timp, SH, SC, Suzie, creitari, stelute, banane, septel, animale, etc. Practic lucrez pentru eventuri iar ele lucreaza pentru mine. Am vazut mai sus discutii despre necesar de SH pentru eventuri de reproducere. Pai zice undeva ca trebuie finalizate??. Totdeauna fac strict cat este necesar pentru obiectiv(pentru ce-mi propun), nu neaparat finalizare. Scuze pentru off-topic event. SPOR
     
    paulici_01, stiucarul, kameliana59 și alți 19 apreciază asta.
  17. cp58

    cp58 Ambasador forum

  18. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Gata si eu , inclusiv 1330 de Bezelele moi pentru misiunea 5!
     
    paulici_01, stiucarul, kameliana59 și alți 13 apreciază asta.
  19. mara62

    mara62 Conte forum

    Final si la mine
     
    paulici_01, kameliana59, matusam și alți 10 apreciază asta.
  20. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    Da...m a salvat cuvantul "probabil" ...este adevarat ca ai citit 3 postari din 100 pentru ca daca ai fi citit macar 20 ti ai fi dat seama ca singura resursa nelimitata la mine este doar "matematica"....joc jocul doar din pasiunea mea pentru cifre si , desi, detin de la Mos Craciun citire un paysfcard de 100 ron , anul acesta , adica 2022 , NU AM facut nicio achizitie cu bani reali !!!!....iar referitor la resurse o sa incarc ca de obicei sa nu exista vreo urma de indoiala capturi cu resursele care le detin...apropo...m am apucat si eu de plante...succes
     
    paulici_01, kameliana59, raisa2005 și alți 6 apreciază asta.