Feedback Povești din adăpost

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 5 Ian 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 13 Ian 2021.
  1. Îmi place

    70,6%
  2. Mi-e indiferent

    7,8%
  3. Nu-mi place

    21,6%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Povești din adăpost De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    mara62, amy46, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    La pisica, misiunea 7, ma indoiesc ca recompensa este 36.000 PET x Nivelul tropical, cand la toate celelalte animale este 3.600 x Nivel.
    P.S. Foarte scumpe articolele care pot fi achizitionate, la un disponibil de doar 288 de Monede-stea. Nu poti lua aproape nimic.
     
    stiucarul, mara62, amy46 și alți 12 apreciază asta.
  3. luizacuflori

    luizacuflori Scriitor activ

    Nu prea inteleg.La niv 6,al fiecarui animal,scrie de 2 ori cate 2 insigne ale animalului corespunzator,apoi inca 1 insigna,cu litere ingrosate.Nu pot sa socotesc cate unitati de SH,sau animale sunt necesare pt event....
     
    CLAUDIU_T, davidsiirina08, stiucarul și alți 9 apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    "Fiecare donație vă va aduce un anumit număr de puncte pentru animalul căruia i le oferiți: a 3-a opțiune din joc oferă în toate cazurile 3 puncte (cea cu bold în tabel), celelalte opțiuni câte 2 puncte."
    "Necesarul de puncte pentru fiecare avansare în nivel este de 12!"
    Altfel spus, cate 48 din fiecare insigna. Sau mai putine, daca alegi sa donezi animale sau septel.
     
    stiucarul, mara62, amy46 și alți 12 apreciază asta.
  5. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    Buna seara! Asa cum se specifica si in tutorial , pentru a avansa la nivelul urmator trebuie sa donezi 12 puncte. 12 puncte inseamna de 4 ori insinga ingrosata, care iti da sa zicem 10 monede stea la o donare, deci 4 *10 sunt 40 monede stea. Eu am calculat si in total avem 1152 monede stea .Sper ca nu am gresit la calcule .


    PS . Calcul eronat . Moneda stea stea se obtine dupa ce donezi cele 12 puncte.
    vinfiert a calculat corect .

    PSS Event finalizat
     
    Modificat ultima dată: 8 Ian 2021
    stiucarul, amy46, 09kis și alți 11 apreciază asta.
  6. luizacuflori

    luizacuflori Scriitor activ

    o prind eu din mers si pe-asta.Mai trag cu ochiul pe aici,invat din ce scrieti ,oricum ies la liman !Animale si septel am pt toate,cu SH e mai greu.
     
    stiucarul, paulici_01, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  7. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Pai daca optezi pentru donare exclusiv de insigne atunci ai nevoie de 4 misiuni x 12 niveluri x 4 insigne (12/3 cat zice tutorialul). Deci 192 insigne care se obtin din 382 de SH.... si gata eventul. Asta inseamna ca pui acum la reprodus pentru 132 insigne. Dupa activarea baby-boom, recoltare si inca 60 de insigne. Acest tip de event a mai fost doar ca erau alte resurse la donat
     
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Și eu, probabil a tremurat cuiva un deget pe tasta 0.
     
  9. daniela0570

    daniela0570 Novice forum

    ce animale fac parte din categoria amfibieni va rog
     
  10. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    broastele
     
  11. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Salut.
    La recompense sunt in total doar 288 monede stea ( 72 buc la fiecare din cele 4 categorii de animalute).
    Recompensa de "n" monede stea pe minijoc, era la jocurile de societate (ex. Festivalul Lollapalooza)
    Daca alegi sa iei Cutia magica, cu 138 monede ramase, nu faci mare lucru.
    Oricum, eventul mi se pare foarte slab, atat ca cerinte, cat si ca recompense, deci vot negativ,
    O zi buna tuturor,
     
    stiucarul, paulici_01, mara62 și alți 7 apreciază asta.
  12. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    193 de insigne. Asta dacă nu este o eroare la pozitia 10-țestoasă unde cerința bolduită este de 2 insigne.
     
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Se pare ca este o eroare, pentru ca doar in tutorialul in engleza a tremurat cuiva degetul pe tasta, ca sa-i citez pe clasici. In rest, in tutorialele maghiar, polonez, german, etc, cerinta este de doar o insigna. :)
     
  14. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Poate ne pregatesc o surpriza,sa putem sa facem eventul de 2-3 ori sau la final sa ni se tripleze monedele 8)ptr.ca,doar cu 288 monede chiar nu cumperi mare lucru;nu stiu daca 1 cutie Picolo si 2 arbori misteriosi sau 1 adapost misterios(la care nu stii ce iti ies)merita 400 SH.
     
  15. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Chiar daca recompensele pe care le putem lua cu stelute, o sa-l fac pentru lada de animale obraznice, aia o sa-mi de-a permanent de acum incolo cate ceva. SPOR
     
  16. mitzipitzi

    mitzipitzi De-al casei

    a inceput eventul
     
    CLAUDIU_T, paulici_01, stiucarul și alți 5 apreciază asta.
  17. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    Frumos, mie nu-mi apare eventul asta, doar soricelul de zapada.
     
    paulici_01, stiucarul, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  18. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Macar tu te poti loga......:oops:
     
    cristian, paulici_01, stiucarul și alți 10 apreciază asta.
  19. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    CLAUDIU_T, paulici_01, emiliacorina și alți 15 apreciază asta.
  20. 2prichindey

    2prichindey Novice forum

    mie nu-mi apare eventul povesti din adaposturi
     
    cristian, CLAUDIU_T, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.