Feedback Povestiri cu Rechinul de Piscină

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 21 Iul 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 30 Iul 2020.
  1. Îmi place

    49,4%
  2. Mi-e indiferent

    10,8%
  3. nu-mi place

    39,8%
  1. amy46

    amy46 Comandant forum

    doar 27 de howie am pus pe teren,la urmatoarea recolta am sa postez si poza....acum de dimineata am primit 179 de stelute,si am aceasi pomi de la inceput pe teren,...iti voi arata dc folosesc doar 27 de howie...atatia pomi arborele iudei am,pom ce se coace mai repede decat cei de 20 ore,asa ca intai recoltez arborele iudei si fac loc celor 27 de broscute...

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 27 Iul 2020
  2. deea4u

    deea4u Analist forum

    Buna, oni2012 !
    Aceeasi strategie ca si amy, o folosesc si eu. Numai ca eu am 35 de arbori ai iudei, asa ca culeg cu 35 de howie, iar in acest moment am 1.336 de monede stea.
    Singurul lucru diferit de amy este ca eu am lasat toti arbori neupgradati, toti se coc in 20 de ore, doar iuda se coace in 19:30. Ii stropesc dupa fiecare recoltare cu turbo suzy.
    Bafta tuturor!
     
    mariuss_borsann79, paulici_01, Papy și alți 12 apreciază asta.
  3. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Bună, deea4u! Din cele postate de tine și amy reiese că la linia de finiș a shopului piscinei vor fi câștigători doar cei care au armate de howie. Cei care-i numără pe degete sau deloc, vor analiza de două ori mai mult ce recompensă să aleagă cu puținele monede adunate, așa cum am făcut eu cu cele 533 strânse de mine. Cred că m-am pripit mai devreme.. acum chiar cred că BP i-a avantajat pe cei cu armate de howie!
     
  4. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Poti pune si altfel problema...Howie isi face treaba, si da, BP a facut ca sansa de drop sa creasca pentru fiecare Howie detinut cu 5 %...Si mai sunt si linii de vrej cu efect similar, si itemi oferiti spre cumparare, trebuie sa-si fac si BP planul la vanzari...
    Nici eu nu sunt departe de situata ta, am cheltuit deja 500 de stelute si deabia am mai strans vreo 100 si ceva. Si am 8 Howie si 2 linii de vrej similare...Dar inteleg ca asta imi e puterea de joc, poate ca o sa mai caut Howie sau altceva similar, credeam ca 8 sunt suficienti...
    Mai degraba ii admir pe cei care pot mai mult, mai depinde si de 'investitiile' fiecaruia. Eu sunt multumit cu alegerile mele.
     
  5. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Event finalizat !
    Vot pozitiv!
    Spor tuturor fermierilor !
    Ferma - lvl.221 , Bahamarama - lvl.513 .
    Brutar - , Confiturier - ,Spa Bahami - , Florar - ,Alchimist - lvl 5.
    Piata nr.39.
     
  6. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Eu nu sunt intr-utotul de acord cu tine ptr ca nu depinde numai de Howie...De ex.si eu am o armata de howie dar nu folosesc Compost turbo...cu toata armata mea de howie am strins mai putine monede decit amy ptr ca una este sa recoltezi de doua ori pe zi si alta sa recoltezi o data pe zi....deci,mai depinde si de investitiile pe care le face fiecare jucator si eu cred ca in primul rind de asta depinde nu de howie..
     
  7. amy46

    amy46 Comandant forum

    Asa cum am promis mai sus,revin cu poza impreuna cu howie,sa nu se creada ca cine stie cate sute de broscute detin...:D,am 52 in total dar folosesc decat 27 si am explicat dc....nu am folosit turbo la fiecare recolta,noaptea le las la 18 ore iar ziua am pus turbo compost,asa am reusit 2 recolte pe zi,una la pranz si cea de-a doua acum seara....

    [​IMG]

    iar la stelute ....[​IMG]
     
  8. petra2172

    petra2172 Rutinat

    Buna seara, linia am luat-o , ieri am avut ajutoare la cules ca altfel cu serviciul nu cred ca ma descurcam la event. Amy, am admirat armata ta de howie. Personal am 410 stelute, am pus pomii cei mai valorosi in varianta simpla si de cateva ori si turbo-mulci (aveam strans) ca sa pot recolta de 2 ori pe zi. Dar daca nu se poate lua decat ceva ce depinde de aleator, din punctul meu de vedere nu se prea merita. La ce noroc am:p ma trezesc cu axolotl galbeni:D ! Inca nu am luat nimic , ma gandesc ce sa aleg, probabil 2 adaposturi, si nici nu stiu cum sa votezo_O
     
  9. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Bună, kameliana59! Eu am pus arbori cu timp de 20 ore și peste, cei mai valoroși pe care îi am,4 howie,3 linii drop,am recoltat de 2ori pe zi folosind turbo mulci - până duminică seara când am realizat că nu voi reuși să iau nici un sfert din recompense până la sfârșitul eventului.Așa am dedus că nr de howie face diferența! Spor la farmerit!
     
  10. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Pana acum am reusit sa iau doar doua adaposturi si mai am 78 monede stea.
    Oare reusesc pana la final, sa mai strang monede stea pentru inca un adapost?
    Am pomi XXL stropiti cu Turbo-mulci a la Suzi.
    Sper sa mai fac 4 ture de recolta!
    Mult spor!
     
  11. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    Buna ! Linie de vrej activata ! Ramane sa vad ce fac cu monedele stea.

    Spor la treaba!
     
    Papy, mariuss_borsann79, -katnik- și alți 12 apreciază asta.
  12. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Sunt la limita rabdarii cu monedele stea.
    Mi-au scos peri albi!
    Abia am strans 160.
    Mai am doua ture de recolta si nu sunt convinsa ca am sa scot inca 90 de monede stea.
    Oricum va anunt ce am reusit sa fac.
    Noapte linistita!
     
    giuly1969, MicuNicu, -iulia1992- și alți 8 apreciază asta.
  13. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Eu am luat 3 adaposturi Dom din care evident n-a iesit nicio agama,si am renuntat. Mi-am pus parcele pe Pajistea principala.
     
    Papy, giuly1969, MicuNicu și alți 10 apreciază asta.
  14. amy46

    amy46 Comandant forum

    Din cele [​IMG] primite,am reusit sa cumpar....[​IMG]
     
    -katnik-, derby54, giuly1969 și alți 7 apreciază asta.
  15. mariuss_borsann79

    mariuss_borsann79 Scriitor activ

    Am reusit sa adun in total 768 de monede stea, atat am putut. :p
    Am achizitionat de 3 ori arbori minune Tiki Capri, 6 bucati, in cautarea noului arbore Abiu pe care nu il aveam.

    [​IMG]
    Si mare a fost surpriza :D, 3 arbori Abiu din 6 arbori minune Tiki Capri, chiar mare surpriza dar si noroc cu caru. ;)

    [​IMG]

    Concluzia: Vot pozitiv!!!
     
    -katnik-, giuly1969, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.
  16. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Am reusit sa iau cei 10 arbori capri,din care mi-a iesit un arbore abiu.Event destul de usor ,am primit ce am dorit,vot pozitiv.
     
    -katnik-, giuly1969, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.
  17. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Din 1610 stelute am luat doar puieti...
    [​IMG]
     
    -katnik-, Papy, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  18. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Am avut 545 stelute am luat 2 adaposturi Tiki Dom si am obtinut.
    [​IMG]
     
  19. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Am luat doua adaposturi si mu mi-au iesit mare lucru din ele.
    Ce m-a dezamagit foarte tare este ca nu am reusit sa fac asa cum am scris, inca un adapost.
    Am ramas cu 244 monede stea.
    Un event care mi-a demonstrat ca nici cu 30 Howie, nu puteam sa iau tot.
    Poate daca adunam dropul dupa cele trei terenuri ale fermei, puteam sa iau cat mai multe premii de care sa ma bucur, chiar daca am numai un Howie.
    Ce sa spun?
    Dezastru!
    Vot negativ!
     
    -katnik-, mariuss_borsann79, Papy și alți 7 apreciază asta.