Feedback Poze de vis

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 17 Noi 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului:

Sondaj închis pe 24 Noi 2016.
  1. 1

    48,4%
  2. 2

    8,2%
  3. 3

    7,7%
  4. 4

    8,4%
  5. 5

    27,4%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. 12232nick

    12232nick Scriitor activ

    Nu cred ca zarul conteaza, experimentele curg... :D Felicitari tuturor care au participat la top!
     
    popescudana42, Papy, gabone02 și alți 8 apreciază asta.
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Pe lângă raportarea erorilor și teste, raportăm periodic dezvoltatorului situația din forumul nostru, reacțiile și dorințele jucătorilor, principalele probleme (non-erori) etc. Chiar și când formatul rapoartelor este altul, rezultatele sondajelor ne ajută mult.
    Și da, chiar dacă uneori nu pare, reacțiile jucătorilor sunt mereu puse în balanță. Întotdeauna este loc de mai bine, dar ar fi imposibil de mulțumit toți jucătorii la fiecare eveniment sau update.
     
    popescudana42, Papy, matusam și alți 15 apreciază asta.
  3. 12232nick

    12232nick Scriitor activ

    Este un lucru foarte bun cum se procedeaza cu raportarea.Acum imi vine in minte un sondaj facut demult in care se cerea parerea asupra aspectului plantelor din ferma. Ok, au facut sondajul, au primit semnale, dar schimbari nu au aparut. La ce sa ma gandesc, la povestea cu ursul si cainele? Sondaje pentru eventuri sunt permanent. Nu putem sa aflam la ce concluzie au ajuns? Tot mai demult primeam rapoarte lunare de la producator, macar vedeam o intentie pentru viitor, un plan, acum nimic. Eventul care tocmai a trecut, o data pe an, a nemultumit pe multi. S-a intamplat asta si la multe eventuri obisnuite, lunare. BP este ursul? :)
    Cu respect!
     
    popescudana42, Papy, gabone02 și alți 8 apreciază asta.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Au fost făcute multe sondaje pentru viitoare update-uri de-a lungul timpului, și cred că la fiecare s-a dat de înțeles măcar că nu se garantează implementarea. Procesul de dezvoltare a jocului nu e chiar simplu, nu se ia hotarârea să se ajungă la punctul X și chiar se poate întâmpla așa. Nu există un produs finit, Farmerama este un organism care crește, se adaptează, uneori se mai și îmbolnăvește, își revine...
    ”Scrisorile” de la producător aveau părțile lor bune, dar decât previziuni care nu se mai împlinesc, poate sunt de preferat liniștea și rezultatele. Asta nu înseamnă că nu vom mai avea parte de ele în viitor, acum este doar o etapă din evoluția jocului, în care se insistă parcă mai mult pe zvonistica Oracolului.

    Sondajele de la eventuri nu sunt deocamdată un standard în forumurile Farmerama. Pentru noi, echipa RO, un sondaj cum e cel de mai sus reprezintă în primul rând un ajutor, nu ne rezumăm strict la procentajele rezultate. Nu cifrele seci sunt baza unui raport, contează mai mult postările cu ”subiect și predicat” și chiar și o postare ștearsă pe motiv de ”cenzură” poate fi până la urmă o sursă bună de feedback.
    De multe ori putem vedea rezultatele părerilor jucătorilor după un timp. După ce un ”Plecat la pescuit” în care aleatoriul și-a făcut de cap, am avut parte de un ”Prins de pești” cu succes (că tot veni vorba de urs). Recent, după două eventuri de reproducere dificile, am avut parte de o pisiceală destul de lejeră. Exemplele ar putea continua dar așa e, este loc pentru mai mult feedback la feedback. Poate în viitor îl vom avea.

    Legat de eventul care tocmai s-a încheiat, este clar ca mecanismul dropului nu a fost cel mai inspirat deși în timpul testelor nu a părut așa. Si asta este o problema pe care dezvoltatorul a citit-o deja de la noi și nu numai de la noi în câteva ocazii și poate pe viitor nu se va mai repeta.
     
    popescudana42, Papy, matusam și alți 15 apreciază asta.
  5. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Felicitari tuturor participantilor la Top !
     
    popescudana42, stoiantudorel, Papy și alți 20 apreciază asta.
  6. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Felicit si eu toti participanti la TOP :)
     
  7. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Felicitari tuturor romanilor care s-au mentinut in TOP, dar si celor care au avut curajul sa participe, chiar daca nu au fost pregatiti pentru TOP.
    Poate anul viitor o sa fie mai bine! ;)
     
  8. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Bunaseara tuturor. Au venit premiile!!!
    Citat: Magia curcubeului; Oferă: 6400 PE/PET și bonus +25% PE pentru 1 oră la fiecare 6 ore;Ocupă: 2x2
    La mine apare ca are timp de productie 24 de ore si efectul dureaza 6 ore (asa cum s-a anuntat la inceputul eventului). Este eroare de afisaj, sau altceva?
     
    Claudia, Georgel72, dadan și alți 3 apreciază asta.
  9. Claudia

    Claudia Duce forum

    Da, si la mine au venit premiile, dar in varianta initiala din tutorial, nu cum fusesera anuntate modificarile, cu un plus de SH si produse mestesugaresti.
     
  10. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Ii felicit pe toti romanii care au participat la Top ,pentru curajul lor,pentru mandria lor,pentru ambitia lor de a se mentine in top si de a demonstra tuturor din lumea intreaga ca romanii sunt oameni puternici,muncitori si luptatori.
    Felicitari pentru vecinii mei care au purtat cu mandrie steagul tricolor in suflet si in top.
    Felicitari tuturor sunteti niste oameni minunati prin voi ne mandrim ca suntem fermieri romani.
     
  11. Georgel72

    Georgel72 Mare-maestru forum

    Ho-ho-ho ! Mosul a sosit mai repede anul asta ! :inlove:
    Felicitari participantilor la top, spor la treaba toturor, o seara placuta ! :D
    [​IMG]
     
    goldhe, popescudana42, -carmen-83- și alți 12 apreciază asta.
  12. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Si eu am primit premiile ,la fel Arata Si la mine magia curcubeului timp de maturare 24ore ! speram Sa se modifice !
     
  13. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Si la mine apare exact la fel! Sper ca cineva, sa transmita mai departe si sa ni se acorde premiul promis dupa imbunatatirea sa...multi am participat pt acesta, mai ales dupa ce timpul a fost modificat!!! Asteptam... ;)
     
  14. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Pe forumul german scrie ceva de un script care va rula maine pentru corectarea premiilor. Ar fi bine ca cineva care stie germana sa ne spuna si noua exact ce scrie.
     
  15. Claudia

    Claudia Duce forum

    Am primit adineauri si diferenta de SH si produsele mestesugaresti mentionate in tutorial; mai ramane de rezolvat doar itemul, ca sa corespunda descrierii referitoare la durata.
     
  16. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Se pare ca sunt ceva probleme cu crediarea premiilor, dar se lucreaza si in curand premiile se vor acorda conform FAQ. Dar cred ca moderatorii nostri va vor informa in timp util.
     
    Modificat ultima dată: 29 Noi 2016
    Claudia, miha_mara, -crokyyy1234- și alți 3 apreciază asta.
  17. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Deja ar trebui să fie corectate premiile.
     
    malagambafane, Claudia, miha_mara și alți 2 apreciază asta.
  18. veve47

    veve47 Conte forum

    Azi am avut mai mult timp sa ma uit cu mare placere pe topul fermierilor harnici si de fiecare data cand mai vedeam un roman, mai ales la cei ce si-au arborat cu mandrie steagul, rosteam cu placere: iata inca unul! Felicitari sincere si se vede ca va place jocul, sunteti buni strategi, ambitiosi si harnici si sa ne faceti cinste si in continuare. Bravo voua!:)
     
  19. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Magia curcubeului a fost resuscitat. L-am taiat si la replantare, intr-adevar: +25% timp de 1 ora din 6 in 6 ore. Totusi resuscitarea a provocat si efecte secundare: nu ofera 6.400 PE ci 1.800.... :)
     
  20. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Greșeala mea, nu am corectat tutorialul la momentul schimbării itemului. 1800 PE/PET este varianta corectă.
     
    stoiantudorel, goldhe, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.