Primăvara 2015 (Eveniment de Paște )- Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 1 Apr 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Da un restart la calculator, o stergere de temporare in Browser, ets
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  2. bulgi

    bulgi Scriitor activ

    Buna! Am livrat primul buchet ,am primit 5000 gologani,misto eventul mai ales ca putem hrani iepurasii pana la finalul eventului chiar si dupa cele 100 buchete livrate,intr-adevar primul event super super,n-am nici o obiectie,bravo BP
     
    naivreasastii, Marlenne20 și Miguel apreciază asta.
  3. ad_1o1

    ad_1o1 Scriitor în devenire

    Deh...se pare că vom primi cel mai mult cei 5 mii gologani ce mi-au picat și mie 2 din 2

    Edit : 3 din 3
     
    Modificat ultima dată: 2 Apr 2015
    naivreasastii, lorentonton și Miguel apreciază asta.
  4. mariucuta

    mariucuta Pretendent

    Buna seara ! Buchetul Rosalia pe care-l donam iepurasilor trebuie neaparat facut la moara ?
    Scuze ,eu am vazut la piata Buchetul Rosalia care ofera productie mai rapida la atelier ,10/% bonus si sunt confuza
    de aceea va rog sa ma lamuriti ,cu multumiri !
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  5. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Citat din FAQ:
    :)
     
    Miguel și matusam apreciază asta.
  6. mariucuta

    mariucuta Pretendent

    Multumesc frumos pentru raspuns Agathon ,nota in care scrie ca produsul mestesugaresc tradus in mod gresit pana acum buchet de primavara va fi redenumit buchet Rosalia ,de aici confuzia ,acum m-am lamurit ,noapte linistita iti doresc !

    Aga: cu placere. Asemenea. :)
     
    Miguel și _Agathon_ apreciază asta.
  7. My_sweet_nest

    My_sweet_nest Scriitor în devenire

    Eventul e superb, dar am si eu o nelamurire: pentru unul din buchete, iepurasul mi-a dat cadou 12 ore de recoltator, care s-au si adaugat la timpul pe care il aveam. Dar in tutorial nu este trecuta recompensa primita de mine, ci scrie ca ar fi trebuit sa fie cupon de 12 ore de combina. Cum este corect?
    :)
     
    Miguel și naivreasastii apreciază asta.
  8. cat3rina

    cat3rina Novice forum

    Si mie mi-a dat 48 de ore de recoltator, nicidecum cupon combina de 48 de ore! Ori e trecut eronat in tutorial, ori iepurasii astia sunt zapaciti rau! :eek:
     
    Miguel, naivreasastii și lorentonton apreciază asta.
  9. ramonyka99

    ramonyka99 Pretendent

    se pare ca nu sunt cupoane,am primit recompensa doua premii de 12 ore pt recoltator
     
    Miguel și naivreasastii apreciază asta.
  10. marinar77

    marinar77 Scriitor în devenire

    Ce se intampla? Daca vreau sa recoltez parcele mici (manual, nu cu recoltator) la rinduri de jos nu pot in dreptul iepurasilor. Imediat imi apare fereastra cu ofera buchet. Cred ca nu s-a gandit nimeni la acest lucru.
     
    Miguel și naivreasastii apreciază asta.
  11. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Poti dezactiva temporar iepurasii. S-a mai discutat acest aspect AICI
     
    Miguel, naivreasastii, -ciocollate- și alți 2 apreciază asta.
  12. marinar77

    marinar77 Scriitor în devenire

    multumesc
     
    Miguel și naivreasastii apreciază asta.
  13. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Sau tre sa fii atent, cand cursorul este pe camp si nu pe iepuras, se schimba aura la camp :D, iti arata ca este pozitionat cursorul pe camp si nu pe iepuras, incearca.
     
    Miguel și mariag98 apreciază asta.
  14. matei.ionut20

    matei.ionut20 Începător forum

    Intr-adevar superb eventul!!!!:) felicitari BP!!!!:D:)
     
    Miguel și mariag98 apreciază asta.
  15. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    Eu am avut material doar pentru 40 de buchete pana acum, din care 10 inca sunt la asamblat, asa ca mi-am asigurat abtibildul din primele 30 de buchete daruite. Nu prea am plante pe stoc, doar pe teren, tot timpul. 412 suporturi, in total pana acum.

    In privinta premiilor, primele 15 au fost de o monotonie descurajanta: 10000 GG, 5000 PE, 10000 PET si tot asa, cu variatiuni la sume, dar nu la categorii. Apoi a aparut 1 SH, care a spart gheata. Nicio componenta de combina, nimic deosebit, tot asa GG, PE, PET, cu 3 mici exceptii:
    [​IMG]
    Asa ca nu am nicio suparare daca se continua tot asa :).
     
    Miguel, murat_anca, danuta74 și alți 2 apreciază asta.
  16. Agro80

    Agro80 Conte forum


    Daca ai 4 buchete de flori, ofera fiecare buchet unui iepuras de pe un alt teren. Alterneaza mereu..la mine a functionat si premiile au fost variate.
     
    Miguel și Lorelei apreciază asta.
  17. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    eu am primit numai cate 5000 PE, 1 compost sau 2 suzi
     
    Miguel apreciază asta.
  18. andrew1997

    andrew1997 Baron forum

    Salutare! :)

    Mi se pare un event destul de interesant, cred că aspectul ferestei de event și felul în care putem dona anumite produse este unul cu totul diferit față de event-urile trecute.

    Felicitări celor care au implementat aceste idei! Felicitări tuturor! ;)
     
    Miguel, naivreasastii și stef85600 apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Dupa cum scrie in prima postare a acestui topic, aceasta este tema de discutii unde ne spunem parerile despre event, unde postam intrebari si nelamuriri despre event. Pentru postarea premiilor diverse primite, se poate folosi celalalt topic.
    Va reamintesc premiile ce pot fi primite, in afara de cele mentionate pentru acele "praguri" de buchete donate. Nu uitati ca celelalte premii sunt primite in mod aleatoriu. Va multumim!


     
    Miguel, naivreasastii, petcu_cos și alți 2 apreciază asta.
  20. Steluta72

    Steluta72 Novice forum

    am primit de la iepuras o cutie de scule si am apucat sa o ridic, s-a dus dus in inventar la diverse. cum fac ca sa o deschid?
     
    Miguel, naivreasastii și andrew1997 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.