Primăvara 2015 (Eveniment de Paște )- Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 1 Apr 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. kris-ana80

    kris-ana80 Scriitor activ

    Buna seara. Imi puteti spune va rog unde gasesc oul pe care nu am apucat sa-l deschid? Nu-l gasesc in inventar, sau poate nu stiu unde sa-l caut. M-am uitat si in sura, dar nu este nici acolo.
     
  2. -D-mon-

    -D-mon- Novice forum

    Daca nu ai apasat pe el cat a fost pe ecran, nu il mai gasesti. S-a transformat in premiul pe care l-ai castigat, acum trebuie sa cauti tu sa vezi ce ai in plus sau ai primit gologani sau PE.O seara linistita!
     
    naivreasastii, marafiz și Miguel apreciază asta.
  3. kris-ana80

    kris-ana80 Scriitor activ

    Multumesc pt raspuns. Ma gandeam ca voi gasi efectiv acel ou in inventar.
     
    naivreasastii, marafiz și Miguel apreciază asta.
  4. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Pentru cei care vor " risca" sa doneze mai multe buchete decat pentru cele patru etape ale eventului, se vor bucura de premii foarte interesante care va vor bucura. Deci cultivati multe plante de event si va veti bucura de acest nou tip de event, mai ales daca aveti drop bunicel. Sfatul meu! ;)
    Spor la cules!
     
    naivreasastii, azor67, marafiz și alți 2 apreciază asta.
  5. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    Mai trebuia 6 buchete si termenam eventul dar dupa ce le am livrat iepurasilor pe toate surpriza ,al saselea buchet nu sa transformat in ou si nici in inventarul de la moara nu l-am mai gasit.Ce s-a intamplat cu el ?
     
  6. Me-Anna

    Me-Anna Guest

    Pe pagina anterioara :

     
    naivreasastii, cociumbaka, azor67 și alți 4 apreciază asta.
  7. Miguel

    Miguel Scriitor activ

    Cred ca este doar o problema de refresh la afisare, dupa ce am luat si vrejul imi arata ca mai am de donat 3 buchete (din 102 facute) dar nu mi-a permis jocul sa donez si pe al treilelea.

    Problema este ca daca veti cultiva doar plante de event dropul este fff mic. Am recoltat 3 pagini de garoafe (in medie 35-40 suporturi/pagina), iar cu plante de event 6-8/teren, iar la ceai verde in Baha 10-12/teren.
    In concluzie de pe cele 4 ternuri cu plante de event scoateti maxim 6-7 cununi de primavara, iar combinat garoafe si ceai verde se scot cam 20 cununi.

    Yupeee, am mai crescut un nivel la Bahamarama si am deblocat citronela. Sunt curios ce drop de event voi avea (multe premii au fost in PE si PET).
    La final va urez rabdare la recoltat ! ;)
     
    Modificat ultima dată: 6 Apr 2015
  8. marafiz

    marafiz Junior Expert

    Ehee! Am terminat eventul! Ma speriasem ca e ceva problema, pentru ca eu donasem cele 100 de buchete, iar pe contor aveam doar 99. Am mai donat un buchet si ... la fel au ramas contorizate doar 99...
    M-am relogat in joc si era totul ok!
    Acu sa vad daca mai primesc oua donind buchete....
    Multumim BP!
     
  9. -*rosana*-

    -*rosana*- Avansat

    am primit linia de vrej.inseamna ca am terminat eventul?ce fac cu buchetele ramase?
     
    naivreasastii și petcu_cos apreciază asta.
  10. gabrieladanac

    gabrieladanac Scriitor în devenire

    Scuze daca nu postez unde trebuie,dar am o problema!Am la ceas ca trebuie sa mai donez un buchet-99/100-,am mai donat inca 3 si nu mi le contorizeaza,nu-mi arata ce am castigat!Va rog,ajutati-ma cu un sfat!Multumesc!
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Inseamna ca ai terminat eventul. Buchetele le poti dona in continuare pentru premii surpriza.
     
  12. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    la inceput am fost dezamagit de recompense dar cu cat inaintam spre sfarsitul eventului recompensele erau din ce in ce mai atragatoare. sper sa mai avem parte de acest gen de event. felicitari BP
     
    naivreasastii, Miguel și roliana57 apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Ti-am mutat eu postarea unde trebuie. Efectueaza un refresh la joc.
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  14. gabrieladanac

    gabrieladanac Scriitor în devenire

    Multumesc,este totul ok,dupa relogare!Ma speriasem!
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  15. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna dimineata. Joc de aproape un an Farmerama si asta e cel mai dragut event de pana acum. Cred ca doar cel cu teleportorul (nu-mi amintesc cum s-a numit) ne-a mai tinut asa cu sufletul la gura ca "ce-o urma". La eventurile obisnuite nu ma agit sa le termin, fac cate sarcini mi se par realizabile fara eforturi deosebite. Dar la cel de acum chiar am vrut sa fac tot si mai mult. Multumim pentru cadourile iepurasilor si pentru momentele de relaxare pe care ni le oferiti!
     
    naivreasastii, Miguel, adria2 și alți 6 apreciază asta.
  16. mario33_free

    mario33_free Începător forum

    buna!imi apare ca am dat 99 buchete,insa am tot dat inca vreo 3 zi nu imi da vrejul si zice ca tot 99 am dat.ce se intampla????
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  17. X-mod

    X-mod Guest

    Buna. Dupa o relogare, cum apare?
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  18. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Buna ziua,
    Am primit linia de vrej dar nu am itemul ''ou ochios'' si nu o pot activa. Am sters c/c din flash si browser , m-am relogat si nimic. Nu stiu sa spun daca l-am avut in inventar , stiu sigur ca dupa buchetul cu nr. 10 mi-a aparut fereastra in care imi spunea ca l-am castigat.
    E o problema generala sau trebuie sa scriu la suport?
    Multumesc.

    Aleksa, ai dreptate, am fost plecata 3 zile si s-a ocupat fiica mea de ferma. Mersi.
     
    Modificat ultima dată: 7 Apr 2015
    Miguel, naivreasastii și -ciocollate- apreciază asta.
  19. Aleksa

    Aleksa Pretendent

    Nu cumva l-ai amplasat pe teren, eu l-am avut pe "Insula comorii"si cand am castigat linia de vrej l-am sters de acolo.
     
    Miguel, naivreasastii și mariasamoila16 apreciază asta.
  20. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Buna ziua, fermieri!
    Minunat event. N-am stat niciodata atat de mult la ferma, am plantat non stop, iar rezultatele nu s-au lasat asteptate,
    Sper ca urmatoarele eventuri vor fi la fel de frumoase
    Multumim BP si PASTE FERICIT!
     
    Miguel, Sirena11, naivreasastii și alți 2 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.