Propuneri pentru Scoala fermierilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Dr.Mike, 16 Mar 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Salut.
    Stiu ca majoritatea mentorilor au probleme cu ucenicii. Am deschis acest subiect tocmai in ideea de a putea prezenta probleme intalnite la Scoala fermierilor si mai ales pentru a posta solutii, asa cum le vede fiecare.
    Nu doresc sa dau sarcini altora, dar, sper ca moderatorii, daca mai au timp si pentru asa ceva, sa le selecteze pe cele de luat in seama si sa le inainteze echipei BP, bineinteles daca vor considera ca acest subiect vine in sprijinul imbunatatirii jocului.

    Situatie: Dupa ce am crezut ca am scapat de ucenicii inactivi am primit unul model... :)
    Dupa ce a stat o saptamana la nivelul 3, a intrat in forta. Vrea cadouri MM.
    I-am spus de forum, i-am explicat faza cu nivelurile si cadourile, i-am trimis lista intraga (pana la nivelul 40)... vrea MM. Imi dau seama ca este la inceput si nerabdator dar...

    Propunere: Cred ca trebuie implementat in joc ceva care sa trimita ucenicii intai la tutorial (sau sa primeasca mai multe detalii despre Scoala) si abia dupa aceea sa poata bifa ca vrea sa intre in Scoala fermierilor.
     
    -jenitrandafir- și malagambafane apreciază asta.
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Se intenționează să se renunțe la întreg sistemul de mentorare, din moment ce nu funcționează la un nivel satisfăcător și va fi modificat în viitor.

    Strict legat de propunere, cu toții bifăm, de exemplu, că am citit Condițiile Comerciale Generale, ca apoi să avem mulți jucători care consideră că pushing-ul este o activitate normală. Sau, alt exemplu, am întâlnit de atâtea ori utilizatori care au o nelămurire dar citează exact postarea care conține răspunsul. Prin urmare, chiar dacă nu ar fi pe lista de viitoare modificări, nu aceasta ar fi soluția pentru Școala fermierilor.
     
    malagambafane, -crokyyy1234-, Agro80 și alți 2 apreciază asta.
  3. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Multumesc pentru opinie.Am retinut si mesajul.
    Personal, nici nu am pretentia ca am solutia optima pentru orice.
     
    mariasamoila16, malagambafane și donnadmn apreciază asta.