Pui de cuc 3 - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 26 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Salutare dragi fermieri

    Pentru ca s-au simtit bine de fiecare data, simpaticii cuci se reintorc pe meleagurile fermelor noastre, deci sa ne pregatim cu totii sa le facem sederea cat mai placuta.
    Va rugam sa folositi doar aceasta tema de discutii pentru intrebari, discutii si sesizari pe tema acestui eveniment.
    Nu uitati ca puteti consulta tutorialul // AICI //, iar evolutia voastra in cadrul evenimentului o puteti impartasi cu toti fermierii // AICI //.

    Echipa voastra Farmerama!
     
    olalma, sdelasakin și ANDREEA011989 apreciază asta.
  2. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Buna seara, am un cuc albina dar butonul repartizat acestuia la staulul de reproducere apare ca inactiv, este gri. In sura se vede. Este o problema generala sau se intampla numai la mine?
     
    mara62, thefallingangel13 și ANDREEA011989 apreciază asta.
  3. ~Tina221994~

    ~Tina221994~ Guest

    Bună seara,

    Șeptelul cuc albină este practic ultima rasă la reproducerea cucilor, motiv pentru care îți apare pe un fundal gri, detalii despre rasele cucilor găsești AICI.
     
    olalma, mara62, sdelasakin şi o altă persoană apreciază asta.
  4. Capuccino

    Capuccino Analist forum

    Sincer... primele 2 event-uri cu " Pui de cuc " au fost mai frumoase... acum la al III-lea ati adaugat si " Cuc Albina " care se obtine foarte greu, si premiile nu difera mult de cele de la " Pui de cuc 2 ". Consider ca acest event este o pierdere de timp, dar totusi incerc sa-l fac pentru stolere si adapostul roz...
     
  5. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    parerile sunt impartite....de ex. mie nu mi-a placut prima misiune si nu am facut-o , in schimb mi-au placut urmatoarele 2 pe care le-am si facut....apropo...ultimele 2 rase de cuci mi-au venit din cuci normali....si am investit aprox. 500 sh....asa ca nu m-a deranjat aparitia unei noi rase de cuci...pe viitor poate sa mai ..vina...oricum din 100 poenite cu cuci normali poti obtine 2 cuci de ultima rasa....cel putin la mine....asa a fost...bineinteles in timpul eventului ......
     
    mara62 și thefallingangel13 apreciază asta.
  6. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    investitie mare de sh . macar daca era 1 sh de caciula nu era rau . misiunile erau mai disponibile . fac la greu sh dar cand incep misiuni se termina groaznic de repede.
     
  7. ancadoina

    ancadoina Avansat

    foarte multi cuci si sh ar putea sa il lase permanent
     
  8. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Un event destul de bun, insa din punctul meu de vedere recompensele sunt cam mici. Avand in vedere ca e nevoie de multa SH ca sa-l finalizezi ar trebui sa fie si recompense pe masura.
     
    tudor1966, mara62 și anutssa_a93 apreciază asta.
  9. mara62

    mara62 Conte forum

    Daca nu ar fi nevoie de atata SH ar fi un event foarte reusit, eu am finalizat doar sarcinile care m-au interesat, restul nu zic ca nu m-ar tenta dar nu se merita sa consum SH
     
    tudor1966 și thefallingangel13 apreciază asta.
  10. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Bun gasit.
    La primul event cu cuci, am investit 1002 shr, asa ca am hotarat sa le ignor, de aceea la al doilea am luat doar abtibildul.
    Ieri spre seara, am vrut sa repet figura si la cel actual, dar spre suprinderea mea cu cca450 shrana, l-am terminat
    (utilizand un singur teren) in cca 4 ore, ceea ce denota o mai mare frecventa in aparitia claselor superioare la reproduceri.
    Cucii albina au "iesit" 3 din cuci simpli, doar pentru unul am folosit punk.
    Regret ca nu am inceput mai devreme, ca puteam face si restul din eventul 2, dar vom vedea data viitoare.
    O mica observatie :azi am vrut sa compar recompensele intre eventuri, si in FAQ, la cereri cuci albina aur, sunt idicati 4, in loc de 1.
    Concluzia: abia astept Cuci IV.
    O saptamana placuta tuturor.
     
    Sirena11 apreciază asta.
  11. alinutza656

    alinutza656 Începător forum

    eu nu am mai intrat de mult timp in joc...asa ca ca am multe necunoscute. unde gasesc poienita de reproducere? e vorba de adapostul de animale sau de ateliere?
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Dupa ce ai sters parcelele si a ramas terenul gol, apesi butonul din stanga ce are reprezentat o parcela pe el. Apoi apesi butonul cu inimioare si iti va aparea o poienita de reproducere pe care o amplasezi pe teren si tot asa mai departe.
     
  13. alinutza656

    alinutza656 Începător forum

    am inteles mersi frumos

    Edit (Chronos): cu mare drag. Daca mai ai intrebari, poti reveni. O zi frumoasa.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 30 Sep 2014
  14. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna seara.
    Intradevar, sunt simpatici si poate ca ei s-au simtit bine dar mie cel putin mi-au invadat ferma. xD
    Mai in gluma mai in serios ma intreb: ce o sa facem cu atatia cuci (aici ma refer la cei simpli)?
    Eu am deja vre-o 20.000 si se tot inmultesc ca si lacustele:)
    Macar la reproducererea lor la BB era bine daca se scotea acea "optiune" cu: "poate rezulta ... sau 2 animale normale".
    Per ansamblu un event frumos, premii frumoase, cerinte acceptabile (mai putin misiunea 3) dar necesarul de SH e cam mare. Am consumat peste 400 de SH si nu am terminat eventul. Asta e, atat am avut atat am facut, mai fac data viitoare.
    Poate pana atunci gasiti ceva interesant de facut si cu "turmele" de cuci simpli.
    Cu respect ...
     
    pedrutu și primavara68 apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Frigul si ploaia rece au alungat cucii. Insa noi ii vom astepta cuminti la gura sobei cu o cana cu lapte cald.

    Cuiburile de cuci ramase goale vor fi ingrijite de fermieri, asa ca plin de incredere,


    Inchid topicul.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.