Feedback Puzzle-ul ierburilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 26 Feb 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 4 Mar 2020.
  1. Îmi place

    59,8%
  2. Mi-e indiferent

    4,2%
  3. Nu-mi place

    36,0%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. -jenitrandafir-

    -jenitrandafir- Pretendent

    doar pentru cei care au dorit musai profit; au fos t editii in care fermierii harnici au vandut plante cu pret minim pentru a ajuta fermierii cu mai putina experienta
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 10 apreciază asta.
  2. petra2172

    petra2172 Rutinat

    Desi cu ferma pregatita, dar fara howie, dropul meu initial a fost pentru 8 ankh, am incercat sa recuperez pe continent astazi ca sa pot folosi cadoul, insa n-am gasit solutia pentru baha. Am citit toate sfaturile , n-am vrut insa sa pierd bonusul de azi, la roata n-am castigat nimic , am facut 20 de puzzle-uri si stau cam asa...[​IMG]
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 15 apreciază asta.
  3. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Momentan 31 ankh-uri, fac peste 40 si incep si le joc cu toate bonusurile active. Mult succes !
     
  4. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 17 apreciază asta.
  5. cp58

    cp58 Ambasador forum

  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Am ramas surprins ca am putut face mai mult de 60 de ture; initial am crezut ca nu se poate. Astept sa se deschida piata, cateva sute de milioane nu-s de colo! :)
    Aia sunt fermieri lenesi! Nu-ti trebuie mare experienta sa faci acest event, ci doar bunavointa! Nu sunt de acord cu "pomenile", la fel cum nici eu n-as accepta sa stau cu mana intinsa...
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 11 apreciază asta.
  7. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Si dupa 60 de runde ce primim?
    Doar cate 4 muguri misteriosi per runda?
    Multam fain de raspuns! :)
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 13 apreciază asta.
  8. -jenitrandafir-

    -jenitrandafir- Pretendent

    este parerea ta si procedezi cum vrei-eu nu voi face specula
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 9 apreciază asta.
  9. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Exact! Dar intre timp oricum se aduna Ankh, ca doar nu lasi ferma goala. Daca tot mai sunt 4 zile, de ce sa nu profitam de ele? Se mai pot aduna cel putin 100 Ankh, adica 400 de muguri. Multiplicati cu minim 10, inseamna 4000...
    O piata libera nu inseamna specula! Nu te obliga nimeni sa bagi mana in buzunar daca nu-ti convine. Este exact ca-n viata reala; ajuti un copil bolnav, dar nu incurajezi cersetoria cand vezi un om in puterea varstei si a fortelor, fara probleme medicale, cu mana intinsa...
     
    Modificat ultima dată: 29 Feb 2020
    -elenaion49-, amy46, mara62 și alți 15 apreciază asta.
  10. delia332

    delia332 Începător forum

    Buna am luat bonusul de recolta +1 dar nu îl găsesc nici la consumabile, dar nu s-a activat nici direct pe teren

    am rezolvat problema cu bonusul.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 29 Feb 2020
    -elenaion49-, amy46, mara62 și alți 9 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Subscriu la aceasta opinie. Sa nu uitam ca in dorinta de a face plantele, mai avem si cheltuieli, resursele, amplificatoarele, samd. costa, si nu doar gg. Nu vad nici o problema daca convertim banii reali in castiguri virtuale in joc, atat timp cat asta ne face placere si ne aduce multumire. E problema fiecaruia, face ce vrea, dar nu e nimic obligatoriu. Nu trebuie sa ne dorim ce au sau ce pot altii, ci ceea ce suntem noi in stare. Si inca ceva: fara speculanti, piata nu ar functiona...Ei sunt cei care cumpara cand nu vrea nimeni fructul, animalele sau produsele cu pret mic, vor vinde cand creste pretul, asigura astfel lichiditatea pietei. De unde ai cumpara daca in joc, intr-o misiune de ex. toti am cumpara acelasi lucru fara speculanti? Stiu ce spun, sunt si investitor la bursa!
    Revenind la joc, as putea lua vrejul acum, as ajunge la nivelul 45 pe stanga, dar nu o sa am destule plante pentru a folosi cum trebuie bonusul. Ma incurca putin dropul pe Baha, am avut o idee proasta sa incerc copaci, doar de punctaj mare (pequi, sapote, altii similari) si nu am fost multumit de drop, comparativ cu plantele. Bine ca am facut-o doar pe un teren, din 2 disponibile (cascade cu copaci de valoare). Asa ca din cauza asta acum am demolat si cascadele, revin la plante...
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 15 apreciază asta.
  12. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    Ai mare dreptate,eu deja am terminat si am exces de plante dar la pretul actual nu o sa vand nici macar una nu se merita la cat suzi si super compost am bagat in ele,cred ca o sa votez nu imi place din cauza pietei care nu mai este ca in anii trecuti
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 14 apreciază asta.
  13. Hasibah

    Hasibah Novice forum

    puneti plante la piata de la event daca ati terminat
    sau cei care nu fac eventul
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 11 apreciază asta.
  14. luciabara

    luciabara Locuitor permanent

    Conteaza in cat timp facem puzzle-ul?? Este ceva secret pantru a face mai repede?
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 10 apreciază asta.
  15. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Mie imi ia maxim 40 secunde per puzzle
    N-am nici un secret, doar ador sa fac puzzle, fac si in viata reala :D
    Un singur secret stiu, daca nu il termini inainte de 1 minut, dai click pe "X"-ul din dreapta sus si poti relua joculetul fara a pierde runda respectiva.

    EDIT:
    Ai reusit, luciabara?
    Haide, ca nu e chiar atat de greu, este important doar sa nu depasesti un minut, ca sa iei maximum de 4 muguri misteriosi per runda :)
    PS: am 60 de runde jucate, le-am jucat pe toate odata la sfatul unei prietene, asa ca am activat toate bonusurile odata.
    Mai am peste 400 de scarabeu pe plus, peste 3:30h adun si ghimbiriul salbatic din baha si mai produc ceva runde la moara!
    Spor, luciabara, tie si noua, tuturor!
     
    Modificat ultima dată: 29 Feb 2020
  16. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Daca vezi ca au trecut 35-40 de sec si nu-i da-i de capat, inchizi si il reiei cu alta configuratie, totusi este un numar limitat de variante, asa ca la un moment dat ti se pare cunoscut si il rezolvi repede, o sa ajungi sa il faci in 15 sec. BAFTA
     
    -elenaion49-, luciabara, mara62 și alți 14 apreciază asta.
  17. maxxy

    maxxy Rutinat

    parte stanga 47, partea dreapta 75
    vedem cum va evolua preturile la plante mai am ceva de vanzare
    bafta tuturor :)
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 13 apreciază asta.
  18. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Event terminat.Si...ma opresc aici.
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 13 apreciază asta.
  19. popik70

    popik70 General forum

    Partea dreapta nu o fac. Am sa vand plantele , dar sa mai creasca pretul. De ex la piata mea , 1 bucata de Syzygium , dupa ce platesti '' taraba '' , se vinde cu 65 gg. Nu se merita sa vand cu atat. Si eu am cheltuieli de apa , ingrasamant , SC.
    Seara placuta.
     
    -elenaion49-, mara62, ioanagirl94 și alți 16 apreciază asta.
  20. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Momentan atat , mai las si maine pentru drop si dupa ii dam bataie :) Mult succes, la mine au avut efect trandafirii ziua si noaptea garoafe
    [​IMG]
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.