Feedback Puzzle-ul ierburilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 26 Feb 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 4 Mar 2020.
  1. Îmi place

    59,8%
  2. Mi-e indiferent

    4,2%
  3. Nu-mi place

    36,0%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Modificat ultima dată: 2 Mar 2020
  2. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Raman cu o cantitate mare de plante ... si daca tot nu creste pretul vreau sa ofer cuiva care este pe aceiasi piata cu mine. Calculul pe care l-am facut sa aflu numarul pietei mele imi da restul (5) = Piata 14. Deci cine este piata 14 sa ma anunte sa i ofer plantele cu drag .
    [​IMG]
    Astept mesaj pe joc.
     
    -elenaion49-, malagambafane, deea4u și alți 16 apreciază asta.
  3. Otilica69

    Otilica69 Expert forum

    54 stanga, 29 dreapta si vanez plante in piata, un sfat pt cei ce pun plante in piata, daca se poate sa puneti mai mult de 1 planta odata:pca ma dor ochii de cand astept, bafta tuturor
     
  4. luciabara

    luciabara Locuitor permanent

    Astept sa ajunga plante la piata! Are cineva de vanzareeeee????

    Reusesc la marea majoritate,dar mai am si care trece de un minut,e bine si asa,ma descurc!
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  5. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Pretul este in functie de cerere, dar si de oferta.
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 10 apreciază asta.
  6. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Ma hazardez sa te corectez, e doar in functie de oferta, cererea nu e afisata si nu se poate cuantifica, spre deosebire de bursa...Si oferta dispare imediat, asa ca nu intelegem de ce scartiie mecanismul de formare a pretului...Pai nu ne recuperam nici pretul gunoiului macar in preturile de acum...
    Si pentru cei care doresc sa cumpere: Regret, dar nu ar fi eficient sa vand acum mai multe, nu-mi recuperez pretul de productie macar...Daca totusi e cineva in nevoie pe piata mea (34), astept mesaj pe ferma, pot face un gest...
     
    Modificat ultima dată: 2 Mar 2020
    -katnik-, mara62, -elenaion49- și alți 10 apreciază asta.
  7. adria2

    adria2 Maniac forum

    Buna ziua tuturor, eu nu reusesc sa pun item-le de la acest eveniment pe linia de vrej desi le am in inventar , mentionez ca la celelalte nu am avut probleme, nu m-am intalnit pana acum cu o asfel de situatie. :(
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 6 apreciază asta.
  8. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Tocmai din cauza asta am insistat, subtil, ;) pe oferta. Daca nu exista oferte, cat de mici, pretul nu poate creste.
    Poate ca a fost prea subtil... xD


    Probabil ca la celelalte eventuri ai citit cu atentie Tutorialul.
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 11 apreciază asta.
  9. adria2

    adria2 Maniac forum

    Multumesc pentru raspuns.
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  10. lotsipa

    lotsipa Începător forum

    Sunt pe piata24,cine are de vanzare plante de event,ma intereseaza
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  11. -jenitrandafir-

    -jenitrandafir- Pretendent

    acum am vandut surplusul de plante pe piata nr 9 -cu siguranta cineva se bucura -ma simt bine ,gologani am suficienti ;sa nu uitam sunt bani virtuali
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 13 apreciază asta.
  12. 01ruxi01

    01ruxi01 Pretendent

    cred cu tarie ca vor fi plante la vanzare in ultima zi de event si vom termina si partea dr,pretul nu va fi mare nu are timp sa creasca asa cu doresc unii......rabdare
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  13. luciabara

    luciabara Locuitor permanent

    Eu am piata 22 cum pot sa vad ce oferte sunt acolo ???ca ma tot chiorasc la piata de 3 ore si nu imi dau seama
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 11 apreciază asta.
  14. Otilica69

    Otilica69 Expert forum

    Pai nu sunt, eu cand imi aduc aminte mai arunc un ochi in piata, m-am resemnat si imi fac plantele;)
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 12 apreciază asta.
  15. petra2172

    petra2172 Rutinat

    Am terminat eventul, insa nu cred ca am folosit o strategie buna, am cheltuit foarte mult SC ca sa fac toate plantele in cele 8 ore cu bonus. Lucrez mai economicos de obicei,;) acum hai sa zicem ca se merita pentru mamudelele din dreapta. O sa votez ,,indiferent " .[​IMG]
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  16. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Am jucat cele 60 de runde, toate bonsurile activate acum. Ma gandesc oare chiar sa pun toate semintele pe parcele mari si sa adaug compostul lui Suzi la toate? Sau pot face numarul de plante necesar si fara sa adaug compostul lui Suzi? Am si chutney-ul activat de asemenea..
    Multumesc pentru sfaturi. Felicitari tuturor si bafta mai departe!
     
    -katnik-, mara62, davidsiirina08 și alți 5 apreciază asta.
  17. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Pai fa o socoteala, vezi cat scoti de pe o parcela inmulteste cu 590 si vezi daca faci necesarul dat in tutorial, dar tine cont ca bonusurile iti vor expira la noapte si daca nu culegi la noapte o sa vanezi piata

    PS Strategia pe care am adoptat-o a fost buna, cateva sute de SC (vin altele din lazi) si s-a rezolvat in 5 ore tot
     
    -katnik-, donnadmn, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mie mi-a parut rau pentru Suzie consumat...Diferenta intre parcele mici si mari e de doar 3 plante, dar ca sa folosesti eficient bonusurile, mai bine ai planta pe mici. Faci mai multe cat timp ai bonusurile active. Oricum e o ora ciudata, si bonusurile sunt doar de 8 ore, asa ca iti expira pana miine dimineata. Eu zic sa dai doar cu SC, si dupa aceea miine vezi cum stai, si daca e nevoie pui Suzie unde nu strangi destule. Mai ai 1.5 zile in caz ca ramai fara seminte, mai strangi ceva pana atunci. Bafta!
     
    Modificat ultima dată: 2 Mar 2020
    Carolll72, -katnik-, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  19. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Locuiesc in Anglia, iar aici este ora 19:30, o sa am timp sa le fac pana ma bag la somn. Cred ca o sa pun pe parcele medii, si fara compostul lui Suzi de acum inainte. Am facut calculul si imi iese numarul necesar, ba chiar mai mult. Cu piata nu imi bat capul, oricum nu ma pot imbogatii cum am facut-o la eventurile asemanatoare din trecut. Nici nu stiu ce vot sa ii dau acestui event. Adapostul capra de munte chiar nu ma atrage deloc. Mai bine as fi preferat un atelier roz sau ceva de genul..
     
    -katnik-, donnadmn, mara62 și alți 11 apreciază asta.
  20. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Eu am terminat eventul si ma declar saraca, chiar falita.
    SC, CSZ s-au dus pe apa sambetei.
    Astept duminica sa ma odihnesc si sa cumpatez, daca mai am la ce. xD
    Mai am resurse fix pentru un event si apoi ma retrag.
    "Stau pe burta" si critic.:p
    Dar imi revin eu! :)
    Surplusul de plante nu pot sa-l vand pe GG ca pierd mai mult, plantele sunt sub pretul costurilor.
    Sunt egoista, il dau pe SC si CSZ.
    Multa bafta si spor celor care mai au de indeplinit sarcini la acest event!
     
    -katnik-, donnadmn, mara62 și alți 12 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.