Recicl-o-mat - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 7 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului:

Sondaj închis pe 8 Sep 2016.
  1. 1

    7,1%
  2. 2

    1,3%
  3. 3

    3,8%
  4. 4

    5,8%
  5. 5

    82,1%
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Cum am mai scris, intr-un layer informativ ce apare pe ecran, daca ai activata optiunea de la setari prin care bifezi sa apara sau in jurnalul din josul paginii.
     
    malagambafane și SkumpikaNina apreciază asta.
  2. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Am crezut ca planta de event, avand mai multe PE va da mai mult drop, dar m-am inselat. O sa donez din fructele de pe stoc. SPOR
     
    malagambafane și SOSYGMA apreciază asta.
  3. melizanda10

    melizanda10 Novice forum

    Buna Chronos, am si eu o nedumerire...am castigat un vecin inchiriabil (Max Urechila) si desi au trecut mai mult de 24h, nu am primit inca niciun cadou de la el...am verificat setarile si jurnalul din josul paginii si ieri si astazi si nimic.
    [Later edit] Dupa ce am postat, am observat ca nu sunt singura cu aceasta problema. Voi astepta cuminte informatii, multumesc
     
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Cadoutul il primesti cu siguranta, doar ca, se pare ca nu se primeste layer-ul informativ cu ce cadou se primeste. Problema pare a fi doar la vecinul inchiriabil castigat la eveniment. Daca il cumperi sau daca il cumperi de la Magazinul mentorilor iti afiseaza cadoul. Serviciul suport iti poate spune ce cadou ai primit in urma verificarilor, daca trimiti tichet. Au fost facute verificari in urma a mai multor sesizari. In prima faza pare a fi vorba doar de o eroare vizuala, in sensul ca nu ar aparea layer-ul informativ. Asteptam confirmarea dezvoltatorilor in acest sens. Chiar daca nu stiti ce cadou ati primit, de primit il primim cu totii, care am castigat pe Max Urechila. De acest lucru sa fiti siguri.
     
  5. mara031991

    mara031991 Expert forum

    unde este de bifat pt a vedea si primi layer de la urechila >am 2 si nu primesc nimic Poate daca asi sti sa bifez pt a fi anuntata mi-as da seama daca primesc sau nu Merci!

    surpriza!Acum nu-mi mai aiseaza nici in josul pagicii nimic Este gol fara nimic,nimic scris in el. va rog ce fac cu urechila. Sunt 2 zile si se expira si nu promim nimic
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 13 Aug 2015
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Trebuie sa ai bifat ca in poza, la setari avansate.


    Capture.PNG


    Jurnalul de activitati se "goleste" automat in urma unei delogari din joc, urmand sa iti apara din nou activitatile (drop primit, puncte primite, cadouri primite sau trimise) din nou din momentul relogarii in joc pana cand te vei deloga din nou.

    Cadoul de la Max Urechila, cel primit la Recicl-o-mat l-ai primit si il vei primi zilnic, chiar daca nu iti apare nici un layer informativ in acest sens. Acest lucru este verificat si confirmat deja.
     
  7. Alexya75

    Alexya75 De-al casei

    Reciclo-matul meu este "blocat" pe PE ! Am mai primit un Testosoid, si este perfect. Si PE sunt bune, normal. Dar cand ma uit la lista de posibile premii...
    Mai are cineva asa "problema"?
    P.S. Nici dropul nu este foarte bun, am plantat inclusiv garoafe si tot 3-4 baterii am primit
     
    malagambafane, 12mela, Chrisstina87 și alți 3 apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    ...?
     
    malagambafane apreciază asta.
  9. ttteee

    ttteee Cunoscător forum

    Se pare că la mine Urechilă şi-a făcut datoria. Mi-a oferit funcţiile combinei ptr. 48 ore. Mulţumesc tuturor celor care se ocupă de joc ptr. munca şi eforturile depuse ca să ne putem bucura de joc.
     
  10. cristimiha

    cristimiha Scriitor activ

    Buna dragi fermieri/te.Stie cineva care planta are cel mai mare drop?Trandafiri 45 buc .31buc. planta event.Am itemurile castigate dar linia de vrej se lasa asteptata .Am castigat super bine ,chiar si parfumeria nu ma plang ,dar exista un dar.Si cum dintr-o recolta fac 45 bucati cu ce mai primesc de la vecini cadouri maxim 4 trageri pot face si nu vrea sa se lase linia castigata .Poate din cauza ca azi suntem in 13.???Va multumesc, pentru eventuale sfaturi.:)A si nu stiu cine sau ce e mateeto verde de la premii.
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  11. alinuta011970

    alinuta011970 Scriitor în devenire

    nu tine de planta, ci de howie, cupe , bonusuri
     
    malagambafane, cristimiha și donnadmn apreciază asta.
  12. bobocvali11

    bobocvali11 Veteran Forum

    planta de event are cel mai mare PE.
     
    malagambafane, donnadmn și VecheaMonica apreciază asta.
  13. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Mateeto verde este produs mestesugaresc, ofera 50% PE bonus pentru 6 ore la pomii si plantele tropicale. Bonus bun au trandafirii, 3 recolte pe zi cu ajutorul altoiului de la Sera, cupele de la misiunile Expozitie si Concurs agricultura aduse la 15% upgrade, ajuta mult. Ajuta si broscutele howie..amplasate pe terenuri, ofera 5% sansa mai mare de drop. Bafta :)
     
    malagambafane, -ingerik-, miha_mara și alți 4 apreciază asta.
  14. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    buna. am vazut caati explicat cum stau treburile cu urechila, dar eu nu gasesc nimic pe nicaieri ,poate da si unelte si eu nu ma prind, l-am castigat ieri seara pe la orele 19 si acum este 23/38
     
    malagambafane apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Pai daca ai citit explicatiile inseamna ca stii motivul pentru care nu ai primit layer informativ. Cat priveste cadourile primite de la Max Urechila, pot fi atat de diverse incat este foarte greu, aproape imposibil sa iti dai seama ce ai primit, dar de primit primesti cu siguranta. Adica, azi, in jurul aceleiasi ore cu ora achizitiei lui ieri de la Recicl-o-mat, ai primit cadoul. Poti verifica jurnalul din josul paginii, in caz ca nu te-ai delogat din joc intre timp.
     
  16. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    dar orice asi primi scrie ca este de la urechila, ca nu este chiar normal sa nu am posibilitatea sa ma bucur si eude ce am primit

    de la ora 20 il tot caut si intre timp am mai luat unul
     
    malagambafane apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Cand primesti cadou de la un vecin inchiriabil nu scrie ca este de la el cadoul. Scrie doar ca ai primit un cadou si iti apare ce cadou. Acum o iau de la capat cu explicatiile: in primul rand trebuie sa ai bifat ON la optiunea de a iti aparea cadoul primit de la vecini intr-o fereastra pop up. Daca nu ai activate acea optiune, orice cadou ai primi, de la vecinii normali sau de la cel inchiriabil, nu iti apare acel layer informative. Dupa cum am mai spus in postarile anterioare (nu stiu daca ai citit intr-adevar), eroarea cu layer-ul informativ este doar de la vecinul inchiriabil castigat la acest eveniment si se pare ca doar la primul cadou primit apare aceasta eroare. Repet, in conditiile normale, cu optiunea bifata, la vecinul inchiriabil cumparat de la Complexul Comercial sau cel achizitionat de la Magazinul mentorilor, eroarea vizuala nu apare, adica iti apare acea fereastra pop up care te informeaza in privinta cadoului primit de la vecinul inchiriabil.
     
    malagambafane apreciază asta.
  18. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    k mss mult pentru rabdare,mai astept simaine, asta e noapte buna si racoroasa
     
    malagambafane și Chronos apreciază asta.
  19. .mirela85.

    .mirela85. Junior Expert

    buna dimineata am citit mai sus problema cu urechila si eu patesc la fel l-am castigat de 2 zile dar cadourile nu le gasesc de la vecini vad cadourile primite dar de la acest urechila nimic mentionez ca am castigat 2 ce pot face ?
     
    malagambafane apreciază asta.
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Poti verifica jurnalul de activitati din josul paginii dand click pe acel butonas mic verde cu sagetica pe el. Dar trebuie sa ramai logata peste zi si sa verifici in jurul orei in care stii ca ai achizitionat pe Max Urechila. De asemenea, serviciul suport poate verifica ce cadou ai primit, insa nu as vedea acest lucru o solutie, nefiind ceva grav si avand in vedere ca primesti zilnic acel cadou. Speram sa se rezolve problema cat mai repede posibil.
     
    malagambafane și melizanda10 apreciază asta.