Feedback Regina Carnavalului 2017

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 29 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 6 Iun 2017.
  1. Îmi place

    95,9%
  2. Îmi este indiferent

    1,5%
  3. Nu-mi place

    2,6%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. -*rosana*-

    -*rosana*- Avansat

    nu inteleg cum prindeti atatia creitari si banane la un cos,eu cel mai mult am avut 3 creitari si 3 banane.
     
    marcela_f69, naivreasastii, donnadmn și alți 9 apreciază asta.
  2. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Fiindca pica aleatoriu, nu primim toti aceleasi premii
    Eu am prins cel mai mult la un cos: 20 SC, 6 SH, 3 banane si 6 creitari
    In peste 200 cosuri am prins o singura data 9 creitari si 8 SH
     
  3. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna dimineata !

    Azi la mine a fost ziua bananelor, adica din 62 de cosuri, 59 de banane.xD

    O sa-mi fac salba din ele. Cel mai mult la o runda, 4 bucati, si multe PE, PET si GG.
    SH si SC otara mai putin runda asta.:cry:

    Dar nu disper, ca mai am niste destula vreme sa mai adun.:p

    Zi linistita tuturor !
     
    StinckyRedneck, matusam, mariuta48 și alți 16 apreciază asta.
  4. blackspace77

    blackspace77 Cunoscător forum

    [​IMG]
    ..e loc si de mai mult!!;)...5 parca,nu!?:)
     
  5. crissram

    crissram Scriitor în devenire

    Deja devine opulenta...daca in postari anterioare mai criticam una-alta, nu pot sa nu felicit echipa Farmerama pentru acest super event. Premii consistente, diverse...ca sa mai, ne repunem fermele pe picioare. Felicitari!
     
  6. Ade-Leona

    Ade-Leona Scriitor activ

    Eventul asta a venit cu cornul abundentei la pachet. Nu pot sa vorbesc decat la superlativ de el. Pentru mine a picat extrem de bine pentru ca a coincis cu zilele libere si atunci am avansat rapid in event. Chiar nu stiu ce sa mai spun...am de toate acum. Multumesc foarte mult dezvoltatorilor, care au fost mai genererosi decat de craciun!!! :) ;)
     
    Modificat ultima dată: 3 Iun 2017
  7. salajanul

    salajanul Începător forum

    cum mai primesc cosulete pt a prinde bomboane la parada?
     
  8. Shepherd

    Shepherd Guest

    Coșulețele de bomboane apar în urma recoltării din orice adăpost sau atelier din fermă și insulă .
     
    Ade-Leona, matusam, Hellen2012 și alți 9 apreciază asta.
  9. eugenia_zina

    eugenia_zina Novice forum

    Super,super event multumim mult in zilele astea este o placere sa stai toata ziua pe joc si sper ca macar o data pe an sa ne putem bucura de el!!!!!!
     
  10. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Dragi colegi cu nivel mic. Stabiliti-va ordinea prioritatii in a lua "dulciuri". Luati in ordine, ce obtineti mai greu si cu eforturi mai mari. Nu incercati sa luati tot. Uitati-va sa vedeti ce arunca si deplasati carul asa, mai cu coada ochiului, sa nu pierdeti din vedere importantul. Ordinea recomandata (de mine) ar fi: banane, creitari, SH, SC, Compost special Suzi si Compost turbo a la Suzi, Gologani, abia apoi PE si PET si daca sunt in drum, luati si bomboane :) SPOR
     
  11. love_graffiti

    love_graffiti De-al casei

    un super event!
     
  12. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Si ma dor ochii , ma dor
    De lumina premiilor...:music::music::music: ( Sanda N si Adrian Sina ), drept, otara adaptata.

    Nu stiu cum e la voi, dar la mine in sura e penurie de hrana. La piata, mancarea pentru animale a depasit pretul unciei de aur....xDxDxD.

    Si uratele alea de maimute roz nu-mi dau nici un cos. Le expediez inapoi in jungla sa dea si ele cu ochii de Kaa. Trec pe ....ce? Ca nu mai stiu. Panda. Nu de alta, dar la ei macar nu trebuie sa cumpar mancare.

    Amu, sa-mi relaxez ochii, merg sa fac o tura de vreo 70 de sarmale. Apoi vin inapoi sa ma intalnesc din nou cu maimuta suprema .:D
     
    Georgel72, jagarella, matusam și alți 18 apreciază asta.
  13. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Cred ca daca nu era eventul actual nu aveam sanse asa usor sa pot debloca arborii si plantele necesare pentru misiunea
    Pa barba bunicii!! Datorita bananelor obtinute am deblocat tot inclusiv menajeria baha , sa vad ce cosulete mai strang si ce banane mai obtin sa pot debloca statuia arboretum si manufactura cam astea ar mai fi ..acum nu am nici o banana in inventar.
    Felicitari si spor...
     
    deea_rebella, matusam, pinok86 și alți 16 apreciază asta.
  14. trancesound

    trancesound Junior Expert

    Buna seara, iata si bilantul meu pana acum din 850 cosulete plimbate:
    Am trecut 3 nivele si jumatate pe Bahamarama, insemnand peste 70 de mil. PET, 15 mil GG stransi, peste 500 banane aurite stranse, 2200 SH, 2746 Creitari din care 1730 cheltuiti pe pachetele limitate de SH, pachetele limitate de cupoane dar si pe doi salcami galbeni
    Pana la sfarsitul eventului mai culeg de 5 ori, deci sper la peste 600 cosulete de plimbat!
    Mult spor tuturor! :)

    [​IMG]
     
  15. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Buna seara ! Multumim BP pentru ocazia oferita de a ne reface stocurile de SC,SH , pentru multele PE, PT , pentru GG ,creitari si in special pentru bananele aurite care altfel le adunam din ce in ce mai greu atunci cand pe bahama suntem la lvl foarte mare .Sunt fericita pentru ca am reusit sa deblochez toate runele de la templu si am si un stoc frumusel de banane aurite si inca nu am terminat cosurile .Succes tuturor !
     
    Modificat ultima dată: 4 Iun 2017
  16. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Doua vorbe scriu si eu pentru feedback. Imi place acest event, ma binedispune! Ce eventuri vor fi, cat de repede ne vom folosi resursele nu mai conteaza, acum traim clipa.:D "Avem de toate":music: deci, multumim frumos! :)
     
  17. -AdyM-

    -AdyM- Novice forum

    Am prins si eu 5 banane intr-un joc dupa 500-600 de cosuri :)
     
  18. adina69

    adina69 Scriitor activ

    Buna dimineata, fermieri!

    In final, am reusit sa :

    Avansez de 4 ori in nivel pe insula
    Sa fiu mai aproape cu doar 5milioane de experienta dupa ce evenimentul m-a scutit de alte 20 in a trece cel mai dificil nivel, din cate am inteles.
    [99]
    Sa adun peste 5milioane de gologani.
    In ceea ce priveste resursele, nu doar ca sunt multumita, dar mi am intrecut si unele recorduri personale :
    ~ 450 banane, din care am ramas cu 330 in urma deblocarii ultimelor rune ramase din templu
    ~2150 creitar din care am ramas cu putini in urma achizitionarii unor bunuri si servicii. Am reusit sa mai obtin cu ajutorul tichetelor un al doilea Dragon Legendar.
    ~ 1700 SuperHrana
    ~ 4500 SuperCompost
    ~ 1500 Compost Special Suzi
    ~ 1500 Compost Turbo Suzi

    Desi am inceput cu ~ 600 cosulete, pe parcurs s-au mai adunat si in timpul care a ramas, voi mai obtine cateva zeci, poate sute, ceea ce imi va aduce un surplus de resurse, peste surplusul actual :D

    Personal, dupa cum am mai spus, este evenimentul meu favorit, si nu neaparat pentru accesibilitate, ci pentru ideea de carnaval in adevaratul sens : incerci si castigi, uneori mai mult decat crezi. In final, reusim sa obtinem aceste bunuri si in urma altor evenimente, doar ca aici totul este la superlativ, inclusiv multumirea onesta a unui jucator destul de vechi, care a trecut prin multe ploi acide in ferma sau insolatii covarsitoare la tropice, dar inca e aici, pentru longevitatea si imbunatatirea continua a acestui joc, prin cel mai frumos element de pe acest pamant : oamenii.


    Va doresc o zi buna tuturor si putere de munca, fiindca restul vin de la sine!
     
    Ade-Leona, Georgel72, alexsilviu11 și alți 13 apreciază asta.
  19. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Stimata vecina, esti bogata tare. Poate ne incuscrim.:p

    Eu putin mai modest.
    500 banane, 1600 creitari, 4000 SC, 1000 SH, Suzi 1000, pe ferma 20 mil PE , iar pe baha am avansat 4 lev de cca. 8 mil. La GG am pierdut sirul pentru ca am tot cumparat hrana.

    Deci mai mult decat multumita. :D
     
    cuculetcristina, alexsilviu11, cp58 și alți 15 apreciază asta.
  20. patricioasa

    patricioasa Începător forum

    ce adaposturi aveti de primiti atatea cosuri?
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.