Feedback Regina Carnavalului 2017

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 29 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 6 Iun 2017.
  1. Îmi place

    95,9%
  2. Îmi este indiferent

    1,5%
  3. Nu-mi place

    2,6%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. mytzy_me

    mytzy_me Începător forum

    Cel mai super event ever...in opinia mea......am colectat foarte multa superhrana cu ajutorul cosuletelor (vreo 600)...nu mai zic de PE.uri si creitari si banane aurite (150). Asta da event. Good job!!!
     
    lorentonton, naivreasastii, addix93 și alți 9 apreciază asta.
  2. zuzuviorel

    zuzuviorel Novice forum

    k0,Ieri la 22:48 spunea Tocmai din cauză că eventul aduce probleme în momentul de față, dar și din cauza orei târzii, șansele de prelungire sunt minime spre 0, urmând ca jocul să revină la normal fără încărcarea suplimentară după finalul eventului.
    Situația va fi analizată mai bine în cursul zilei de mâine.Astazi ne trezim ca eventul se prelungeste dupa ce aseara dupa terminarea eventului am demolat toate adaposturile ne trezim azi ca se prelungeste cu cateva ore.A mai fost acum 2 sau3 luni o asemenea prelungire de event si la comentariul meu am fost banat.Intrebare De ce nu sa anuntat de asesara ca se va prelungi. A tunci k0 de ce ai postat acest mesaj.
     
    trancesound, malagambafane și yocoama apreciază asta.
  3. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Pentru ca probabil aseara nu stia ce va hotari azi echipa BP? Trebuie sa impuscam moderatorul pentru o parere personala? Si eu am demolat partial adaposturile azi inainte de anuntarea eventului. Am mai adunat cateva cosuri si am scos in continuare adaposturile care au fost gata. Acum am altceva pe ferma si nu-mi pare rau ca ma opresc din lipsa de cosuri. Oricum, parerea mea e sa fii multumit de ceea ce ai strans, sunt convinsa ca recolta a fost substantiala.
     
    naivreasastii, Hellen2012, pisitani și alți 14 apreciază asta.
  4. zuzuviorel

    zuzuviorel Novice forum

    Eu nu am criticat doar am intrebat.Eu personal sunt foarte multumit de event si de ce am putut obtine din 388 de cosur iDar ramane intrebarea.
     
  5. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Ti-am raspuns deja, probabil nu stia aseara intentiile BP sau rezultatele testelor pentru functionarea jocului in conditiile in care aseara cred ca erau milioane de jucatori logati.
     
    naivreasastii, pisitani, Ade-Leona și alți 5 apreciază asta.
  6. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    KO se referea ca sunt sanse minime spre 0 ca eventul sa fie prelungit aseara, mai ales ca era si ora care era...
    Ar fi trebuit ca prelungirea sa fie fara drop, asa nu mai apareau atatea comentarii si mai donau cosulete doar cei ce mai aveau in stoc (eu le terminasem de donat pe toate)
     
    jagarella, pisitani, jenel74 și alți 9 apreciază asta.
  7. DANUTZA1965

    DANUTZA1965 Avansat

    Cred ca e de departe cel mai productiv event.Felicitari celor ce l-au gandit.Ne-am putut bucura cu totii de la mic la mare. Pot merge cu gandul intr-un viitor indepartat, la cadouri de la regina gen combine.adaposturi si copaci misteriosi,mamudele ??? Pot visa, nu ? Am facut si eu ca ala : ii dai un deget si-ti ia toata mana ;)
     
    mariuta48, pisitani, iarina56 și alți 9 apreciază asta.
  8. gina_serbanescu2000

    gina_serbanescu2000 Novice forum

    Mie îmi place foarte mult acest event. Aș vrea să-l repetăm cât mai curând. Am votat @îmi place@.
     
    naivreasastii, jenel74, Ade-Leona și alți 4 apreciază asta.
  9. Cronwell

    Cronwell Scriitor în devenire

    Corect spus! Si eu donasem tot si dupa aceea a-m demolat toate adaposturile iar acum imi pare rau ca nu le-am pastrat. Nu conteaza, a fost un event fenomenal!!!
     
    iarina56, jenel74, rubarbu și alți 7 apreciază asta.
  10. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Zic sa ne multumim cu ceea ce am primit si cat am primit, acum asteptam eventurile ce ne vor lua resursele primite :)
    Felicitari BP, un event frumos cu premii pe masura!
    Am dat un vot pozitiv inca din prima clipa cand am vazut sondajul si nu regret deloc!
     
    naivreasastii, pisitani, iarina56 și alți 10 apreciază asta.
  11. cuculetcristina

    cuculetcristina Cunoscător forum

    avand o zi foarte incarcata si agitata,nu am apucat sa demolez adaposturile azi dimineata si am plecat cu treaba prin oras.am ajuns acum o ora acasa si am ramas masca(nestiind de prelungirea eventului)cand am primit cosulete ca si drop.apoi am vazut pe forum de prelungire,asa ca m-am mai ales cu inca vreo 65 de cosulete :inlove:;):D
     
    naivreasastii, pisitani, iarina56 și alți 8 apreciază asta.
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Pe aproape: La ora respectivă nu se putea lua o decizie, nici managerii de comunitate nu știau că se va prelungi eventul și nici măcar eu nu știam care va fi recomandarea noastră finală (am propus mai multe soluții și rezultatul, determinat și de partea tehnică, îl vedem cu toții).
    Foarte corect.
    Nu, ai fost penalizat pentru spam, nu pentru ”un comentariu”. Păcat că tragi concluzii greșite dintr-o penalizare.
    Răspunsul se află chiar în postarea pe care ai încercat să o citezi: ”Situația va fi analizată mai bine în cursul zilei de mâine.
     
    Modificat ultima dată: 6 Iun 2017
    naivreasastii, goldhe, adria2 și alți 13 apreciază asta.
  13. pisitani

    pisitani Ambasador forum


    Prelungirea a fost strict pentru ca au ramas cosulete nefolosite din cauza problemelor, nu s-a urmarit strangerea de noi cosulete, ca au mai avut bafta sa mai adune cateva asta e bonus...cei ce au cerut prelungirea nu au cerut-o pentru a mai aduna cosuri...ci pentru a li se da sanse egele cu cei ce au apucat sa dea cosuletele, ce e drept ca multi au avut foarte multe si nu s-au incadrat in timp sau au lasat pe ultima ora, dar eu ramasesem cu ele pentru ca au fost probleme cu serverul, altfel nu ramaneam..si am avut si norocul sa mai strang vreo 20 pt adaposturile hranite din graba aseara....
    Concluzie: cu toate problemele serverului si calculatorului meu...am reusit sa dau 1000 de cosulete, poate la anul , daca va fi acest event voi reusi sa imi iau alt calculator si sa imi permit sa strang mult mai multe cosulete...
    O seara buna, acum ma declar foarte multumita, mai ales cand se tine cont de parerile jucatorilor...
     
    Modificat ultima dată: 6 Iun 2017
    petra2172, iarina56, yocoama și alți 11 apreciază asta.
  14. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Un event care a intrecut toate asteptarile,toate au fost la superlativ. Felicitari B.P. !
     
    sanyi_ro, naivreasastii, pisitani și alți 12 apreciază asta.
  15. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Si eu am reusit sa dau aseara toate cosuletele. Era corect si daca puteau dona cosuletele doar cei care le aveau deja.
    O intrebare te rog : Ai obtinut cosuletele doar din adaposturi si ateliere? Si daca da, care au fost acelea? E adevarat ca eu n-am avut mult timp adaposturile si atelierele pe teren si am cupele la 26, dar mi s-a parut ca a fost zgarcenie mare la acest drop.
     
    sanyi_ro, pisitani, dadan și alți 5 apreciază asta.
  16. tweety`

    tweety` Baron forum

    Chiar daca nu ma asteptam sa se prelungeasca si a doua oara acest event, am reusit ca sa mai adun si astazi cosuri. Am cules chiar inainte de a se anunta prelungirea, deci o parte s-au dus. In total cred ca am dat in jur de 1300 de cosulete, poate ceva mai mult. Ce am dat aseara dupa ce a inceput sa mearga sacadat, plus ce am adunat azi nu am mai stat sa le contabilizez. O noapte linistita tuturor!
     
    Modificat ultima dată: 6 Iun 2017
    sanyi_ro, pisitani, trancesound și alți 4 apreciază asta.
  17. pisitani

    pisitani Ambasador forum


    Da doar adaposturi si ratacite ateliere, le-am tot schimbat , am avut timpi diferiti, dar au fost mai mult adaposturile normale ,biberi de 18 ore, amestecate cu cele de 17 ore, majoritatea a condus cele de 16 ore cu linii de vrej pt drop activate de doua ori parca am apucat si cu produse mestesugaresti si linii pt scaderea timpului...iar ieri am apucat sa pun peste tot biberi cu sh. Pe insula am avut camile si panda . Am mers cu doua erenuri de planta si trei de animale inca de la inceput, am terminat destul de tarziu eventul si de aceea nu am apucat sa le dau pe toate.. Mi-au ramas 20 de cosulete, dar sunt cadourile de la vecini, cu scuzele de rigoare ca nu am putut trimite inapoi, dar a trebuit sa lucrez in echipa si nu am avut control total.....dar ma voi revansa , pe cuvant de pisicuta blanda...
     
    StinckyRedneck, rocop, dydyana97 și alți 6 apreciază asta.
  18. regina091963

    regina091963 Junior Expert

    Un event super!Felicitari !
     
    StinckyRedneck, llyillyi, sanyi_ro și alți 10 apreciază asta.
  19. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Multumesc de raspuns ! Cred ca au dat drop mai bun adaposturile si atelierele normale.
     
  20. manebv

    manebv Scriitor în devenire

    Surpriza de ieri cand eventul a fost prelungit mi-a permis sa joc si cele 53 de cosuri ramase dupa ce jocul a mers mai greu... Chiar ramasesem cu un gust putin amar stiind ca mai am cosuri si nu voi profita de "ploaia" de premii dar in final totul s-a terminat cu bine si cu un inventar gras, gras... cu aproximatie am reusit sa strang: 1400 SH, 1920 creitari (interesul meu cel mai mare) 4800 SC si 395 banane. Premii pe banda rulanta GG, PE, PET , deci macar o data pe an primim nu cheltuim!
    Multumesc BP!
     
    pisitani, StinckyRedneck, llyillyi și alți 11 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.