Feedback Regina Carnavalului 2017

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 29 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 6 Iun 2017.
  1. Îmi place

    95,9%
  2. Îmi este indiferent

    1,5%
  3. Nu-mi place

    2,6%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Greseala de incepator, am recoltat la 14 si 20 minute, fara a consulta tutorialul. De acum inainte voi recolta dupa 15 indiferent de ce zi este (1 aprilie sau alta) :). Sa vedem ce va fi. Oricum imi place, a crescut nivelul de adrenalina. SPOR.

    P.S. Dpdv al dropului este o intarziere de aprox o jumate de zi, asa ca nu este o tragedie. Eu cred ca va fi bine.

    Si o recomandare pentru cei cu level mic. Concentrati-va pe planta de event, apoi pe pomi si parcele, pentru a termina cele 3 misiuni. oricum aveti ceva cosulete de la misiuni pentru a face misiunea finala si probabil acestea va vor ajunge pentru recompense. Si apoi daca mai este timp, pe adaposturi si ateliere pentru cosulete. Sa nu faceti diabet, nu de alta :)
     
    Modificat ultima dată: 29 Mai 2017
  2. adina69

    adina69 Scriitor activ

    Desi e neplacut, e doar neplacut, nu o tragedie. De obicei, majoritatea terminam evenimentele la jumatatea timpului, deci nu va fi o zi pierduta in totalitate.Timp este, sanse nu mai spun, pregatiti cosurile. Acesta cred ca este evenimentul meu preferat, fiindca ultima data mi-a adus multe surprize...si ce surprize. Acum, nici premiile cerintelor nu sunt rele, dar cele aleatorii?!
    Un eveniment...de copii, pentru niste copii. Haideti sa crestem impreuna, ca tot vine 1 Iunie!
     
  3. tweety`

    tweety` Baron forum

    A cumparat cineva cosuri? Ati primit ce trebuie corect? Mie la cosul mare scrie 735 moturi curcan.
     
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Sunt traduse diferit plantele de event în pagina de plăți, dar sunt aceleași plante.
     
  5. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    36 de fasii, din pomi ramasi neculesi si 0 cosulete, din panda rosii, flamingo si adaposturi roz maimute. Ciudat. Cred ca problema va veni de la cosulete.
    Trebuie sa mentionez ca nu stiu exact cat era ora cand am cules. 14 si ceva, dar nu stiu cat dupa 14:00.

    Sa vedem....
     
  6. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Nu stiu daca am inteles bine. La misiunea finala (sper sa ajung la ea usor) trebuiesc adunate dulciuri in valoare de 2500?

    Am adunat pana acum 5 cosulete si 29 fasii, deci merii mei au fost contribuit si ei acolo putin.
     
  7. 5 cosulete si 56 de fasii de hartie,....pai la ce sa ma astept mai mult cand nu am stiut de acest event si ferma am avut o nepregatita, o bila neagra-neagra pt BP care nu a respectat calendarul
     
  8. -jenitrandafir-

    -jenitrandafir- Pretendent

    eveniment minunat l-am apreciat cu totii dar inceput cu stangu regret
     
  9. tweety`

    tweety` Baron forum

    Multumesc!
     
  10. Shepherd

    Shepherd Guest

    Da,trebuie să aduni dulciuri în valoare de 2500 pentru a lua recompensele de la misiunea finală.
     
    Modificat ultima dată: 29 Mai 2017
  11. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Mersi Shepherd pentru raspuns. Am crezut initial ca se aduna punctele lor, abia acum am citit ultima fraza cu atentie, care spune ca punctele acumulate de la dulciuri se transforma in PE si GG.
     
    Modificat ultima dată: 29 Mai 2017
  12. lililo98

    lililo98 Începător forum

    de ce nu am planta de event
     
  13. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Depinde. Poate ca ai folosit-o la moara. Sau nu ai dat refresh. Sau le-ai plantat.
     
  14. victorashi

    victorashi Scriitor în devenire

    un event placut,premii placute imi place spor la drop si recoltat.
     
  15. dadan

    dadan Împărat forum

    Super event,imi place,il asteptam de anul trecut.Totusi ar trebuie prelungit pentru a acoperi intarzierea cu care a fost anuntat ;).La un astfel de event merita sa cumparam cosuri deoarece ai multe de castigat simultan : sh,compost,creitari si multe altele.Frumos!Sa avem bafta si...sa nu se blocheze mouse-ul !
     
  16. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Salutare!
    De data asta, am fost barza chioara care a primit gratis cuibul gata facut: nu am avut net de dimineata, asa ca nu am putut recolta xD
    Cand am reusit sa intru, nu stiu de ce (ca nu fac asa de obicei), am intrat intai in forum si am vazut anuntul. Chiar si atunci, era gata sa ma reped sa recoltez, nu am realizat initial ca astazi e 29. Am avut 4 terenuri cu animale (ce-i trebuie omului pe langa casa) si un teren Bahama cu pomi. Au iesit 153 cosulete pentru bomboane si 109 fasii de hartie.
    In orice caz, eu cred ca toata lumea va fi multumita pana la sfarsit. Vorba ceea, acesta este evenimentul de referinta in ceea ce priveste bogatia de premii :inlove:
    Mult spor la recolte si la drop si indemanare la prins bomboane (si banane si creitari si SH si SC si......)!
     
  17. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Total nepregatita ma prins Si pe mine acest event , incep cu 78 fasii Si 48 cosulete , pomi parfumati/si alter nimicuri :D adaposturi canguri ,hamster ursi ,ce Sa zic de toate amestecate ,vedem cum o scoatem la capat ,Spor la event va doresc tuturor !
     
  18. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Asa este Cruella, sa ne bucuram de acest event, chiar daca a venit neanuntat.
    Stim cu totii ca este cel mai generos event si ca nici un jucator nu va pierde sansa de a aduna cadourile cu carul, nu cu cosuletul.:inlove:
    Parerea mea este ca aceasta surpriza a venit ca o compensare pentru eventul de saptamana trecuta si de aceea nu a fost anuntat din timp. A fost decizie spontana...Asta da surpriza, iar dropul il vom recupera pe parcurs.:p

    Pentru mine chiar are efect, a reusit sa ma anime putin si sa cred ca totusi noi jucatorii chiar contam,si ca se tine cont de parerile noastre.

    Chiar azi ii spuneam unui vecin ca doar cateva "carnavale" (a se citi evente reusite;)) m-ar ajuta sa vad din nou jocul cu pasiune si iluzie.
    A fost chiar super ca imediat dupa ce am scris mesajul, la o noua logare, sa apara carnavalul.

    Pot spune ca pentru mine a fost si premonitie, nu numai surpriza.:D:D

    Eu prefer acest tip de event chiar si neanuntat. Avem multe de castigat, ne vom reface stocurile golite saptamana trecuta.;)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 29 Mai 2017
  19. tinkerbell***

    tinkerbell*** Novice forum

    Buna! Si eu ca si multi altii am cules toata ferma de dimineata, iar apoi surpriza :D. Acum sincer, nu ma opreste acest detaliu sa ma bucur de cel mai minunat event de care am avut parte pana in prezent. La inceput eram si eu oarecum suparata ca am cules, apoi am zis ca fac fata si acestui event asa cum am facut fata pana acum la majoritatea eventelor. Va doresc un drop cat mai bun!;)
     
  20. jesica57

    jesica57 Scriitor în devenire

    Buna!
    Acesta este eventul meu preferat. De ce oare n-am fost anuntati din timp ca sa ne pregatim?
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.