Feedback Regina Carnavalului 2017

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 29 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 6 Iun 2017.
  1. Îmi place

    95,9%
  2. Îmi este indiferent

    1,5%
  3. Nu-mi place

    2,6%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Pe aproape. Datele de desfășurare le-am primit vineri, iar ultimele modificări au sosit cu 28 minute înainte de postarea tutorialului.

    De dragul surprizei, din motive tehnice, din motivul de mai sus, pentru a fi o provocare ca în anii în care nici nu aveam tutorial la începerea eventului și alte motive la un loc. Dar mai ales de dragul surprizei. De remarcat că premiile eventului nu sunt strict necesare, nu sunt itemuri exclusive. Tentante, da, pentru mulți.
     
  2. gabone02

    gabone02 Avansat

    salut all,
    Subscriu acestei pareri, un event pe care-l asteptam cu mult interes. Cel din 2016 a fost cel mai bun dintre toate eventurile de pana acum. Sunt convins ca si acest event an nu poate sa fie departe de cel din 2016. Succes tuturor fermierilor de pretutindeni.
     
  3. gospodarul1

    gospodarul1 Pretendent

    iuhuuuu.....asta da surpriza,am asteptat de mult acest event si iata ca a si venit si azi se pare ca ma prins pregatit,acuma am recoltat,bafta sa aveti ca e cel mai tare event al anului dupa parerea mea.......:D:D
     
  4. cosmar75

    cosmar75 De-al casei

    uraaaaa!!!!!! sa trecem la treaba.
     
  5. manebv

    manebv Scriitor în devenire

    "La pomul laudat , sa nu te duci cu sacul!"
    Tocmai am recitit o parte din comentariile de la carnavalul de anul trecut... Va vine sa credeti ca au fost fermieri care au criticat chiar, cantitatea mare de banane aurii castigate atunci? Nu mai vorbim de SH (eu personal am strans atunci peste 1000 de unitati),PE, PET, GG etc. Am o mica reticenta si imi doresc sa ma insel...de aceea nota pentru event la final!
    La fel ca si atunci eventul vine la putin timp dupa unul mai putin reusit ( aniversarea farmerama in 2016 si faimosul TOP de anul acesta)...
    Sa vedem, sa vedem....
     
  6. tessa.

    tessa. Scriitor în devenire

    Eu am obtinut 53 fasii din ceapa. Ultimle mele animale sunt curcanii, nu am primit nici un cosulet de la animale dupa ce am cules. Nu am bani sa cumpar alte animale, am 122.000 gologani am sanse sa fac ceva din misiuni, sau nu se merita sa ma chinuiesc ?
     
  7. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Se spune ca incercarea moarte n-are, deci incearca!
    Obtinem 15 cosulete si din ornatul celor 3 care...
    Si, plus de asta, sunt bune si premiile primite din pasii ornarii carelor... :)
     
  8. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Bună seara!
    Ai acces la ceapă, deci nivel 65.
    La nivelul tău, te-ar putea ajuta renii, struții, broaștele. E păcat să renunți. Încearcă să vinzi câte ceva și cumpară niște adăposturi.
     
  9. tweety`

    tweety` Baron forum

    Buna! Nu te da batuta atat de usor. Poate vor aparea si cosurile. Daca ai animale din adaposturi misterioase te-ar putea ajuta. Nick-name-ul de aici il ai si in ferma?
     
  10. tessa.

    tessa. Scriitor în devenire

    Multumesc doamna Cruella.

    O sa cumpar cateva adaposturi, nu multe sa-mi ramana si bani de mancare.

    Da asa ma chemasi pe joc, de ce ?
     
  11. AndyPandy84

    AndyPandy84 Maestru forum

    Bună seara! Încep și eu cu 121 fâșii de hârtie și 3 coșulețe. Norocul meu că nu am avut acces la joc toată ziulica :p și faptul că am fost inspirată ieri să plantez garoafe.
    Foarte lăudat acest event, sper să se ridice la nivelul așteptărilor. Spor la toată lumea!
     
    victorashi, trancesound, petra2172 și alți 8 apreciază asta.
  12. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Asta surpriza !Aveam plantate niste banalitati,deci drop.....animalute,ma rog ca pentru o zi obisnuita.Prea tarziu sa ma necajesc.Mi-am adus aminte ca am numit eventul trecut "opulent"si sincer m-a amuzat sa alerg cu cosuletul dupa recompense dulci.Cred ca asta au patit multi dintre noi,dar surpizele sunt surprize,nu?Placute si mai putin placute.Spor s-aveti !
     
  13. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Inchei seara cu 11 cosulete, 43 fasii, 910 plante amarant si am pus in jur de 500 parcele mici cu amarant, restul spatiului este ocupat, inca, de animalute si pomi.
    Mi-a parut rau sa le demolez fara a fi gata, sper sa recuperez!
     
  14. GOTHIC68

    GOTHIC68 Junior Expert

    Bună seara tuturor,
    Asa cum arătam intr-o postare anterioara, multe din event-uri le finalizez la limita ...în ultima zi de dimineață deoarece timpul nu-mi permite sa intru pe joc decât dimineața și seara numai când sunt misiuni, nu distrug ferma, am copăcei așezați permanent în locuri bine dimensionate, cate unul sau doi din fiecare tip, am în hambare cate 15.000 sau 20.000 de fructe din fiecare fel, am adăposturi rezonabile, este adevarat poate din cele mai noi numai câte unul dar din celelalte minim 5 pt. fiecare specie (misterioase), am misiunile terminate sau aproape de 50 - 90 % terminate si sunt convins că voi aveți o ferma cu mult mai mare decât a mea ASA ca nu vă înțeleg nemulțumirea pentru faptul că nu ați fost anunțați, nu ați avut ferma pregătită, ați recoltat înainte de începerea event-ului, s.a.m.d DAR se pare că uitați un singur lucru și anume că acesta este un joc de care toți ne-am atașat intr-un fel sau altul, un joc care face parte din viața noastră de ani buni și cred că veți termina eventul fara probleme și consider că se cade sa multumim Bigpoint pentru acest joc; sper sa nu vă supărați pe mine și haideți să luăm lucrurile așa cum sunt.
    Cu respect ! GOTHIC68
     
    MAREEA_IS, victorashi, trancesound și alți 29 apreciază asta.
  15. cuculetcristina

    cuculetcristina Cunoscător forum

    inchei seara cu 211 fasii de hartie si toate terenurile cu amarant.am fost prinsa pe nepregatite dar am remediat problema cu 2 ture de garoafe si sc :) spor sa aveti si...tessa. nu renunta!
     
  16. vyyo5252

    vyyo5252 Mogul forum

    buna, intreb si eu, pomii fermecati nu dau nimic sau numai la mine se intampla?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 29 Mai 2017
  17. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    Acum am vrut sa pun si eu aceeasi intrebare... nici la mine nu arata
     
  18. Shepherd

    Shepherd Guest

     
  19. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Dah, ma opresc aici. 250 amarant, 90 de faina de amarant, 75 fasii si 16 cosulete. Pana maine cand sunt gata pomii si animalele de pe Baha, raman cu doua terenuri pline cu amarant si unul cu garoafe.

    Ca fapt divers, de la doi hipopotami, zero cosulete. Nu stiu, doar la mine se intampla asa ?


    Greu, merge greu cu dropul. Sa vedem maine....

    O noapte linistita !
     
  20. bond_james

    bond_james Scriitor în devenire

    unde se poate vedea cate cosuri am strins?
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.