Feedback Regina Carnavalului 2017

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 29 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 6 Iun 2017.
  1. Îmi place

    95,9%
  2. Îmi este indiferent

    1,5%
  3. Nu-mi place

    2,6%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. lilianapostelnicu

    lilianapostelnicu Scriitor în devenire

    Eu nu am avut net ieri, deci am intrat abia astazi pe la 11. Dar marele meu noroc a fost ca pe 4 terenuri am avut adaposturi deci am 180 de cosuri. Ma ocup doar de drop si planta ! Un event mult asteptat si chiar mi-a placut a fost ca pe vremuri "SURPRIZA". Spor maxim tuturor !!!
     
  2. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum


    si eu ma lupt cu cosuletele....din camile roz nici macar unul :cry:

    am inteles ca este un drop rar, deci putine sperante xD dar perseverez:)
     
  3. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Inchei seara astfel: misiunile A si B terminate complet si din misiunea C sarcina 1, 2 si 3, 71 de cosulete. Toata faina de amarat macinata si restul plantelor sunt in stoc. Toate terenurile pline cu dughie si pepeni galbeni pentru fasii de hartie. Seara buna si mult spor!
     
  4. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Eu am incheiat misiunea A,la B am facut sarcina 1 ,2 si 3; am 5761 plante de event si pe toate terenurile am plantat pentru drop. Bafta tuturor !
     
  5. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Nu stiu daca a sesizat cineva ca in tutorial este mentionat 30 de secunde pentru un joculet ,dar defapt orice runda are alocat doar 25 de secunde !in rest premii frumoase Si foarte bune ,spor la strans cat mai multe cosulete !
     
  6. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Multumim. :)
     
  7. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Este intr-adevar foarte generos evenimentul.:)

    5 cosuri jucate--- ar fi bine sa alergam dupa item-urile cele mai valoroase, ca craitarii si bananele sau fiecare ce-l intereseaza, ca dulciurile se aduna oricum in cosulet.
    Altfel, urmarind acadelele putem rata cele mult mai importante.

    Voi ce parere aveti?

    Acum chiar ca ma voi zbate pentru cosulete :D:D


    PS Cruella a dat acest sfat mai devreme
     
    Modificat ultima dată: 31 Mai 2017
  8. -CASSABLANKA-

    -CASSABLANKA- Scriitor în devenire

    BUNA SEARA. O rog frumos pe lilianapostelnicu, poate sa-mi spuna ce adaposturi a avut pe cele 4 terenuri de a scos 180 de cosuri? Multumesc frumos.
     
    trancesound, -elenaion49-, dadan și alți 6 apreciază asta.
  9. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


     
    matusam, -elenaion49-, trancesound și alți 10 apreciază asta.
  10. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Mia culpa, Cruella. Trebuia sa citesc mai atent.
    Dar ai avut mare dreptate.
    Sterg eu postul sau poti face tu corectiile de rigoare? te rog
    multumesc
     
    matusam, -elenaion49-, robert-adila și alți 4 apreciază asta.
  11. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu este cazul. Poate mai sunt jucători cărora le este necesară informația.
    Spor la treabă!
     
    matusam, -elenaion49-, trancesound și alți 6 apreciază asta.
  12. DANUTZA1965

    DANUTZA1965 Avansat

    Buna dimineata.A sesizat cineva un drop mai bun la vreun tip de animale?
     
  13. vlad4er

    vlad4er Scriitor în devenire

    Buna dimineata
    Din experienta celor care au participat anul trecut sau au plantat deja adaposturi, care dau drop mai bun ( ma refer la adaposturi neon / colorate/ ++/ normale)? Se aplica raportul PE/ora cultura?
    La atelier, se aplica aceleasi principii?
    Fiind nivel mic mai am pana ajung la utilizare cosulete, dar as dori, daca se poate ceva indicatii, poate reusesc sa "strang" si eu cate ceva.
    Multumiri anticipate.
    O zi buna
     
  14. tessa.

    tessa. Scriitor în devenire

    Buna dimineata.

    Eu am reusit sa decorez primul car si doua misiuni din al doilea. Am avut noroc cu foarte multi jucatori care m-au ajutat. Datorita lor am reusit in 2 zile sa urc 4 nivele pe ferma si de la 35 la 42 pe baha. reusita mea mare este eliberarea cu 250 stele a ultimului teren pe baha si acum cu 4 terenuri si jumatate pot sa fac mai repede plantele. Am facut ieri multe misiuni si am strand 250 stelute. Un jucator mi-a zis sa fac misiunea directia miazazi si asa am reusit sa primesc multe cadouri, super compost, super hrana , stelute.
    Acum am cultivat trandafiri si dupa prima culegere am adunat 56 fasii de la ferma. Daca termin azi cu planta, am luat pe baha piper. Am vazut ca da mai multa experienta decat planta cultivata, dar asta nu da fasii multe. Ce sa fac sa pun piper sau aceasta planta ?
    Vreau sa multumesc jucatorilor care mi-au trimis cadouri si pe care le-am vandut la piata si am facut o gramada de bani cu care am cumparat multe sa fac stelute . Fara ajutorul lor nu faceam atatea.
     
  15. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna dimineata !


    Am ajuns sa termin amarantul,(am cultivat doar pe trei terenuri), acum ma concentrez pe drop. Mai am de decorat ultimul car, sper ca azi sau cel tarziu maine dimineata sa finalizez prima parte. Cosuletele sunt cam scumpe la vedere, dar totusi am adunat 106 bucati. Pana termin evenimentul sigur se mai strang.

    Spor la munca in continuare, si o zi frumoasa tuturor!
     
  16. Ruxiy

    Ruxiy Începător forum

    buna ziua ma poate lamurii si pe mine cineva va rog , cate cosulete trebuie pt acest evant ? multumesc anticipat
     
  17. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu este un numar limitat de cosulete. Trebuie sa aduni dulciuri in valoare de 2.500 de puncte. Evident, cu cat esti mai priceput sau norocos, cu atat strangi mai multe dulciuri la un cos. Poti aduna bomboane si alte recompense si dupa terminarea pragului de puncte.
    In consecinta, iti recomand sa aduni cat mai multe cosulete.
    Succes!
     
  18. Soricica4

    Soricica4 Scriitor activ

    Eu pana acum am strans 29 de cosuri si asta datorita vecinilor mei, carora le multumesc mult :oops:; din recolta nu am primit nimic azi de dimineata si am avut ceapa, alune, papyrus, va rog ajutati-ma cu un sfat ce sa cultiv ca sa am un drop mai bun de cosuri. Mult spor tuturor ! O zi buna !
     
  19. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Da, sansa de drop creste cu cat numarul de PE oferite de adaposturi si ateliere este mai mare. Totusi, un adapost cu upgrade ofera mai mult drop decat adapostul simplu, dar mai putin drop decat un adapost care ofera aceeasi cantitate de PE fara upgrade.
    Iti recomand sa citesti si postarile anterioare din acest topic pentru a te inspira din experienta altor jucatori.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 31 Mai 2017
  20. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Parerea mea este sa cultivi piperul in Baha, cu cat o planta da mai mult PE/PET cu atat sansa de a primi drop e mai mare. Incearca sa faci eventul treptat, adica sa donezi ce produci. Asa, poti lua o parte din premiile de la misiuni, chiar daca nu reusesti sa finalizezi eventul cu toate ca mai e destul timp.
    Eu asa faceam cand nu descoperisem forumul si nu stiam ce sa fac sau eram limitata de nivel. Am luat astfel itemi copaci sau adaposturi misterioase care dadeau destule PE/PET care ma ajutau sa fac misiuni si implicit sa avansez mai repede.
     
    trancesound, robert-adila, Claudia și alți 9 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.