Feedback Regina Carnavalului 2017

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 29 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 6 Iun 2017.
  1. Îmi place

    95,9%
  2. Îmi este indiferent

    1,5%
  3. Nu-mi place

    2,6%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. tessa.

    tessa. Scriitor în devenire

    Multumesc .
     
    trancesound, robert-adila, magdajora și alți 2 apreciază asta.
  2. BogdanC93

    BogdanC93 Scriitor în devenire

    Am terminat de strans plantele si acum ma bat cu drop-ul, iar pe acest subiect as dori ajutor de la cei cu experienta. La lvl 72 ce sanse mai mari de drop am? Daca plantez planta cu cel mai mare timp (in cazul meu spanacul cu 17:15 ore) sau sa plantez sparanghel (care are jumatate din timpul spanacului, adica 08:00 ore), in asa fel in cat sparanghelul l-as putea culege de 2 ori pana as culege o singura data spanacul. Adica ce vreau sa spun, as strange mai mult drop daca as culege de 2 ori sparanghel sau o singura data spanac in acelasi interval de timp? Daca a incercat cineva ceva de genul si ma poate ajuta cu un sfat, multumesc!
    Spor in continuare tuturor!
     
    trancesound, robert-adila, petra2172 și alți 9 apreciază asta.
  3. deea1221

    deea1221 Scriitor în devenire

    trandafiri pe parcele mari+apa si ingrasamant
     
  4. victorashi

    victorashi Scriitor în devenire

    multumim pentru prelungire.
     
    trancesound, robert-adila, petra2172 și alți 7 apreciază asta.
  5. adina69

    adina69 Scriitor activ

    Chiar ca, inca o surpriza.
    Mai am nevoie de aproximativ 200 de drop, dupa care ma mut la cosulete si ...acolo raman:D
     
  6. cuculetcristina

    cuculetcristina Cunoscător forum

    am terminat cu plantele si dropul,am inceput sa adun dulciurile,spor tuturor!!
     
    matusam, trancesound, robert-adila și alți 9 apreciază asta.
  7. StinckyRedneck

    StinckyRedneck Junior Expert

    Gata, nu mai aștept cu nota: „îmi place”, că s-a dat și prelungirea, sunt gata cu plantele, am și 133 de coșulețe doar din ce aveam în fermă la început și din donațiile vecinilor / prietenilor - de data asta cine nu dă notă bună e cârcotaș :p
     
  8. tweety`

    tweety` Baron forum

    Stie cineva daca pentru drop in Bahamarama, renteaza mai mult o alta planta in afara de pepene galben? Iar pentru cosulete... am pus camile + cateva animale rare, dar imi da drop cam putin. Nu stiu cu ce animal sa continui. Voua ce va da randament?
     
    trancesound, robert-adila, petra2172 și alți 3 apreciază asta.
  9. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    La mine hipopotamii dau 50% drop, axolotl mai nimic, crocodilii si flamingo peste 60%
    camilele roz la mine nu dau mai nimic. Sub 30% ( nu am howie sau linie vrej, doar runa 30/30)
     
    matusam, trancesound, robert-adila și alți 9 apreciază asta.
  10. tweety`

    tweety` Baron forum

    Pai cred ca o sa trec si eu doar pe animale rare, sper sa fie mai ok.
     
    trancesound, robert-adila, sika131 și alți 7 apreciază asta.
  11. *dana_25*25

    *dana_25*25 Novice forum

    buna am terminat de sectiunea cu carele si nu ma lasa sa intru la ala cu bomboanele de ce?
     
  12. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Toate 3 sectiunile? Car-scari-car...
    car.png
     
    matusam, trancesound, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  13. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Gata munca pe ziua de azi!
    Mai am nevoie de 177 drop, adica fasii de hartie, pt a termina si sectiunea C de decorat...
    Momentan am 113 cosulete, dar dupa ce termin cu fasiile pun peste tot animalute si sigur mai strang cateva :D
    Noapte linistita, fermieri de pretutindeni!
    :music:8)
     
    matusam, trancesound, donnadmn și alți 11 apreciază asta.
  14. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Si eu mai am nevoie de 46 de fisii pe care le fac la ora 12 dupa care pun adaposturi. Pina acum am strins 89 de cosulete. Bafta tuturor in continuare !
     
    matusam, trancesound, -iulia1992- și alți 10 apreciază asta.
  15. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Eu, mai incet, mai am nevoie de 287 fasii, dar strang garoafele si pepenii peste o jumatate de ora, deci vor fi mai putine. Cred ca o mai pun o tura de garoafe si apoi animalele. Cosulete nu am decat 56. Asta e, ne descurcam cu ce avem. Bafta la cosulete in continuare.
     
    matusam, stefi7, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  16. adina69

    adina69 Scriitor activ

    Neata, fermieri!

    Mai am nevoie de 26 de papier mache, ceea ce inseamna aproximativ 252 de fasii. Plantele sunt gata de mult, dar am ales inca de acum 2 zile sa pun adaposturi pe ambele insule si sa fac dropul necesar carelor din copacii de pe margine si aproximativ 70% din terenurile de pe ferma.
    Altfel spus, m-am axat pe cosulete pentru ca nu ma intereseaza sa strang cat mai multe fasii sau cat mai repede, ci cosulete. Cum timp este berechet si s-a mai si prelungit, pierzand o recolta ce e drept, nu stau cu grija. Momentan ma antrenez pentru a putea umple cosuletele, actiune care necesita putina conditie fizica si mai mult timp.
     
  17. elenaeremia

    elenaeremia Novice forum

    Si la voi merge greu stransul in cosulet ? din 25 de sec merge uneori doar 1 secunda
     
  18. Claudia

    Claudia Duce forum

    Trebuie sa-ti cureti cache-ul Flash Playerului. Eu reusesc sa-l accesez doar din Mozilla, pe care nu-l utilizez in mod curent.

    Aceasta este recolta din dimineata asta, fara cadouri, cu liniile de vrej active; ieri au fost 120, fara linii.

    [​IMG]

    Recoltez de fiecare data cu Howie, din cauza asta incerc sa am adaposturi de durata apropiata. Am 2 terenuri cu biberi++ si unul cu amestec de durata apropiata cu curcani rosii, iepuri roz, biberi++. Fiecare teren cu biberi imi da 20-26 cosulete de 3 ori pe zi.
    In jungla am camile simple care dau 22-25 cosulete de 3 ori pe zi, iar in insula jumatate camile simple si restul adaposturi noi sau ateliere de la care mai strang vreo 60-70 de bucati in intreaga zi.
    Ma dor ochii xD de atata alergat cu cosuletele, chiar nu doresc sa am mai mult de atat.

    Mult spor tuturor!
     
    matusam, stoiantudorel, trancesound și alți 11 apreciază asta.
  19. DANUTZA1965

    DANUTZA1965 Avansat

    Bestial eventul .Imi place la nebunie aceasta alergatura dupa cadouri:):):)
     
    stefi7, petra2172, trancesound și alți 8 apreciază asta.
  20. angelica.d

    angelica.d Ambasador forum

    Super eventul.Imi place foarte mult,am reusit sa refac multe stocuri de produse....Spor tuturor la adunat cosulete si cadouri....:D:D:D
     
    matusam, petra2172, -elenaion49- și alți 10 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.