Feedback Regina carnavalului VI

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 16 Feb 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 22 Feb 2022.
  1. Îmi place

    76,2%
  2. Îmi este indiferent

    7,7%
  3. Nu-mi place

    16,1%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Regina carnavalului VI. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
  2. longocampo

    longocampo Novice forum

    mai pe vremuri era cel mai asteptat event.......
     
  3. valecorina

    valecorina Novice forum

    este cel mai fain event
     
  4. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Am cateva nelamuriri... tot timpul se desfasura eventul pe insula? Eu nu prea vreau sa imi stric de acolo "satra".
    Si monede stea nu avem? Linia de vrej nu imi place tare mult, misiunea e mai mult pentru sezon... nu stiu daca merita cutia aia Piccolo atata deranj.
    Stiu ca e cel mai iubit event, dar la editia asta imi place numai abtibildul. (care stiu ca zicea cineva ca e pentru 3 ani, dar e bine si la 3 legat de 0) xD
    In proportie de 90% aproape ca as zice pas....
     
    hcnxdz, tcmxxl1975, murat_anca și alți 19 apreciază asta.
  5. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Eventul asta tot timpul a fost pe terenurile tropicale nu pe insula.Dar votul meu este unul pozitiv pentru nostalgia anilor trecuti in care cind faceai eventul aceasta iti mai umpleai si sura cu sc,scs,creitari sh si tot ce mai aveai nevoie.
     
  6. valemnd158

    valemnd158 Junior Expert

    aici imi vine sa te contrazic putin. am facut niste calcule si mi se pare mai rentabil sa fac misiunile decat sa produc la moara cosurile florale cu bomboane. e strict parerea mea, poate am vazut ceva eronat :)
     
    tcmxxl1975, davidsiirina08, F_L_O_R și alți 12 apreciază asta.
  7. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Si terenul tropical nu e insula? :D
    Ma refeream la recompensele primite, nu la cum e mai avantajos sa faci eventul :). Nu retin daca si inainte erau misiunile, insa era shopul de unde puteai lua lucruri faine. La asta faceam referire, pe mine, recompensele cu PE si puncte de sezon, nu ma incanta :)
     
    Modificat ultima dată: 16 Feb 2022
    tcmxxl1975, paulici_01, dydyana97 și alți 10 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Pentru mine e bun si vrejul, libelulele mele mananca la ghimbir salbatic de zici ca-s termite!
     
  9. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    Chiar daca faci misiunea, trandafirii tot trebuie plantati pe teren, dar intr-o cantitate mai mica
     
  10. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    La mine nu sunt deblocate, deci intrebare :
    Atunci merita sa ma apuc de el, gandindu-ma ca la un moment dat o sa imi prinda bine vrejul?
    Te intreb ca sfat, ca nu ma pricep la planuri de viitor xD
     
    tcmxxl1975, paulici_01, dydyana97 și alți 11 apreciază asta.
  11. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Mie imi place vrejul. Cat despre Piccolo, ultima oara am avut 4 si am scos un copac, doua jobene si un dans al frunzelor. Daca am acelasi noroc, ma multumesc cu o singura cutie xD
     
    tcmxxl1975, paulici_01, muschetarul și alți 13 apreciază asta.
  12. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Eu am avut 7. Am scos pongo, prieteni si Ingrid.
    Unde e dreptatea? xD
     
    tcmxxl1975, paulici_01, muschetarul și alți 11 apreciază asta.
  13. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Si mie mi s-a parut nedrept sa primesc dansul frunzelor xD
     
    tcmxxl1975, stef85600, paulici_01 și alți 13 apreciază asta.
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mie mi se pare Ok vrejul... Adaug la colectie un 5% sanse de drop pe terenurile continentale la 2 zile... cat despre ghimbirul salbatic, ar trebui sa ma prinda cu el pe camp...
    Misiunea intotdeauna a fost mai rentabila decat cultivarea simpla... dar pentru cine vrea sa continue, se poate planta in continuare, misiunea e limitata, plantarea in continuare nu! chiar daca nu mai e atat de eficienta!
    Iar despre cutie, cred ca nu le mai deschid, ca am avut una dintr-o misiune ieri si azi dimineata mi-am inceput ziua cu "ape termale feerice"... adica un dus rece!
    Un pic de deranj o sa se faca pe Baha, dar nu avem incotro, mai trebuie rotite lucrurile si acolo, o sa incercam sa rezolvam ce mai trebuie pe continent intre timp!
    Sa nu uitam ca pe baha nu avem culturi instant, asa ca trebuie pregatite terenurile la maxim! In caz de nevoie, apelam iar la legume "mascate"!
    Bafta la drop si roata maine!
     
    tcmxxl1975, paulici_01, raisa2005 și alți 17 apreciază asta.
  15. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    eu din 4 cutii am primit 3 ape termale si un pogo,,asta da noroc chior sa iei 3 ape termale unde e aleatoriu?
     
  16. _sirena

    _sirena Veteran Forum

    Care este ora de debut a eventului, 12:11 sau 15:00?
     
    tcmxxl1975, paulici_01, dydyana97 și alți 9 apreciază asta.
  17. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Cred că e la fel ca în noiembrie când a început la orele 12 .

    Edit: Între timp Cruella a anunțat că începe la 15,00.
     
    Modificat ultima dată: 17 Feb 2022
  18. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Ce sa mai vorbim de noroc am avut 4 si cum nu prea am rabdare sa le string am pus la copt din care au iesit dansul frunzelor,pogo,cosas si un nu mai tin minte ce oricum ceva neinteresant.Tot stringeam si punem pe teren si nici pina acum nu am avut noroc:D:cry::Dde un pomi cu mm si MicuNicu ce sa mai vorbim de noroc la roata este si mai dezastru.
     
    zahara1663, tcmxxl1975, paulici_01 și alți 12 apreciază asta.
  19. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Ora 15.00. Multumim! Corectat.
     
    tcmxxl1975, paulici_01, raisa2005 și alți 10 apreciază asta.
  20. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Din start plec cu un dezavantaj ptr.ca nu demolez nimic de la terenul cascadelor,altfel imi ia vreo 2 ore,dupa aceea sa le asez la loc;deci fac eventul doar pe cele doua terenuri tropicale:insula si Bahamarama..Ma voi axa pe misiunea de la cooperativa ptr.ca este mai avantajos si voi considera eventul incheiat dupa ce termin cele 60 de runde..Fac eventul ptr.linia de vrej altfel nu-l faceam ptr.ca am experienta de anul trecut cind m-am ales in cosulete cu o multime de PE,PET si GG,ceea ce nu ma intereseaza...
     
    Modificat ultima dată: 16 Feb 2022
    gabi_83i, bmia_maria, tcmxxl1975 și alți 15 apreciază asta.