Feedback Saga vikingilor: Antrenament la țintă

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 4 Oct 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 11 Oct 2017.
  1. Îmi place

    90,4%
  2. Mi-e indiferent

    3,6%
  3. Nu-mi place

    6,0%
  1. hosu_sorin

    hosu_sorin Începător forum

    Care este cea mai buna strategie pentru a incepe acest eveniment?
    Sa plantezi pe terenuri mari 4x4, sa folosesti CS de la suzi si super compost.
    Ce mestesug sa folosesti pentru a avantaja supercompostul?

    Dupa asta ai 90 de unitati.

    Apoi ce este cel mai bine? Sa folosesti in continuare parcele mari pentru cele 90 unitati + de toate (CS si SC)?

    Si scoti 810 unitati.

    Apoi, voi folositi parcele mici 1x1?

    Care este varianta cea mai buna?
    Multumesc
     
    mara62, popescudana42, amy46 și alți 6 apreciază asta.
  2. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum


    Eu asa fac , cum ai descris tu. Doar ca folosesc cozonac si aranjament puritate- sa scurtez timpul de coacere. Iese 1h4min. La parcelele mici folosesc doar apa:)
     
    matusam, mara62, roliana57 și alți 13 apreciază asta.
  3. maimutica

    maimutica Supervizor forum

    Buna Sorin , parerea mea este ca de inceput sa folosesti parcele mari 4x4 cu super compost , compost special a la suzi , chutney de morcovi si mere, apa , ingrasamant , 2-3 plantatii , pe urma sa treci pe parcele mici cu aceleasi ajutoare care te ajuta ca plantele sa creasca mai repede si sa fie mai multe .
     
    dulcica1970, roliana57, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  4. Ade-Leona

    Ade-Leona Scriitor activ

    Cam asa incep si eu ... cand folosesc SC pun cozonac si aranjament puritate, fac asa doua trei recolte..dupa care pentru noapte sau pentru intervalul in care sunt la serviciu plantez garoafe sau macese la care eu am acces si schimb parcelele cu 1x1. In weekend trag tare sa fac plantele de event si atunci folosesc 1-2 cupoane combina din putinele pe care le am..apoi trag tare pe final pentru drop. Desi am nivel 98 si destule resurse, reusesc sa finalizez eventul pe ultima suta..rar am fost relaxata , poate si din cauza faptului ca 4 zile din event sunt la serviciu si nu pot accesa decat seara de la ora 17 jocul...cam asta e. Multa bafta iti doresc!
     
    zahara1663, petra2172, mara62 și alți 11 apreciază asta.
  5. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    EU, nu doresc cupoanele, si am mai spus pe forum si la propuneri idei, ca doresc sa am posibilitatea sa dau cadou cupoanele pe care le-am adunat in inventar, sincer. :)
    Ai intrebat, asa ca am raspuns.
     
    llyillyi, -elenaion49-, miracol31 și alți 7 apreciază asta.
  6. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Inchei seara cu 2.400 plante si 275 unitati de drop
    Am plantat pe toate terenurile numai trandafirul muntilor! Tra
    g tare , mai ales ca eu in weekend nu prea stau pe ferma (sper sa reusesc sa intru cu telefonul si sa iasa socotelile bine )
     
    matusam, dulcica1970, Agro80 și alți 8 apreciază asta.
  7. hosu_sorin

    hosu_sorin Începător forum

    Este aplicatie pentru android?
     
    amy46, dadan și malagambafane apreciază asta.
  8. GOTHIC68

    GOTHIC68 Junior Expert

    163 unități de drop...pentru mine este OK. Spor și îndemânare la aruncarea toporului...Ingrid nu ne-a dezamăgit niciodata...până acum.
     
    matusam, mara62, Agro80 și alți 6 apreciază asta.
  9. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Poate te ajuta discutia de AICI.
     
    matusam, yocoama, popescudana42 și alți 3 apreciază asta.
  10. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Dupa ce am plantat trandafirul muntilor pe parcele mici si am preparat 4 bulioane am ramas cu 146 trandafiri si 121 cornuri. Si... ca sa raspund Mariei, cupoanele sunt pe locul 3 in lista mea de prioritati la shop. Sincer!
     
    matusam, dulcica1970, pinok86 și alți 8 apreciază asta.
  11. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Inchei seara cu 116 plante, 202 corn de baut, 4 runde jucate, 177 monede stea si toate terenurile pline cu trandafirul muntilor. Sper sa iau toate cadourile de la diverse. Noapte frumoasa si spor la drop!
     
    matusam, Agro80, pinok86 și alți 8 apreciază asta.
  12. steaumihai

    steaumihai Scriitor în devenire

    Inchei seara cu 2286 trandafirul muntilor cat si plantarea lui pe toate terenurile posibile si cu 195 cornuri de baut.
    Si mi se pare mie sau tocmai am vazut la shop la diverse design ferma roz? Intreb pentru ca nu am gasit informatii despre el.
    Va doresc o seara placuta in continuare si strategii cat mai bune pentru a achizitiona tot ce se poate de la shop. ;)
     
    matusam, Agro80, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  13. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Eu inchei seara cu 237 drop si nu sunt mandra de acest lucru.
    Dupa 48 de ore simt ca o sa tip dupa drop.
    Acum stau asa de "ok", gratie inceputului eventului, care a fost favorabil de la inceputul eventului, pentru care , zic eu ca am fost pregatita. Dar planta de event la mine este neproductiva ca drop .
    Asadar caut stadegii!
    Spor la drop!
     
    matusam, pinok86, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  14. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Lipseau câteva recompense la momentul în care am testat eventul. Acum tutorialul este completat inclusiv cu design-ul roz.
     
    matusam, dadan, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  15. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Datorita programului incarcat pe care il am ,acum incep si eu cu 211 drop.
    Plantele eventului cred ca de maine incep cu ele.
    Din incercare bonus am obtinut 55 de monede.
    Tuturor mult spor si o noapte frumoasa.
     
    matusam, dulcica1970, dadan și alți 8 apreciază asta.
  16. yocoama

    yocoama General forum

    Inchei seara cu 4 runde jucate plus cea de bonus,234 monede stea,1700 pl.event si 120 drop.Pot spune ca sunt multumita pana acum.Pe terenuri am macese,trandafiri iar pe bahama am opuntia.
    O noapte linistita si drop cu spor:D
     
    matusam, dulcica1970, robert-adila și alți 10 apreciază asta.
  17. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    ...eu nu vreau cupoane combina...mi-am luat recoltator cu 7Mamudele(4X)...semanatul il fac manual, pe parcelute mici, nu ma deranjeaza...eu vreau banane aurite, ca sa deblochez teren in Cascadele Cristaline...43 banane aurite offf !
     
    -Abramburica-, robert-adila, amy46 și alți 5 apreciază asta.
  18. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Mana sus!:D:D:D
     
    matusam, -ciocollate-, miracol31 și alți 7 apreciază asta.
  19. cosmar75

    cosmar75 De-al casei

    he!he! he! aveti grija ,cine umbla cu miciunica le creste nasucul.eu le ador.
     
    miracol31, -george39-, Soricica4 și alți 8 apreciază asta.
  20. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Buna dimineata ! 7 runde jucate - 362 de stelute. Bafta tuturor !
     
    matusam, t_ina_e, dulcica1970 și alți 12 apreciază asta.