Feedback Saga vikingilor: Antrenament la țintă

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 4 Oct 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 11 Oct 2017.
  1. Îmi place

    90,4%
  2. Mi-e indiferent

    3,6%
  3. Nu-mi place

    6,0%
  1. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Howdy !

    Incep ziua cu toate cele 5 terenuri, plantate cu planta de event, 1600 buc planta de event in sura si
    817 buc corn de baut ! Mult spor tuturor !

    [​IMG]
     
    matusam, malagambafane, t_ina_e și alți 12 apreciază asta.
  2. mara031991

    mara031991 Expert forum

    hei ne ajuti sa ne spui cu ce fel de parcele ai adunat atata drop / Multumesc Eu am reusit putin peste 250 nivelmar
    e la joc
     
    malagambafane, t_ina_e, lucapadu1 și alți 6 apreciază asta.
  3. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Si eu vreau cupoane, insa sunt pe locul 5 - 6, mi-am propus altele inaintea lor. Sper sa strang destule monede stea sa pot sa le iau. Pana acum am jucat 8 runde si am adunat 410 monede stea. E bine.
     
    malagambafane, t_ina_e, dulcica1970 și alți 11 apreciază asta.
  4. cerbul

    cerbul Locuitor permanent

    are o armata de howie
     
    matusam, malagambafane, t_ina_e și alți 11 apreciază asta.
  5. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Ieri, la inceputul eventului, am recoltat 3 terenuri cu dughie, parcele mici (ferma) si 2 terenuri cu goji si pitomba (baha) + Howie.
    Apoi cat am inmultit planta de event pe cele 2 terenuri din baha (3 ture cu parcele mari), pe cele 3 terenuri din ferma, am facut drop din garoafe altoite + Howie. Peste noapte am pus in baha protea si pe ferma am pus margarete (planta de 8 ore), toate cele 5 terenuri cu parcele mici, peste noapte !
    Desigur, nelipsitele Howie, plimbate pe fiecare teren in parte !
    Nivel 106 pe ferma !
     
    malagambafane, t_ina_e, dulcica1970 și alți 10 apreciază asta.
  6. bumbaca

    bumbaca Novice forum

    am şi eu 8 runde jucate şi am adunat 402 monede stea, dar nu ştiu de unde aveţi howie
     
    malagambafane, t_ina_e, robert-adila și alți 5 apreciază asta.
  7. ghyla

    ghyla Novice forum

    imi cer scuze pentru greseala de mai devreme dragi moderatori.....de ce la pajistea principala avand avand parcele mijloci cu planta de event trandafirul muntilor abtin un drop de doar 5-10....sunt la nivelul 82. Voi cate conuri obtineti?
     
    malagambafane, t_ina_e, dadan și alți 2 apreciază asta.
  8. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Se stie ca planta de event nu ofera foarte mult drop.
    Dropul eventului este corn, nu con.:)
     
    Modificat ultima dată: 6 Oct 2017
    matusam, malagambafane, t_ina_e și alți 4 apreciază asta.
  9. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Buna ziua ..pt a doua incercare eu zic ca nu este rau ;):p
    [​IMG]
    [​IMG]

    Zi cu mult spor !!
     
    Modificat ultima dată: 6 Oct 2017
    goldhe, matusam, malagambafane și alți 14 apreciază asta.
  10. mara031991

    mara031991 Expert forum

    pentru drop parcele mici sau mari imi recomandati ?
     
    malagambafane, t_ina_e, dadan și alți 2 apreciază asta.
  11. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Depinde ce plantezi.
     
    malagambafane, t_ina_e, dadan și alți 4 apreciază asta.
  12. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Pana acum am 343 cornuri din garoafe si de la vecini. Plante n-am inca, acum am pus cele 810 plante de la inceput doar cu apa ca n-am GG pentru ingrasamant. Din lipsa de timp, nu voi putea sa fac mai mult de 2 ture de plante pe zi. Teoretic, pentru a lua linia de vrej ma incadrez in timpul eventului, dar ce sa fac cu dropul?
    Voi ce ma sfatuiti, sa pun noaptea garoafe sau planta de event?
     
    malagambafane, t_ina_e, dulcica1970 și alți 6 apreciază asta.
  13. mara031991

    mara031991 Expert forum

    garoafe, gulii plantele cu timpul cel mai mare la care am acces.Iti multumesc daca imi vei raspunde
     
    malagambafane, t_ina_e, dadan și alți 2 apreciază asta.
  14. SebyTheFarmer

    SebyTheFarmer Novice forum

    Și atunci (îți cer părerea/sfatul) ce pot face eu pentru a atinge necesarul de drop?
    Că trebuie să mă împart și între 20k de plante și între drop.
     
    malagambafane, t_ina_e, dadan și alți 2 apreciază asta.
  15. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Incearca cu trandafir peste noapte ..vezi ce drop scoti ;)
     
    malagambafane, t_ina_e, dulcica1970 și alți 6 apreciază asta.
  16. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Merci cioco, incerc in seara asta !
     
    malagambafane, t_ina_e, dulcica1970 și alți 5 apreciază asta.
  17. cris_alex

    cris_alex Locuitor permanent

    iarasi aceeasi dilema..peste noapte pun trandafiri dar pe mici sau mari? dar am sa merg pe mici..mai altoiesc cv..;)
     
    malagambafane, t_ina_e, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  18. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Eu cultiv garoafe, chiar daca am si alte plante cu timp mai mare de "coacere". Le folosesc deoarece am altoiuri la ele si ma folosesc si de bonusurile pentru flori. Mai exista bonusuri pentru "alte plante" si "legume", te poti orienta si catre o planta din aceste categorii. Iti recomand sa te ocupi putin de sera, intre 2 eventuri, si sa-ti faci altoiuri la o planta cu timp mare de maturare, care te va ajuta la dropul eventurilor viitoare. In afara de garoafe mai folosesc trandafiri, chiar daca au timp mai scurt decat guliile.
    In afara de fatul ca plantezi ceva cu timp mare de maturare, pentru a avea drop bun mai ai nevoie si de alte "ajutoare": howie, cupe (de preferat la maxim si introduse in runa), bonus linie de vrej. Succes! :)


    In primul rand vreau sa-ti spun ca am invatat un mic "truc" de la fermierii harnici care posteaza in temele de discutii dedicate eventurilor: in momentul in care am planta de event pe toate terenurile de event, pe parcele mici, ma joc putin la roata norocului, in speranta obtinerii unui bonus de recolta marita. Uneori il obtin, alteori nu. :( Dar cu ajutorul unui astfel de bonus faci mult mai repede plantele de event si merita chiar sa sacrifici putin SC pentru a profita la maxim de el. Apoi incep sa pun noaptea garoafe, nu chiar din prima zi a eventului. Dar asta o decizi singur, in functie de cat timp poti dedica jocului. De obicei termin eventurile in penultima zi, dar de cand cu bonusile de la roata norocului, o fac putin mai devreme. Succes!
    Va recomand sa cititi si sfaturile postate de ceilalti jucatori, mult mai experimentati decat mine in abordarea eventurilor. Si eu am invatat multe din ele. :)


    Cred s-au spus suficiente pareri astfel incat sa nu mai existe nicio dilema.
     
    matusam, malagambafane, t_ina_e și alți 22 apreciază asta.
  19. cris_alex

    cris_alex Locuitor permanent

    multumesc pt raspuns...
     
    malagambafane, t_ina_e, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  20. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Siii.. am ajuns la jumatatea cantitatii de plante!!! :D
    Am 10.000 plante si peste tot numai trandafirul muntilor, iar la drop situatia e mai slaba, am 460 bucati :)
    Se pare ca e un avantaj si faptul ca ai un bebelus ce te trezeste noaptea :inlove:
     
    GOTHIC68, matusam, malagambafane și alți 30 apreciază asta.