Saga Vikingilor - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 10 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului:

Sondaj închis pe 18 Mai 2016.
  1. 1

    7,8%
  2. 2

    1,1%
  3. 3

    4,4%
  4. 4

    11,8%
  5. 5

    74,8%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. yocoama

    yocoama General forum

    dupa cum spune un vechi proverb: "Daca nu-i cum trebuie, e bun cum este"
     
    pisitani, lorilori71, dadan și alți 3 apreciază asta.
  2. My_sweet_nest

    My_sweet_nest Scriitor în devenire

    Inseamna ca o ai deja, deci nu va trebui sa o mai cumperi inca o data! :)

    Esti sigura? Sa nu o confunzi cu reteta de clatite de ciocolata. Aceasta este o reteta de Confiturerie, care s-a obtinut la eventul Ungariei. Vezi la Confiturerie, daca iti apare. :)
     
    Modificat ultima dată: 11 Mai 2016
    pisitani, Papy, lorilori71 și alți 4 apreciază asta.
  3. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Nu am reteta de sirop de ciocolata .
     
    pisitani, lorilori71, matusam și alți 3 apreciază asta.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Unde o cauți mai exact?
     
    pisitani, lorilori71, matusam și alți 2 apreciază asta.
  5. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    La Brutarie pt clatitele de ciocolata. Pot sa fac clatite insa nu am reteta de sirop iar la shopul vikingilor imi spune ca este epuizata.
     
    pisitani, lorilori71, matusam şi o altă persoană apreciază asta.
  6. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    Cauta la confiturier niv.1
     
    pisitani, lorilori71, matusam și alți 3 apreciază asta.
  7. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Multumesc pt raspuns insa nu am confiturier ci numai brutar.
     
    pisitani, lorilori71, matusam și alți 2 apreciază asta.
  8. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    Acolo vei gasi reteta ;)
     
    pisitani, lorilori71, matusam și alți 3 apreciază asta.
  9. tchupy

    tchupy Analist forum

    Am dat 5 pentru ca atunci cand intru pe Farmerama intru sa ma joc nu sa castig ceva. E ca atunci cand esti copil, iesi afara doar sa te joci nu sa primesti ceva. Daca vreau sa castig ceva ma duc sa lucrez.
     
    pisitani, malagambafane, llyillyi și alți 7 apreciază asta.
  10. Agro80

    Agro80 Conte forum

    "Eventurile sunt din ce in ce mai grele". Eu cred ca Eventurile nu mai sunt "trase la indigo", nu mai sunt plictisitoare, liniare... ci incitate, provocatoare, altceva. "Alte indatoriri zilnice". Cu toti avem alte indatoriri zilnice, toti avem viata dincolo de joc, ziua are 24 de ore pentru toti. "Plantele au timp f.f. mare". "Totul este multe prea complicat" Daca la un Event se cer 2 tipuri de plante, timpi diferiti de maturare, se iveste nemultumirea legata de acest fapt. Daca la un Event se cer plante cu timp scurt de maturare, exista motiv de "indatoriri zilnice". Daca la acest Event exista plante cu timp lung de maturare, exista nemultumirea ca sunt plante cu timp prea lung de maturare.
    Eu cred ca nemultumirea vine din alt motiv, din acela de a vrea tot, fara a incerca obitinerea. Plantele cerute la acest event sunt plante cu timp lung de maturare-avantaj NOI. Pentru a obtine linia de vrej si itemele aferente, e nevoie de efort minim. Daca nu se specifica in tutorial numarul de plante, nu inseamna ca la acest Event se cer mai multe plante decat la alte Eventuri la care se specifica inca de la inceput numarul de plante necesar finalizarii. Cum s-ar putea specifica un numar fix de plante, atat timp cat nu stim ce si cat doriti sa obtineti/ profitati din acest Event?
    Calcule va apartin, nu vad nimic rau in asta. E ca si cand mergem la piata, stim ca avem buget de 100 lei, stim ce vrem sa cumparam, descoperim pe parcurs ca, desi ne dorim sa facem cumparaturi in plus, nu avem timp pentru a mai face rost de bani, nu vrem sa mai facem rost, nu avem chef sa mai facem rost. Apoi..casunam pe vanzator, ne revoltam si ii spunem sa nu ne mai arate marfa pe tarabe, in loc sa revenim pregatiti sau sa mergem acasa si sa gatim cu ce am reusit sa cumparam. Ce bine ca nu traim din taraba virtuala, exista riscul de inanitie in masa, din comoditate si orice alte motive. Asa vad eu lucrurile, my friends. Si sa nu mai am acces la internet incepand de maine, zau ca nu as reprosa nimanui.
    La fel au stat lucrurile si la Eventul suprapus Sarbatorilor Pascale. Pai credeti ca eu nu am avut musafiri, nu am fost plecata, nu am facut pregatiri specifice Sarbatorii? Restul,sunt scuze. In continuare, va dezvalui regulamentul meu de Event si nu numai:

    1. Identifica tinte posibil de atins.
    2. Stabileste prioritati.
    3. Organizeaza-te astfel incat sa poti accesa jocul de 3 ori pe zi.
    4. Nu-ti dori mai mult decat poti obtine.
    5. Nu invidia altii care pot obtine mai mult decat poti obtine tu.
    6. Nu gasi motive gen "nu am timp", timpul liber imi apartine si il impart si aloc cui, cum si cat vreau.
    7. Eventurile nu sunt obligatorii.
    8. Vezi mereu partea plina a paharului.
    9. Nu spune ca strugurii sunt acri inainte sa-i gusti.
    10. Nu astepta mai mult decat oferi.

    Bafta, fermieri! Alegerea ne apartine! ♥
     
    jetx333, cosmin4321, pisitani și alți 47 apreciază asta.
  11. IonicaPorumbel

    IonicaPorumbel Novice forum

    Event incitant, interesant, plin de suspans. Vedem rezultatele la final.
    I-am dat 5.
     
    matusam, pisitani, miaandrei59 și alți 6 apreciază asta.
  12. Carolll72

    Carolll72 Veteran Forum

    Inca un event la care zic pas, pentru ca...
    Am obosit sa mai comentez!
     
    jetx333, pisitani, malagambafane și alți 13 apreciază asta.
  13. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Pas si eu la acest event. Poate in 5 zile iau linia de vrej desi incep sa mi se inmulteasca liniile fara itemi. Si tot fara nici un comentariu caci sunt de prisos. Nota eventului... 1 cu U mare.
     
    jetx333, pisitani, olgapetcu și alți 11 apreciază asta.
  14. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna seara!

    Scriu atat cat pot,ca nu stiu daca apuc sa duc ideea la capat. M-a motivat foarte tare ce a zis Agro, are dreptate, nu ca nu as fi motivata, dar sincer, probleme cu jocul cum am acum nu am avut niciodata, dar.....indiferent ca trebuie sa culeg in 5 minute si nu ma pot loga decat peste 5-9-18 ore, imi promit ca nu voi capitula, cumva duc eu la capat eventul. Azi am sters Mozilla, am reintalat-o, am facut tot ce mi-au sugerat alti jucatori, nu vrea si pace, sau sunt eu peste limita de limitata.Din pacate, acum nu imi permit sa merg la o firma de specialitate sa-mi rezolve problema, asa ca, taras grapis, promit ca voi duce misiunea pana la capat , atat cat pot. Ideea e ca daca faci ceva cu placere, tragi cu dintii sa ajungi la linia de sosire. Bafta si rabdare!
     
    pisitani, Agro80, albuandreea9 și alți 12 apreciază asta.
  15. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    da sint eu dupa ce am vazut cit am de lucru la acest event si la cite postari am sterse.oare cu ce am pacatuit???ce reguli???:D
     
    megastar_58, pisitani, Agro80 și alți 5 apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Eu zic sa ne concentram asupra evenimentului si asupra scopului acestei teme de discutii. Aici vorbim despre eveniment, nu pomenim despre furturi de inventii. Nu amestecam istoria si alte lucruri, cu evenimentul.
     
  17. violeta_01

    violeta_01 Începător forum

    eu nu am inteles in functie de ce alegem runa ?:oops:
     
    pisitani și malagambafane apreciază asta.
  18. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    aici ,desi nu-mi place trebuie sa recunosc , ai dreptate.
    in rest event interesant ,ne mai scoate din rutina plantarii miilor de plante pt scopuri bine definite.faci mii de plante ,dar poti alege dupa ce sa "alergi", iteme sau lucruri mai folositoare poate pt unii.nu ai proba impusa ci la alegere.
     
    pisitani, iarina56, matusam și alți 4 apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Initial, runa o alegi, sa zicem, la nimereala. Apoi vezi cate buline verzi are runa respectiva dupa ce probezi toporul la prima aruncare. Daca runa nu este tocmai ce trebuie, poti alege alta.

    Buna dimineata! Intotdeauna am spus jucatorilor sa se gandeasca, atunci cand le dispare o postare, ca exista un motiv intemeiat pentru acest lucru. Nu le sunt sterse postarile pentru ca nu ne sunt jucatorii simpatici sau daca ne-ar fi simpatici asta nu inseamna ca nu le pot fi sterse si lor postarile daca este cazul. Postarea ta nu a fost una care sa necesite sanctiune sau "certuri" suplimentare. A fost doar de sters si atat, fara mustrari, fara recomandari. Dar, daca ai cerut explicatii, ti le-am oferit. O zi frumoasa sa ai. Avatarul tau imi aminteste de reclama care se incheia asa: "Coafura rezista.";)
     
  20. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Chiar imi place eventul asta,poti hotari ce vrei sa iei,eu am luat reteta de sirop de ciocolata si nu cred ca o sa mai iau nimic pina la sfirsit ca sa vad cum stau cu stelutele,as lua tot dar daca nu se poate o sa renunt la rindul de vrej,mai mult imi fac cu ochiul cele de la diverse. Spor la farmerit!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.