Feedback Saga vikingilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 28 Apr 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 10 Mai 2017.
  1. Îmi place

    89,4%
  2. Îmi este indiferent

    5,6%
  3. Nu-mi place

    5,0%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. marydelnova

    marydelnova Avansat

    buna,am terminat evenimentul dar duduia ingrit de diamant nu a aparut inca,poate ca va aparea in ultima clipa-sper-ca am 2000de plante si astept dropul. de luat am luat de la shop aproape tot ,plus un ide care imi lipsea sa inched randul de vrej
    asa ca spor la munca tuturor fermierilor si promit ca daca nu dau de ingrit de diamant nu voi fi invidioasa pe cei care au gasito,spor la munca
     
    StinckyRedneck, roliana57, SOSYGMA și alți 5 apreciază asta.
  2. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    gata si la mine eventul. linie de vrej activata.

    am avut 44 bulioane produse din care am obtinut 2248 monezi (~51 monezi/runda).:music: duduia de diamant a venit la runda 22. :inlove:pana atunci le luasem pe toate celelalte. marea majoritate a rundelor le-am terminat din a 2-a sau a 3-a incercare. doar vreo 5 runde am avut in care nu am reusit sa nimeresc tinta din cele 5 incercari.

    mai am 6464 plante si 36 cornuri pe stoc. am reusit dimineata sa intru la timp ca sa profit ca inca e activ bonusul de reducere la flori si am pus garoafe altoite pe parcele mici diseara is gata. pe insula am pus protea si cand e gata pun si o recolta de citronela pana diseara. peste noapte cred ca pun tot planta de event, iar maine dimineata cand o sa am disponibila linia de vrej pt flori o sa pun in functiune 1-2 ture de parcele mari cu SC. cumparaturile le fac maine inca nu sunt decisa ce sa iau. :p

    foarte interesant eventul si destul de logic dupa cateva incercari. multumim BP.
    felicitari tuturor fermierilor si spor la drop in continuare si la tinta.

    o zi buna tuturor
     
    Modificat ultima dată: 7 Mai 2017
    StinckyRedneck, roliana57, SOSYGMA și alți 9 apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ai observat că unii sunt ”Tiki”, deci tropicali, și ceilalți nu, deci sunt pentru fermă?
     
    roliana57, SOSYGMA, robert-adila și alți 3 apreciază asta.
  4. love_graffiti

    love_graffiti De-al casei

    event finalizat!
    o seara buna tuturor!
     
  5. eugenia_zina

    eugenia_zina Novice forum

    Mult mai bun eventul asta decat cel dinainte multumim pentru modificarile aduse!!!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 7 Mai 2017
    rocop, roliana57, SOSYGMA și alți 2 apreciază asta.
  6. andreim2007

    andreim2007 Novice forum

    Bună seara,
    Nu reușesc să găsesc arborii Baikal obținuți la shopul Viking, secțiunea Diverse, atunci când verific inventarul fermei pentru copaci! Am nevoie de ajutor.
     
    SOSYGMA și malagambafane apreciază asta.
  7. veve47

    veve47 Conte forum

    Ingrid si-a imbunatatit nu numai tinuta, dar a devenit mai prietenoasa si chiar sa nu vrei, tot nimeresti ceva la tinta aceea, cu ajutorul ei. O mecanica de event simpatica, mi-a placut de la editia anterioara, ca si cea cu cantatul, care m-a distrat copios si inca o data felicitari pentru grafica si transpunerea ei si mi-ar placea tare mult ca, pe aceeasi mecanica, eventual Ingrid sa devina si o mica fashion-ista, adica s-o imbracam noi si sa vedem daca-i place. Distractiv si relaxant si cu putina atentie se pot lua multe lucruri bune de la magazin, in afara liniei de vrej. In concluzie, nu poate decat sa fie:"Imi place".;)
     
  8. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Event finalizat! 41 incercari, doar duduia de aur, am luat de la diverse arborii, adaposturile, SC, SH si 5 banane aurii, iar de la clasice am luat Lampi norocoase. Ma opresc aici, e suficient pentru mine. Mi-a placut eventul.

    Poate nu e topicul potrivit, dar mie mi-a fost de ajutor anuntarea eventului si a tutorialului mai devreme de cat de obicei... Poate echipa BP ne mai face asemenea surprize :)
     
    Modificat ultima dată: 7 Mai 2017
  9. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Buna seara!
    Nu apar pe prima pagina. Incearca functia de cautare.

    arbori.PNG
     
    roliana57, SOSYGMA, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  10. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    40 de runde jucate,duduia de aur doar,toate cele luate de la Diverse (in afara de compost,stelute si tarta)... un event frumos.
     
  11. mara031991

    mara031991 Expert forum

    adaposturile luate de la shop pentru bahma nu le regasesc in inventar Va rog frumos unde le pot gasi sau nu au fost primite Cun sa le recapat daca Doamna Ingrid mi le-a dat.Am luat de la shop totul Multumesc
     
    SOSYGMA, malagambafane și popescudana42 apreciază asta.
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu există adăposturi misterioase Tiki la Shopul viking.
     
  13. StinckyRedneck

    StinckyRedneck Junior Expert

    În primul rând, cred că Rady91 a surprins foarte bine ceea ce mi se întâmplă și mie. După 54 de reprize jucate, tot nu am dat în țintă din prima. Event-urile aleatorii sunt efectiv nedrepte cu unii jucători, prin prisma rezultatelor diferite pentru o muncă egală (sau, ca în cazul lui Rady și al meu, pentru o muncă mai susținută decât a altora, care au nimerit din prima din 40 de lovituri sau mai puțin).

    Am acumulat multă frustrare din cauza acelui item de diamant pe care nu-l primesc, cu toate că am muncit mai mult decât alții. În treacăt, observ că sunt jucători (de exemplu Marianz) care au nimerit de 3 ori din prima în 45 de runde, sau WYK2012 cu 4 reușite din 35 de runde jucate.

    În al doilea rând, chiar între cei care obțin toate item-urile respective, este o diferență prin prisma muncii depuse (unii muncesc mai mult, alții mai puțin) și prin prisma mondelor stea încasate (deoarece la aceeași muncă, unii primesc monede mai multe, alții mai puține - cu rezultat direct asupra item-urilor din shop pe care le vor putea achiziționa.

    Ca o rezolvare, ar trebui garantat ca, la un anumit număr rezonabil de lovituri (să zicem 60) să se obțină automat toate premiile, sau măcar toate premiile care constau în item-i, pentru o corectitudine deplină față de toți jucătorii care participă.

    Calificativ „nu-mi place” pentru acest event.

    P.S.: La runda 56 am nimerit în sfârșit din prima, dar îmi mențin calificativul de mai sus pentru că nu cred că e corect să muncești cu 50% mai mult ca alții, sau ca unii să nimerească de 4 ori din prima în doar 35 de runde. Prefer event-urile care nu sunt aleatorii deloc.
     
    Modificat ultima dată: 8 Mai 2017
    mara62, DW.., dydyana97 și alți 9 apreciază asta.
  14. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Dupa 55 de runde...mi-am luat adio de la duduia de diamant.[​IMG]
     
    luciana1949, SOSYGMA, dydyana97 și alți 13 apreciază asta.
  15. alinlazar123

    alinlazar123 Scriitor în devenire

    Nu este crect ,domnisoara Ingrid de diamant nu vrea sa vina la mine in ferma si pace>:(,daca nu mi-am jumulit tot paru din cap de oftica,:D
     
    SOSYGMA, dydyana97, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  16. zeea

    zeea Scriitor în devenire

    eu am fost mai norocoasa,a venit la ultima incercare,cind chiar nu mai speram
     
    SOSYGMA, EVE.violetta, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  17. Ingrid de diamant ,,Este creditat după finalizarea eventului dacă jucătorul atinge centrul țintei din prima încercare într-o rundă,, asa ne spune tutorialul eventului, sau nu am inteles eu bine?, asa ca nu te mai oftica ( doar daca nu ai lovit la fix din prima incercare in nici o runda).
     
    SOSYGMA, malagambafane, dadan și alți 2 apreciază asta.
  18. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Ai inteles bine... depinde ce. :)

    o_O Exact asta a dat de inteles.
     
    SOSYGMA, EVE.violetta, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  19. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna dimineata !

    Ma opresc aici.
    Nu mai joc, nici sa vreau nu mai pot , in cinci ore, nu mai pot face multe.
    43 de runde jucate, doar duduia de aur, pe cea de diamant nu am avut sansa sa o intalnesc.

    Am luat tot de la Diverse, exceptand bananele aurii si stelutele, care nu-mi mai sunt necesare. Atat.

    Despre eveniment.

    Raman la votul negativ acordat, datorita numarului mare de plante cerute, datorita dropului mare, care te obliga sa stai lipit de PC. Daca nu esti in zona cand trebuie sa culegi, ai pierdut sansa de a realiza ceea ce obtin cei care au mai mult timp pe care sa-l dedice jocului.

    Premiile au fost bune, dar acelasi factor aleatoriu, sau noroc, dupa unii, care face diferenta intre jucatori este "un plus" pentru gustul amar lasat dupa finalizarea celor 40 de runde.

    Cam atat.

    O zi frumoasa tuturor!
     
  20. kris-ana80

    kris-ana80 Scriitor activ

    Buna dimineata! Cand deja mi-am pierdut speranta de a mai vedea dragutele straie verzi, dupa 63 de runde a aparut si duduia de diamant, care s-a lasat indelung asteptata. E totusi frustrant cand vezi ca sunt jucatori care au nimerit la fix chiar la prima aruncare si altii deloc... totusi daca nu reuseam sa fac atatea sosuri, imi luam adio de la ea.
     
    SOSYGMA, -iulia1992-, EVE.violetta și alți 6 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.