Feedback Saga vikingilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 28 Apr 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 10 Mai 2017.
  1. Îmi place

    89,4%
  2. Îmi este indiferent

    5,6%
  3. Nu-mi place

    5,0%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. tuca4747

    tuca4747 Locuitor permanent

    Salut.
    Mi se pare un event foarte atractiv, atat ca dinamica de desfasurare, cat si ca recompense.
    Bineinteles, inegalabila Ingrid, intruchipand zeita vikinga din Farmerana, face ca totul sa fie deosebit de amuzant.
    Fiecare isi poate stabili strategia de a echilibra plantarea trandafirului muntelui fata de drop, ca sa obtina cat mai mult bulion viking, deci mai multe runde de aruncari.
    Personal, " imi place".

    Zilele trecute (cand ploua) am luat la rand ceva misiuni la cooperativa, si va pot indica cateva care ofera combina sau cupoane, poate gasiti ceva accesibil sau nefacut:
    -Sedinta de antrenament => combina 8h si 16h
    -Nevoia de a stranuta => 2 cupon 1 h +combina 12 h
    -Voce de soricel => 6 cupoane 1 h
    -O muza aparte=> combina 8h si 16 h
    -Liniste si pace => 4 cupoane 1 h
    -Seara fetelor=> combina 12h
    (Le-am notat ca sa le dau "ucenicilor" mei, poate, candva le va fi de folos).
    Spor la event si numai bine.
     
    EVE.violetta, robert-adila, matusam și alți 14 apreciază asta.
  2. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    multumesc frumos ptr intentie si sfat dar le-am facut pe toate...chiar nu am nicio ora de combina dar nu-i bai,abia fac o pauza...succes la premii frumoase.
     
    EVE.violetta, robert-adila, matusam și alți 9 apreciază asta.
  3. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Se pot trimite cadou cupoane de combina ?:)
     
  4. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu.
     
    EVE.violetta, matusam, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  5. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Pacat. Dar multumesc pentru raspuns.
     
    matusam, malagambafane, mara62 și alți 2 apreciază asta.
  6. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    La aceasta ora am 14 runde jucate si mai am de primit doar duduia de diamant, pe celelalte le-am bifat, dar nu am reusit, inca, sa lovesc din prima in mijlocul tintei.. Reusesc eu pana la final, sunt optimista! :)
    In ceea ce priveste dropul, am pana acum 706 drop, zic ca stau bine, avand in vedere ca nu posed broscute si au trecut doar 27 ore de la inceperea event-ului.
    Spor la drop si bafta la tintit!!!
     
    EVE.violetta, robert-adila, matusam și alți 14 apreciază asta.
  7. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Acum inteleg de ce toata lumea o astepta pe Ingrid ! Intr-adevar, event foarte frumos realizat si cu premii foarte atragatoare.
    Felicitari echipei BP !:inlove:

    Daca la celelalte event-uri ma plangeam de drop, acum nu fac fata cu plantele la cat drop am ( folosesc doar apa, nu si SC):p
     
    EVE.violetta, matusam, pinok86 și alți 6 apreciază asta.
  8. fermiera11

    fermiera11 Maniac forum

    poti face rost de cupon combina de la Ingrid cu 120 monede stea
     
    donnadmn, pinok86, stiucarul și alți 4 apreciază asta.
  9. mara62

    mara62 Conte forum

    Inchei seara cu 17 runde finalizate si 728 stelute. Bafta la tintit .
     
    EVE.violetta, robert-adila, matusam și alți 11 apreciază asta.
  10. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Eu vroiam sa-l trimit cadou.
    Multumesc mult pentru raspuns.
     
    mara62, stiucarul, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  11. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Inchei si eu ziua cu 15 runde finalizate si 736 stelute. Seara frumoasa si succes la tinta!
     
    EVE.violetta, robert-adila, matusam și alți 9 apreciază asta.
  12. Claudia

    Claudia Duce forum

    Inchei si eu seara cu 22 runde. Am luat toate abtibildurile; am reusit si eu, intr-un tarziu, sa nimeresc o data din prima centrul tintei.
    Nu mai stiu exact cate monede am obtinut, dar am luat aproape tot ce ma interesa de la Diverse, stelutele si bananele aurite nu ma intereseaza, asa ca mai am de luat doar cele 60 de SC si tartele Pinkie, adica mai sunt de cotizat 330 monede aici. Dupa care o sa trec la itemuri, mai precis Lampile norocoase, 1-2, cate reusesc sa obtin pana la final. Cu 3 recolte pe zi, doar cu apa, fara sa consum SC, stau doar dupa plantele de event, fiindca dropul e chiar bun (cu Howie).

    Spor tuturor si o noapte linistita!
     
    stoiantudorel, EVE.violetta, matusam și alți 7 apreciază asta.
  13. nicol088028

    nicol088028 Începător forum

    Imi poate spune cineva de la care eventuri sunt itemele din categoria Clasice?
     
    donnadmn, mara62, stiucarul şi o altă persoană apreciază asta.
  14. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cuvintele ”itemuri de la eventuri din trecut” din tutorial reprezintă link către lista cu itemuri din joc. Lista respectivă conține linkuri către tutorialele de event.
     
    robert-adila, matusam, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  15. bogdanalexandru2000

    bogdanalexandru2000 De-al casei

    Se merita sa iau ceva de la "clasice" ? Este vreun rand ceva unde le pot pune ? Premiile raman aceleasi sau este ca la Shop-O-Rama (se schimba la o anumita perioada) ? Aici ma refer daca se mai pot obtine "monedele stea" si la alte eventuri sau daca mai sunt editii ale acestui event.
     
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Iar Shopul viking evident va dispărea la finalul eventului. Nu se știe dacă va mai reveni în același format, nu este o funcție permanentă în joc.
     
    robert-adila, matusam, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  17. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Am si eu o nelamurire : Sa inteleg ca daca nu reusesc Sa tintesc la fix dintr- o singura incercare Si imi epuizez toate cele 40 de runde raman fara itemul de diamant ?am consummate déjà 35 de runde am Si bulionul pentru restul 5 ,da nu am curaj Sa arunc la tinta :cry::cry::oops:
     
    donnadmn, mara62, stiucarul şi o altă persoană apreciază asta.
  18. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Te vei multumi cu duduia de argint sau de aur, ca multi alti fermieri. :p
    Singura problema ar fi sa nu joci 40 de runde. Atunci nu primesti duduia deloc. :oops:
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Mai 2017
    matusam, donnadmn, mara62 și alți 4 apreciază asta.
  19. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    De nimerit le -am nimerit pe toate adica 2 ,3 ,4 ,5 inafara de diamant ,:inlove::inlove:In timp ce scrieam aceste randuri am jucat Si restul de runde la Runda 39 cand am crezut ca totul e pierdut a aparut Si D-na Ingrid de diamant ! Yee sunt bucuroasa !
     
  20. nicoleta_2002

    nicoleta_2002 Începător forum

    intreb si eu,ma lasa sa joc mai mult de 40 de runde?,ma intereseaza aproape tot ce este de cumparat,multumesc
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.