Feedback Saga vikingilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 28 Apr 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 10 Mai 2017.
  1. Îmi place

    89,4%
  2. Îmi este indiferent

    5,6%
  3. Nu-mi place

    5,0%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. yocoama

    yocoama General forum

    1500 monede stea.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Mai 2017
  2. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Eu stau cam asa:23 runde_1035 monede stea_ingrid de aur. Se putea si mai bine;)
     
  3. yocoama

    yocoama General forum

    Stai linistita,mai sunt aproape 4 zile,sigur o sa termini jocul.Iar cu duduia de diamant totul e la noroc,eu am nimerit-o la a doua trgere.
    Nu se stie niciodata de unde"sare duduia".:p
    Spor la joc:D
     
  4. 19 runde jucate cu 859 stelute, o medie de 45 stelute/tragere, un scor destul de bunicel , dar se poate si mai bine daca as fi mai atenta, in rest drop bun (comparativ cu alte eventuri).Multa bafta in continuare tuturor!
     
  5. blackspace77

    blackspace77 Expert forum

    terminat cele 40 de runde!..sa avem bafta in continuoare[​IMG]
     
  6. gligoruttz

    gligoruttz Junior Expert

    Ziua buna fermieri!
    Joc si eu de ceva timp si tot nu am reusit sa gasesc o strategie care sa imi permita sa recoltez un numar asa mare de plante si de drop in asa scurt timp cum reusiti voi.
    Am incheiat si eu 15 runde si zic ca e inca suficient timp pentru a termina eventul.

    Mult spor celor tuturor!
     
  7. alinlazar123

    alinlazar123 Scriitor în devenire

    Buna dragii fermier,nu inteleg cum de alti fermiri au terminat eventul si eu sunt dar la 18 runda,dar nu ma descurajez eu asa usor mai am destul timp pana la final ,mai ales cand recoltezi fiecare parcela in parte fara combina,dar sa avem spor la mult drop ca plantele le facem noi incet - incet.;)
     
  8. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Buna seara!
    Am si eu o intrebare: ce putem obtine din stolerele misterioase Baikal?
     
  9. Shepherd

    Shepherd Guest

    Informații despre arborii minune se găsesc // AICI //
     
    EVE.violetta, pisi27, -mamaleone și alți 9 apreciază asta.
  10. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Multumesc:)si imi cer scuze pentru cuvantul stolere
     
    Modificat ultima dată: 4 Mai 2017
  11. fermiera11

    fermiera11 Maniac forum

    am 8 runde jucate dar sper sa fac cele 40 de runde sa iau vrejul si ce e mai necesar spor tuturor
     
  12. Claudia

    Claudia Duce forum

    Am activat linia de vrej, fiindca m-am jucat deja cu toporul 38 de runde; 3 runde au fost cu punctaj 65.
    2 runde raman pentru maine dimineata ca sa imi asigur si duduia de diamant la final.
    Am luat deja Diversele interesante (fara stelute si banane aurite, din care am o gramada) si am 472 de monede stea care asteapta sa creasca la 700 sa iau Lampile norocoase si poate si Nuantele de turcoaz pana la final, ca mai e timp.
    Spor tuturor!
     
  13. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Eu personal am inceput cu drop ff bun ,732 , la acest event am prins la roata norocului Si bonus de 100% recolta asa ca am facut plantele ff repede ,cu dropul nu am probleme de obicei !spor la toti va doresc !
     
  14. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    Runda 19,911monede stea.
     
  15. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Fac si eu cum m-au invatat altii. Pui parcele mici si folosesti chutney de morcov si mere, pe care daca nu poti sa-l faci poti sa-l cumperi de la piata, de la mestesug. Daca iti permiti foloseste super compost sa vor fi recoltele gata mai repede.
    Eu personal am curatat toate terenurile, ca sa pot pune cat mai multe parcelute, dar tot am mai mult drop decat plante :D
    Succes:)
     
  16. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    16 runde, 710 monede stea, fara cumparaturi deocamdata si fara gastele de aur si diamant... Mai am nevoie de 11000 plante si 800 drop.
     
  17. blackspace77

    blackspace77 Expert forum

    cred ca s a explicat de multe ori in ce consta strategia celor care termina eventurile "asa repede" atat de catre jucatorii cu experinta cat si de administratori ,aici un punct forte este clar experienta dobandita de-a lungul celor cativa ani de ferma ,investitiile din ferma (chiar si cele financiare *unde se obtineau la inceputuri acele "testoase" :), tranzactiile de la D&C uri facute ptr. a obtine aceste mult ravnite "broscute howie",runele de la legenda vie,anumite linii de vrej,planta cu un numar cat mai mare de ore de maturare la inceputul eventului(deci un lvl cat mai mare), super compost ul( SC)necesar inceperii unui event ptr a inmulti planta de event cat mai repede combinat cu mestesugul necesar,si bineinteles nu in ultimul rand sa poti recolta in timp util planta de event combinata cu anumite plante "de noapte"ptr un drop cat mai bun obtinut cu ajutorul ''broscutelor" ...in jur de 30 ar fi perfect;)d.p.m.d.v...Succes la "strategii"va doresc!
     
    Modificat ultima dată: 4 Mai 2017
    EVE.violetta, pisi27, llyillyi și alți 12 apreciază asta.
  18. robert-adila

    robert-adila Locuitor permanent

    Inchei seara cu 25 runde jucate si 1295 monede stea!
    O noapte linistita!
     
  19. cuculetcristina

    cuculetcristina Cunoscător forum

    runda 23,1171 de monede,duduia de diamant nu vrea sa se arate(atat de bine ma pricepxD )cumparaturile la final de event :)
     
  20. Sunt de acord cu explicatiile date colegului nostru fermier in ceea ce priveste unele strategii aplicate, dar vreau sa fac o precizare - e adevarat ca boscutele iti maresc sansa de a obtine un drop mai bun, dar eu spre exemplu nu detin nici o broscuta, joc din ianuarie 2011, am lv 96 si ...joc pe sase, da pe sase conturi concomitent, toate la acelasi lv si, spre satisfactia mea am teminat in proportie de 98% toate eventuile si misiunile cu termen la toti, nu m am grabit sa termin in doua zile un event, ce as face , m as plictisi pana la urmatorul event. Revenind la broscute am incercat de fiecare data sa procur de la DC dar nu am avut noroc asa ca ma descurc si fara, folosind parcele mari pt primele seminte - 10 bc - cu chutney,compost a la suzi, SC,apa si ingrasamant, pe cele 90 obtinute le seman tot pe parcele mari, dupa care trec la parcele mici-bineinteles numai cu ajutorul combinei- pana realizez aprox, trei sferturi din necesarul de plante, apoi folosesc planta cu durata cea mai mare de coacere-garoafa si pepenele galben- pentru drop si, va asigur ca se termina la termen eventul. Nu trebuie sa ne facem calcule, stres, nervi, daca acest joc il joci din placere nici nu stii cand termini un event.Asta e parerea mea. Multa bafta tuturor....caci mai sunt 80 si ceva de ore.
     
    StinckyRedneck, TyRex_G, stiucarul și alți 25 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.