Feedback Saga vikingilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 14 Sep 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 22 Sep 2021.
  1. Îmi place

    48,2%
  2. Îmi este indiferent

    5,5%
  3. Nu-mi place

    46,4%
  1. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Incep cu :
    [​IMG]
    Succes tuturor!
     
    malagambafane, stiucarul, dexter_bv și alți 9 apreciază asta.
  2. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Am activat linia de vrej si mai am 450 monede.Acum fac plante si joc zilele acestea sa iau tot ce ma intereseaza de la shop..Spor la toti.

    La shop,la Pet-ul "Ou Ingrid" scrie ca "dupa 7 zile oul Ingrid va fi gata.La fiecare 20 de zile,ea te va desfata cu 1500PE/PET....."Eu stiu ca timpul de productie la casa Ingrid pe care o am,timpul de productie este de 20 de ore..Este vreo greseala, s-a modificat ceva sau este vorba despre un alt Pet?
     
    Modificat ultima dată: 15 Sep 2021
    malagambafane, stiucarul, mara62 și alți 9 apreciază asta.
  3. aida59

    aida59 Maestru forum

    Buna dimineata! Va rog frumos sa ma faceti sa inteleg :pt linia de vrej sunt suficiente cele 30 de runde jucate fara a nimeri din 5 lovituri centrul sau sa fac complet arunatorul lui Ingrid? Deci in cel mai rau caz pot lua vrejul cu 30 runde jucate? Multumesc mult
     
    MicuNicu, malagambafane, stiucarul și alți 5 apreciază asta.
  4. tchupy

    tchupy Analist forum

    Pentru fiecare runda jucata, daca nu nimeresti in centru primesti 15 monede. 30 runde * 15 monede = 450 monede.
     
  5. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Da ! 30 runde x 15 monede-stea = 450 monede-stea
     
  6. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    inceput de event si la mine , nu era preconizat in niciun fel dar pet-ul ne obliga , din 31 tabele la roata de petrecere intr una singura am avut +100% recolta si culmea a si picat....da...din ce in ce mai greu cu rotile....apar tabele noi total neinteresante si unde este artarul xxl ca jackpot rareori se rateaza.....trebuie multe multe rotiri....in schimb facem rost de cupoane...4 din 31 rotatii....ce i drept daca nu este una apare alta....ceva ceva tot ofera si roata....succes
     
    matusam, paulici_01, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pe mine nu m-a obligat pet-ul, ci upgrade-urile lui... Nu stiu de pe unde aveam a 2-a casa a lui Ingrid, baza doar (probabil de la vreo zi a reducerilor), asa ca si eu am facut ochii mari si m-am repezit dupa ele... De fapt dupa 14 runde am ignorat vrejul (deocamdata) si mi-am luat cele 3 upgrade-uri + sauna vikinga, ca-mi lipsea de pe vrej... Acum nu stiu, sa mai iau un pet, chiar si daca nu mai pot face rost de alte upgrade-uri, parca pentru 5% nu m-as agita, dar daca la alt event se mai ofera? Dilema...
     
    matusam, paulici_01, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  8. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    da asa este....eventul la mine nici nu stiu cand va incepe , am fortat putin sa iau pet-ul + upgrad urile , nu mai fortez , dar vreau mai intai sa iau cutiile si apoi 30 de bulioane pentru vrej , nu am vrut sa fac eventul trecut .... poftim cultura....fac acum bulioane , sincer nu stiu cate trebuie sa fac dar cred ca pana cel putin luni o tin tot asa....succes
    [​IMG]
     
    stiucarul, matusam, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  9. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    De la Renzo.
     
  10. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Doar eu am avut problema la jocuri?
    Am dat in jumatate din a 2 a oara si am primit doar 15 monezi ?
    Dovada!
    EDIT : Astept parerea moderatorilor .
    [​IMG]
     
    stiucarul, paulici_01, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  11. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Poate era a doua oara cand nimeresti tinta din doua incercari? Bonusul se da o singura data, a doua oara primesti doar 15 monede.
     
  12. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Bun , am inteles acum cum sta treaba . Multumesc frumos pentru raspuns!
     
    stiucarul, paulici_01, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Ai dreptate, multumesc, acum mi-am amintit si eu ca m-am straduit sa fac monedele alea multe...pentru pet... A prins bine!
     
  14. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    N-am. :cry:Scuze, dar s-a luat de la Shop-O-Rama.
     
  15. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Ahaha, sa mai radeti voi de mine cand incurc borcanele...! Va tin minte!!!
     
    paulici_01, malagambafane, Cruella și alți 5 apreciază asta.
  16. stiucarul

    stiucarul General forum

    9 runde jucate.
     
    matusam, paulici_01, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  17. .mpond.

    .mpond. Locuitor permanent

    43 de jocuri jucate,Intai am luat cele 2 picollo,iar acum am activat linia de vrej.Am fortat rau de tot resursele(am inceput de saptamana trecuta:p )si ma simt pe avarii...Dar.....Parca as vrea si ad Volga,ca-s multe si poate apare si-un cuc vitezoman.Speranta moare ultima !;)Spor.....si mie,si voua !
     
    matusam, paulici_01, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  18. geta57

    geta57 Rutinat

    Știi cumva ce ne dă acestea?
     
    stiucarul, paulici_01, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  19. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Si daca se pot pune peste Casa vikinga pe lungime IV? A incercat cineva? Sa nu le luam degeaba. Eu cred ca sunt pentru cei care nu aveau upgrade-urile si ca nu se pot pune peste cele deja existente.
    [​IMG]
     
    stiucarul, matusam, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  20. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Bineinteles, casa vikinga pe lungime IV da 50 % PE pe toata ferma pentru (iar nu retin exact, si nu caut acum, dar parca 2:30 h).
    Aveam o casa vikinga IV deja pe camp, cand am incercat sa pun upgrade-urile nu a reactionat, doar peste cea de baza care da 5 % PE s-au putut pune! Asa ca presupun ca nivelul IV e maxim, si daca puteti lua baza atunci se pot lua si upgrade-urile!

    N-am. :cry:Scuze, dar s-a luat de la Shop-O-Rama. [​IMG]
    Ai dreptate si cand n-ai dreptate! Am spart baloane pana m-am plictisit, dar pentru "Domiciliul de Flamingo", ca-mi lipsea din colectie... La Renzo!
    Si nu mai conteaza cum m-am imbogatit cu oul Ingrid, acum are 2 case vikinge IV in care sa locuiasca... As putea (cu eforturi desigur) sa mai iau o cabanuta, dar cine stie cand ma mai intalnesc cu upgrade-urile!
    Iar cat despre cutiile piccolo, le las la urma dupa dezamagirea de la eventul precedent... Eterna vanatoare de comori!


    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 17 Sep 2021
    stiucarul, matusam, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.