Scoala fermierilor

Discuție în 'Probleme generale' creată de voilaalexandra, 25 Sep 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
  2. marafiz

    marafiz Junior Expert

    Buna ziua
    Am devenit si eu in sfirsit mentor... dar din pacate puii mei nu prea intra pe ferma... mai precis 2 din ei nu intra de loc. Intrebarea mea este daca se pierd punctele sociale acumulate in momentul in care renunti la un pui,sau acestea ramin?
     
    SOSYGMA apreciază asta.
  3. ]marga[

    ]marga[ Novice forum

    Avem si un tutorial care merita consultat.
     
    SOSYGMA și _Agathon_ apreciază asta.
  4. marafiz

    marafiz Junior Expert

    Am consultat tutorialul... nu scrie daca se pierd punctele sociale acumulate in momentul in care renunti la un pui, sau n-am vazut eu bine?
     
    SOSYGMA apreciază asta.
  5. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Nu, nu se pierd puncte sociale daca renunti la pui.
     
    AMMA72, donnadmn și marafiz apreciază asta.
  6. marafiz

    marafiz Junior Expert

    Multumesc pentru raspuns. O zi excelenta sa aveti.
     
    SOSYGMA și donnadmn apreciază asta.
  7. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Buna ziua,
    Referitor la articolele ce pot fi achizitionate de la magazinul mentorilor cu puncte sociale:
    - articolele ce pot fi achizitionate zilnic, corespunzatoare nevelurilor 1 si 2 de mentor (100PE x nivel de joc si 1 incercare extra) nu mai apar la magazinul mentorilor;
    - articolele ce pot fi achizitionate zilnic, corespunzatoare nevelurilor 3, 4 si 5 de mentor (1 clatita cu ciocolata, 1 quiche, respectiv 1 gem de dovleac) apar zilnic si pot fi achizitionate din 24 in 24 de ore;
    Cred ca asta au vrut sa semnaleze si cei care au postat anterior, dar le-au botezat cadouri si au spus ca le primesc.
    Acum, sperand ca am facut lumina, ce s-a intamplat cu articolele ce puteau fi achizitionate zilnic, corespunzatoare nivelurilor 1 si 2 de mentor? Si o a 2-a intrebare: ar trebui trimis tichet sau s-a luat decizia scoaterii acestora (eventual dupa promovarea in nivel ca mentor)?
    O zi buna si multumesc.
     
    -crokyyy1234- apreciază asta.
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu ai facut lumina, chiar deloc.:D Articolul 100 x nivel de joc mentor, apare bine mersi. Eu il cumpar zilnic, impreuna cu produsul Quiche.
    Cat priveste a doua intrebare, nu este nevoie de tichet. Pur si simplu nu mai apar acele rotatii, din decizia dezvoltatorilor.
     
    -crokyyy1234- apreciază asta.
  9. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Inseamna ca este o problema punctuala, la mine. Mie nu-mi mai apare nici articolul 100 x nivel de joc.
    Multumesc Chronos.
     
    alexbosu99 și Chronos apreciază asta.
  10. valy1986

    valy1986 Începător forum

    da imi [uteti spune si mie cum poti sa devii mentor??????????
     
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Dintr-o eroare poti deveni.:D In ultima vreme, se pare ca avand noroc.:D Nu trebuie decat sa joci, sa fii activ in joc, sa ai un nivel mai mare de 90 in principiu, sa ai vecini.
     
    -ciocollate-, donnadmn și -crokyyy1234- apreciază asta.
  12. Ursoaica

    Ursoaica Mare-maestru forum

    Buna dimineata

    Daca bara de Bonus, s-a umplut, ce pot face in continuare?
    Multumesc
    Bafta
     
    Regele_Tastaturii și Zbanga-Zbinghi apreciază asta.
  13. .cheer2004.

    .cheer2004. Scriitor în devenire

    nu cred ca e o problema, nu apare 100xnivel de joc ci apare ca poti cumpara zilnic X puncte experienta, sistemul iti transforma automat, ca si in cazul eventurilor
     
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Sa o "culegi"?;)
     
  15. Ursoaica

    Ursoaica Mare-maestru forum

    Buna,

    Si cum o pot "culege"? Doar facind click, pe "Bonus"? Si asta-i e tot? Primesc atunci Bonusul?
    Bafta
     
    Regele_Tastaturii și Zbanga-Zbinghi apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Exact. Atunci bara se va goli urmand apoi sa se umple din nou treptat in urma primirii cutiutei de afectiune, in urma trimiterii unui cadou si/sau a unui mesaj.
     
  17. -onuTsaa-

    -onuTsaa- Începător forum

    Buna am 3 ucenici la care le trimit mesaje la 2 imi da 5 puncte de afectiune la mesaj trimis doar la unul nu Nu stiti de ce?
     
  18. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Saluare. Nici eu nu primesc cele 5 puncte pentru mesajul trimis la ultimul pui pe care l-am primit.
     
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Dacă nu sunt creditate puncte de afecțiune în urma unui mesaj/zi către un ucenic, singura soluție este schimbarea ucenicului respectiv. Acest fenomen apare în general în cazul conturilor inactive sau aproape inactive.
     
  20. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Acelasi raspuns l-am primit si de la suport. Insa puiul meu e activ, avanseaza... ideea e ca nu stiu daca mesajele ajung la el, caci nu raspunde sau e posibil sa nu stie sa foloseasca posta.
     
    marafiz și misu_mama apreciază asta.