Feedback Secretul lui Moș Crăciun

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 14 Dec 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 2 Ian 2022.
  1. Îmi place

    63,6%
  2. Îmi este indiferent

    3,1%
  3. Nu-mi place

    33,3%
  1. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Primesti la ultima misiune o cheie.

    Plantele le faci tu la moara din lumanarile deblocare si creanga de brad. Ai 10 crengi + 9999 lumanari si iti poti face 10 plante pentru a planta.

    Da!
     
    tcmxxl1975, paulici_01, raisa2005 și alți 5 apreciază asta.
  2. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Animalul de ferma Ajutorului mosului a fost introdus in FARMERAMA in 2016, 2017, 2018 sau in 2019?
     
    tcmxxl1975, paulici_01, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.
  3. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Palarii de craciun de la copacul fermecat :2014
     
    tcmxxl1975, paulici_01, raisa2005 și alți 4 apreciază asta.
  4. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    2018
     
    tcmxxl1975, paulici_01, raisa2005 și alți 4 apreciază asta.
  5. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Mersi!
     
    tcmxxl1975, paulici_01, raisa2005 și alți 2 apreciază asta.
  6. Adrian

    Adrian Junior Expert

    Cat de des este disponibil Pachetul rapid saptamanal intr-un sezon? 1 / 2 /3 sau 4? Stie cineva? Teoretic este 4 nu? Nu as vrea sa gresesc aiurea :))

    Raspuns corect este 4 :D logica mea a avut efect intarziat :music:
     
    Modificat ultima dată: 15 Dec 2021
  7. angelica.d

    angelica.d Ambasador forum

    Deci pana la urma tot nu am cheia..si nu pot juca,nu pot incepe...ce as putea sa fac?
     
    tcmxxl1975, paulici_01, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.
  8. erafreee

    erafreee Scriitor în devenire

    Am vrut sa folosesc cheia pt a incepe pe terenul clar de luna si am nimerit sa iau pt ferma principala, mi-au luat ochii toate plansele alea...am patit-o
     
  9. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Da click pe Moara, mergi pe prima pagina si da click pe fiecare cununa in parte.. vezi la care din ele poti da click pe Amesteca si aia e.
    Daca nu apare niciuna din ele, intra in fereastra de event si da click pe felinar (primul copac).. aici ar trebui sa poti folosi cheia, nu la a 2-a misiune. Daca variantele astea nu merg si deja ai incercat sa dai refresh la pagina sau ai inchis fereastra de client si redeschis una noua, atunci cel mai bine ar fi sa contactezi suportul.
     
    tcmxxl1975, paulici_01, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  10. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Obiectiv privind acum, dupa inceperea eventului, mie nu mi se mai pare "rocket science", nici nu stiu de ce am dramatizat atat.
    Nu cred ca ar conta in mod special planta cu care se incepe, iar ca strategii, in afara de cel cu moara si sa deblochezi cat mai repede cartile nu stiu daca mai sunt altele. Dropul mi se pare bun, momentan, chiar si de la primele 10 plante am scos 10globuri (pe clar de luna mi se pare ca e cam slabut, dar nu ca la paie :D).
    Is 20 zile in care avem timp sa dam acolo teste din farmerama (trebuie sa imi caut un coleg de banca avansat, sa nu iau iarasi 2 puncte, dar daca suntem in ordine alfabetica nu stiu zau de la cine pot copia), in care ai timp sa aduni ceva monede. Premile mi se par bune, liniile de vrej, shopul, este acolo un item cu PE bun + piccolo si cutiile de bonus de la harti.
    Acum bineinteles ca scopul e sa terminam cat mai repede, ca nu cred ca sta nimeni la cumpana dintre ani sa stranga de pe aici una alta, desi n-ar strica sa avem si aici ceva sampanie si artificii.
    Asa ca numai timp, cupoane, sc, suzy, chutney sa avem ca restul ne aduce Mos Craciun. :)
     
  11. mara031991

    mara031991 Expert forum

    recolta mai mare pe parcela. bonus 100% pe parcela 24 h cat.aur are efect si pt plante event?Multumesc
     
  12. Laurentiu909

    Laurentiu909 Scriitor în devenire

    Bineinteles
     
  13. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    ce ofera prajitura cu fructe?
     
  14. drsim

    drsim Novice forum

    buna seara o intrebare...lumanare festiva cum obtin ? multumesc
     
    tcmxxl1975, -katnik-, in.the.rain și alți 3 apreciază asta.
  15. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Dupa ce vei dona 80 mere la Mos Craciun 2 ti se vor da 9999 lumanari festive!
    Apropos, vedeti ca eventul asta are "limita de viteza"... N-aveti voie sa terminati vreun sector (cel putin primul) sub 5 ore, ca nu avem crengi de brad pentru urmatorul! Singura solutie de depasire a vitezei e cu plata amenzii de cos!

    Pentru Abramburica, despre "prajitura cu fructe":
    Sincer, mie imi ofera dureri de cap, ca nu cunosc vreun produs cu numele asta...
    Dar presupun ca e o traducere aiurea, ar ajuta daca ai pune si variantele de raspuns, poate ne prindem care ar trebui sa fie!
     
    Modificat ultima dată: 15 Dec 2021
  16. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Oare unde ai gasit prajitura aia la care faci referire? Ca eu una nu imi dau seama :)
     
    tcmxxl1975, paulici_01, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  17. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    este o intrebare cu prajitura de fructe...rasunsul este +5 % la supercompost...gasit pe forum la englezi...
    dar la un adaopost de reni ce rezulta...raspuns 2 reni si ...cat compost?....ca nu gasesc
     
    tcmxxl1975, paulici_01, -katnik- și alți 4 apreciază asta.
  18. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Eu stiu doar de cozonac... poate ne ajuta altcineva. Acum depinde si cum ai tradus, ca posibil sa fie vorba de cozonac si sa ne "fure" jocul de cuvinte. Ma gandesc ca daca ar mai fi fost ceva articificiu pentru SC sigur am fi vazut pe aici, prin strategiile mentorilor.
    L.E. Am vazut acum : "fruit cake", eu cred totusi ca se refera la cozonac. Ei or face cozonacul cu fructe, nu ca noi cu rahat, mac, cacao xD
    La reni am dat-o in bara ! Am luat fix 2 puncte. Astept sa se termine peste 2h adapostul sa ma lamuresc.
     
    Modificat ultima dată: 15 Dec 2021
    tcmxxl1975, paulici_01, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  19. marinela7798

    marinela7798 Începător forum

    Buna!Cum inmultim crengile de brad?:cry: Multumesc :inlove:
     
  20. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    nu am tradus eu...asa este intrebarea la noi in romania