Feedback Secretul lui Moș Crăciun

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 14 Dec 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 2 Ian 2022.
  1. Îmi place

    63,6%
  2. Îmi este indiferent

    3,1%
  3. Nu-mi place

    33,3%
  1. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    ...dar ai retinut raspunsul corect la intrebarea cu reni...
     
    tcmxxl1975, paulici_01, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    ÎntrebareRăspuns
    În decembrie 2020, ce recompensă ați primit din bonusul zilnic de înscriere?sunetul tastelor
    In decembrie 2020, unul dintre eventuri s-a numit...? Festivalul Lollapalooza al iernii
    In FARMERAMA, farul este...?Un camp de joc
    Unul dintre următoarele animale nu mai poate fi crescut. Care?ren
    În trecut, ce produs a extins bonusul pentru chutney de morcov si mere?dulceata de dovleac
    În ziua super specială, vei fi recompensat cu următoarele: roată, reproducție, moară șireproducere a plantelor
    În lumea Clar de luna, ce animale zboară uneori în jurul Conacului Bântuit?lilieci
    În ce an a acordat Copacul fermecat pălării de Crăciun?2014
    Care dintre aceste animale nu are gheață în adaposturi sau ateliere?rechin
    Care dintre următoarele nu este un ingredient în chutney de morcov si mere?grâu
    Animalele organizau candva o cursa de snowmobil. In ce an?2018
    Bradul XXL va fi disponibil la următoarele niveluri:56
    Contele Dracula este...?vampir
    Cat de des este disponibil Pachetul rapid săptămânal intr-un sezon?4
    Care dintre aceste produse reduce timpul de crestere a plantelor de pe campul Clar de luna?buchet oribil
    Care dintre aceste lazi contine un amplificator de recolta Clar de lună?Lada cu Bunatati vrăjitoresti L
    Care dintre aceste articole oferă lăzi de bunătăți țăcănite?„Vânătă de liliac în noaptea de speriat”
    De câți lilieci albinoși aveți nevoie pentru a construi o peșteră galbenă de lilieci de nivel 1?5
    De câți ochi de papusa este nevoie pentru a produce hrana pentru oaia zombi?100
    Câte stele dă un ren zburător?1
    % bonusul oferit de buchet oribil este?20%
    Câte plantații sunt în Pădurea Ciupercilor?202
    Unde poți planta vâsc?vâscul nu poate fi plantat
    Cine este stapanul lui Cerber, cainele iadului?Contele Bracula
    Cine a câștigat Cupa Cristal de zăpadă in 2018?Testoasa
    In ce an ai putut ajuta în atelierul lui Moș Crăciun de Craciun?2013
    Ce animal poate fi văzut pe autocolantul de Anul Nou 2011?oaie
    Ce hrană pentru animale poate fi folosită la Ferma Principală si in lumea Clar de luna?Hrana pentru licurici
    Ce animal etaleaza un patinoar ca parte a atelierului roz?struț
    Ce animal poate fi crescut doar pentru evenimente speciale?ren
    În ce an a devenit iasomia de iarnă un obiect permanent?2011
    Care copac are al doilea cel mai lung timp de producție?stejar nocturnal
    Care glob este cel mai mare?Glob de zapada cu magie de iarna
    Ce articol datator a fost distribuit in timpul unuia dintre eventurile Ajunul Crăciunului?Sub vâsc
    Ce articol datator NU a fost distribuit în timpul Ajunul Crăciunului 2018?bucatarie haotica
    Care ladă ascunde, printre altele, 1 pană de papagal?ladă de papagali
    Care dintre următoarele NU e o parcelă în lumea Clar de lună?broccoli de păianjen roz
    Ce plantă este afectată de gemul de iarna?vanilie
    În ce adapost de animale poți vedea schiuri?urs
    La ce nivel este disponibil poinsettia?240
    Eventul Festivalul Santapolooza: SantaCon a fost disponibil in...?2014
    Ce sport de iarnă are propriul mini-joc în FARMERAMA?hochei
    Care atelier a fost o recompensă în cadrul eventului similar cu articolul Spărgătorii de nuci?Fabrica de brânză
    Care este timpul de creștere pentru coacaza?9 ore 15 minute
    Cat dureaza timpul de reactivare pentru Randul de vrej magic Festivitati de anul nou?21 de ore
    Cât PE acorda "Iubire sub vasc"?40
    Ce este o Rosie de groaza?animal
    Cum se numește cel mai recent teren de joc cu lună plină din lume?pădure de ciuperci
    Articolul datator "Vânătorul de fantome" acordă un bonus de PE/TEP de...?pomi
    Animalul de ferma Ajutor Moșului a fost introdus in FARMERAMA in...?2018
    Când a fost primul eveniment de Moș Crăciun?2014
    Ce fel de animal este pilotul Suzi?struț
    Ce fel de pasăre este Sonny?randunica
    Ce oferă un hambar cu reni portocalii de nivel 2?2 reni, 2 gunoi de grajd
    Pomul de lilieci acorda...?PE
    Ce ofera prajitura cu fructe?5% eficiență pentru super compost
    Ce au construit jucătorii la evenimentul de Crăciun din 2019?3 oameni de zapada
    Ce primesc jucătorii de Ziua Îngrășământului?Cu 25% mai mult gunoi de grajd din adaposturi și ateliere
    Ce contine Lada de bunatati de iarnă?Produse mestesugaresti și fructe
    In afara de PE, ce altceva mai acordă articolul "Spirit de vacanta"?3 x lazi de bunatati
    Ce articol NU este disponibil in Lada de delicatese la cuptor? Cutie de scule
    P.S. Traducerea este facuta cu Google translate, asa ca va trebui sa ne orientam...
     
    Modificat ultima dată: 23 Dec 2021
    sclau8, -vladutz98-, Ducele_Marius și alți 44 apreciază asta.
  3. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    multumim frumos !
     
    davidsiirina08, paulici_01, oni2012 și alți 9 apreciază asta.
  4. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Multumim!
    La cel cu palarii am vazut ca e 2014.
    Nu am inteles partea cu pasarea Ferko :eek:
     
    davidsiirina08, derby54, paulici_01 și alți 11 apreciază asta.
  5. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Pe masura ce ma prind de traduceri mai editez postarea. Ma puteti ajuta si voi daca intalniti intrebarea/raspunsul in limba romana in cadrul jocului...
     
  6. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Da, este cozonac.
     
  7. .mpond.

    .mpond. Locuitor permanent

    La a 2-a intrebare,raspunsul este Festivalul Lolapaluzza(unde ai scris iarna uluitoare) ,flambajul sfeclei-mer este chutney de morcov si mere
     
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Vedeti ca la Mos Craciun 2 pare ca exista si acolo o placa speciala festiva, imediat dupa cei 7 puieti arabesc!
    In tutorial nu e trecuta cu bold, doar cu 2 pachete de carti! Nu poate decat sa ne bucure, avem mai multe sanse la trivia!
    Cautam itemul pentru vrejul "cel lung", dupa aceea am observat ca itemii sunt amestecati, unul dintre ei il gasim la Mos Craciun 2!
    Bafta!
     
    davidsiirina08, derby54, paulici_01 și alți 10 apreciază asta.
  9. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Da, asa este, acum am vazut-o si eu. Arata la fel ca celelalte de la Mos Craciun 1 care dau pachete de carti la 12 ore.
     
  10. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Gata cu plantele in Clar de luna,trec la plantele care se cultiva pe Baha....miine,nu acum
     
    davidsiirina08, derby54, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  11. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    Dupa ce am citit tutorialul si ce s-a scris aici,sint cam in ceata.
    Sa vad daca am inteles:Am folosit cheia de Ag la MC1 si plantez cununa clar de luna pina fac necesarul 930 in prima faza.In paralel am facut la MC2 primii 9 pasi.Continui sa fac cununa clar de luna cit de multe 3-4 mii.
    Cum fac rost de celelalte chei?Din plantele de event pe care le donez la MC1 si MC2? Vor fi mii de plante ,in functie de ce vrei sa obtii pe linga chei.
    Eu ,de exemplu mai vreau niste adaposturi ,pe care nu le am.Nu cred ca voi termina eventul.Prea mult trebuie stat la calc,mai ales cind ai job de 12-14 ore

    Cite plante ?Cam 8000?? Repede le-ai facut !Cum ai reusit?
     
  12. dodi.b

    dodi.b Scriitor în devenire

    Care dintre aceste articole oferă lăzi de bunătăți țăcănite?
    „Vânătă de liliac în noaptea de speriat”
     
  13. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Cine este stapanul lui Cerber?
    Contele Bracula
     
  14. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum



    Am avut un bonus de 100% si am activat cadoul lui Jack;am folosit deasemenea SC..Am tinut sa le termin ptr.ca am multe de adaposturi de pus pe clar de luna si aveam nevoie sa am terenurile libere.
     
    davidsiirina08, raisa2005, derby54 și alți 7 apreciază asta.
  15. mara031991

    mara031991 Expert forum

    pentru MC2 nu stiu de unde sa deschid jocul. Nu gasesc locul de unde pun cheia aargintie sa iau lumanarea pt plante. Multumesc mult

    scuze dar sunt ametita . Nu imi dau seama cum ati luat pt MC @ lumanarile pt a incepe planta cununa festiva Va rog din sufley sa ma ajutati
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Dec 2021
  16. geta57

    geta57 Rutinat

    Intră în MC1 și o găsești undeva pe margini, toate 3, bineînțeles la distanță una de alta.
     
  17. geta57

    geta57 Rutinat

    Apar la moară.
     
  18. mara031991

    mara031991 Expert forum

    multumesc mult ! Cred csa nu m-am facut inteleasa. Scuze ! Eu nu inteleg defapt pe MC2 de unde incep sa pot debloca lumanarile pt planta festiva .Nu gasesc un punct de unde sa incep, nu gasesc de unde pot debloca lumanarile, cred ca acum sunt mai de inteles
     
  19. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum


    Lumanarile pentru MC2 se deblocheaza la punctul 13, insa ai nevoie de cele 3 chei de la MC1 pentru a face asta :)
    Cat despre locul de unde incepi.. ei bine, punctul 1 din imaginea de mai jos


    [​IMG]
     
    Agoma, davidsiirina08, raisa2005 și alți 7 apreciază asta.
  20. valemnd158

    valemnd158 Junior Expert

    La fel am patit. nici nu stiu ce sa mai fac :))
     
    davidsiirina08, tcmxxl1975, oni2012 și alți 7 apreciază asta.