Feedback Secretul lui Moș Crăciun

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 14 Dec 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 2 Ian 2022.
  1. Îmi place

    63,6%
  2. Îmi este indiferent

    3,1%
  3. Nu-mi place

    33,3%
  1. florentina94

    florentina94 Începător forum

    Buna ziua,unde gasesc creanga de brad?Sa o pot planta.Multumesc frumos!
     
  2. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Creanga de brad nu se planteaza nicaieri. Se foloseste la moara pentru a produce plantele de event pe care apoi le cultivi. Citeste tutorialul cu atentie.
     
  3. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Am terminat pe Clar de luna si pe ferma,acum inmultesc plantele de pe Baha.Dar......nu imi mai place acest event desi,(alaturi de "petice fericite")imi placea foarte mult !:sleepy:Are premii de care imi plac mie,dar e asa o intortocheala intortocheata dezamagitoare !!!!!Cat despre drop,ce-o fi o fi....Nu fortez nimic si vad eu la anul viitor cum stau.:).Spot la treaba,tineti copiuta la-ndemana(multumim Vinfiert!!!)si sa fim cuminti,poate trece Mos Craciun pe la fiecare.
     
    Agoma, davidsiirina08, paulici_01 și alți 10 apreciază asta.
  4. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Vecina, poti trece putin gardul sa imi faci si mie plantele? :D Eu nu-s nici la un sfert din drum :sleepy:
     
    valemnd158, muschetarul, gily2019 și alți 11 apreciază asta.
  5. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    " % bonusul oferit de buchet oribil este " în loc de "Care este procentul bonusului de demonic Bush? "
     
  6. aida59

    aida59 Maestru forum

    Va rog mult puteti sa imi spuneti pt Clar de luna ce bonusuri ati folosit? Stiu ca nu toate aduc bonusuri plante
     
    MicuNicu, -Abramburica-, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  7. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Pentru multiplicare plante, cele clasice:
    [​IMG]
    Plus Jack, plus eternul Chutney...
     
  8. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    o_Oo_O nu stiam de ce ma ia cu palpitatii la inima...
    Nu am vazut atatea bonusuri... am avut 2 sau 3, nici nu stiam ca 23 se scrie legat xD
    In momentul asta regret ca nu aveam "reactii", acolo in loc de "Imi place" sa pot pune altceva...
     
    valemnd158, coboduza, Agoma și alți 19 apreciază asta.
  9. -mihaixxl-

    -mihaixxl- Începător forum

    daca nu am acces la ghimbir (punctul 8 ) nu pot face nimic mai departe?
     
    davidsiirina08, -katnik-, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  10. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Nu am fost atenta cand am deblocat punctul 8 dar sunt destul de sigura ca fara el nu vei putea debloca punctul 10, iar fara punctul 10 nu vei putea debloca 13. Insa mai ai destul de mult timp la dispozitie, concentreaza-te pe MC1 si pana termini cu el poate reusesti sa deblochezi ghimbirul.
     
    davidsiirina08, -katnik-, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  11. -mihaixxl-

    -mihaixxl- Începător forum

    mda așa ma gândeam și eu... multumesc pentru ajutor oricum. 80 de banane.... o să mai dureze un pic până le obțin.
     
    davidsiirina08, -katnik-, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  12. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Poate te ajuta, daca ai creitari, sa iei si de la Shop-o-Rama 30 buc. Ar mai fi shopul, hartile de unde ai mai putea lua cateva. Poate ai noroc si ai ceva misiuni si le poti termina. Am fost si eu intr-un impas de asta la un event, dar imi lipseau mai putine, timp este oricum :) . Spor !
     
    valemnd158, davidsiirina08, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  13. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Pune iteme care ofera multa experienta pe hartile din insula.. foloseste toate token-urile de sezon pentru a cumpara "bonus xp pentru articole datatoare" ( cel care costa 1 token ), activeaza vrejuri, decoratiuni, etc cu acelasi bonus ( xp articole datatoare) si, cu putin noroc, vei avansa cateva niveluri deodata :oops: Daca ai 800 de creitari, poti cumpara 30 de banane de la Shop-O-Rama. Cam asta e tot ce imi vine in minte acum. Sper sa te ajute.
     
    muschetarul, -katnik-, lat0r și alți 8 apreciază asta.
  14. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Terminat cununa de la ferma! Am inceput cununa insulara! Vad ca dropul mrge bine...
     
  15. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Oare la shop... nu trebuia taiat cu X-ul acela cutia Piccolo si adapostul neon?
    Eu nu pot lua de la shop 2 Piccolo si 4 adaposturi neon, in schimb adaposturile ren le pot achizitiona.
    [​IMG]
     
  16. mariusalecssandru

    mariusalecssandru Începător forum

    Buna tuturor.Eu nu am inteles de unde iau lumanarile pt restul de plante.Lamuriti ma va rog
     
  17. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Dupa ce termini de donat prima planta de event, la ultima misiune vei primi o noua cheie argintie, cu care vei debloca urmatoarele lumanari dorite.
     
    in.the.rain, -katnik-, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  18. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Normal, era imaginea dublată parțial, nu același două premii dublate. Renii ar fi trebuit să fie eliminați însă.
     
  19. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Am inteles acum. Vazand ca apar renii ma gandeam ca s-a "taiat" partea gresita :). Multumesc !
    [​IMG]
     
  20. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    va rog poate stie cineva pe harta la deblocarea unei chei se cde 1620 plante de pe clar de luna iar in tabel sunt 620 ,unde este eroarea daca este bineinteles ms