Feedback Secretul lui Moș Crăciun

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 14 Dec 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 2 Ian 2022.
  1. Îmi place

    63,6%
  2. Îmi este indiferent

    3,1%
  3. Nu-mi place

    33,3%
  1. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Mersi mult!
     
    stiucarul, oni2012, Criselt și alți 8 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cred ca ai spart usa, ca pe mine nu ma lasa sa trec pana nu le dau toate 3 cheile (ferma, baha si clar de luna), n-am cum sa incep ultima misiune...Dar incep in seara asta cu ultima planta; daca nu-mi spui si mie secretul, o sa am rabdare sa le fac la rand! Sau poate n-am inteles eu si mai aveai doar cheia argintie de luat, macar pe aia daca mi-ai putea-o imprumuta... Ca inca imi mai trebuie, da intr-o ora rezolv!
     
    stiucarul, -Abramburica-, oni2012 și alți 11 apreciază asta.
  3. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    nu stiu ce am facut,habar nu am.Stiu ca am pus in asteptare la moare crengute,si cheia argintie de pe baha am obtinut-o azi dupa amiaza.Cununa festiva e inceputa de aseara,dupa ce am trecut pragul celor 3 chei colorate de la calea catre Mos Craciun 2.Acum am vazut,dupa cele 3 chei colorate primesti lumanarelele festive.
     
    -Abramburica-, oni2012, raisa2005 și alți 10 apreciază asta.
  4. vyyo5252

    vyyo5252 Mogul forum

    buna, la vrejul lui Mos Craciun 2 se recolteaza dupa 4380 de ore? asa zgarcit
     
    stiucarul, oni2012, raisa2005 și alți 9 apreciază asta.
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pai de cate ori vine Mos Craciun intr-un an? sa zicem mersi ca in Farmerama vine odata si vara!
     
    stiucarul, oni2012, raisa2005 și alți 13 apreciază asta.
  6. 01ruxi01

    01ruxi01 Pretendent

    am o intrbare vrejul mosului 2 nu se obtine in joc deci trebuie cumparat cu monede stea?
     
    -Abramburica-, oni2012, raisa2005 și alți 9 apreciază asta.
  7. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Da, de la shop.
     
    -Abramburica-, oni2012, raisa2005 și alți 9 apreciază asta.
  8. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    Salut.Am ajuns intr-un impas.La MC1 la pct 26( de exemplu) , desi am necesarul de globuri-1100-imi scrie "Primesti aceasta recompensa " si nu am butonul de "Deschide".
    Am deschis toate cadourile mov.La celelalte cadouri imi scrie "Am primit urmatoarea recompensa"
    De exemplu la unul din cadourile verzi,in josul paginii, am butonul "Deschide " care se va activa in momentul cind am plantele.
    Intrebarea este ,ce am facut gresit??Ce trebuie sa fac?
    Nu stiu daca m-am facut inteles.Poate e mai usor cu print screen,dar mi se pare mai complicat cu urcatul pe site-uri de specialitate.

    PS.Cum obtin luminare insulara si festiva,ca nu am prea inteles?Finalizare sarcini la MC1?
     
    Modificat ultima dată: 18 Dec 2021
  9. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Ai dreptate, ar fi mai usor cu un print. Daca am inteles eu bine, ce ai explicat tu aici, ca sa poti debloca premiul respectiv probabil mai trebuie sa faci cateva misiuni. Daca pui mouse-ul pe recompensa respectiva ar trebui sa iti apara in relief 2 cadouri din apropiere care trebuie sa fie deblocate pentru a putea accesa recompensa.
    Exemplu : Pentru "Randul de vrej 1" trebuie sa ai deblocata si misiunea cu plantele de la clar de luna si cea de la plantele de pe insula.
    L.e. Ca sa iti raspund si la intrebarea din PS. Lumanarea insulara se obtine de la MC1, iar cea festiva de la MC2. Dupa ce termini cu cate o tura de plante primesti la sfarsit o cheie argintie cu care deblochezi urmatoarea planta, practic repeti pasul initial.
     
    Modificat ultima dată: 18 Dec 2021
    Laurentiu909, tcmxxl1975, oni2012 și alți 7 apreciază asta.
  10. tchupy

    tchupy Analist forum

    Ca sa deblochezi 26 trebuie sa ai deblocat si 4 si 23, in tutorial spune: "În cazul celor două hărți sarcinile vor fi deblocate pe măsură ce sunt realizate cele din vecinătate,..."
     
  11. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    Multumesc lui tchupy si zeepinskar.Abia astept sa-mi fac plantele sa vad daca am inteles corect explicatiile lor.In noaptea asta(pt ca lucrez)cred ca voi fi edificat.
     
    stiucarul, Laurentiu909, tcmxxl1975 și alți 10 apreciază asta.
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    La mine a venit Mos Craciun!
    Daca nu ma credeti, pun poza:
    [​IMG]
     
  13. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Uite cine avea pile la Mos Craciun!
    Felicitari ! Unii abia ne-am prins cum sta treaba cu eventul asta si altii deja au terminat :D.
     
    valemnd158, derby54, Laurentiu909 și alți 11 apreciază asta.
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mai e mult pana departe...Inca lucrez la a 3-a planta... Dar am reusit sa iau vrejul Mosului si itemii necesari!
    Mai in fata stiu cu siguranta ca e vecina ta, care e deja de ieri la ultima planta!
    Din ce a postat, si Kameliana e cam tot pe acolo, depinde de cat se grabeste, si or mai fi si altii mai discreti, nu laudarosi ca mine!
    Spor!
     
    derby54, sk8er_me, Laurentiu909 și alți 14 apreciază asta.
  15. cp58

    cp58 Ambasador forum

    [​IMG]

    Eventul Festivalul Santapolooza: SantaCon a fost disponibil in...?
    Raspuns 2014
     
    Modificat ultima dată: 19 Dec 2021
    derby54, vinfiert, Laurentiu909 și alți 13 apreciază asta.
  16. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    am descoperit ca si shop-ul cu monede stea are 2 pagini(nici nu stiu de ce nu am vazut pana acum!!!!!)Asa ca,nu ramanem cu monede-stea inutile,le cheltuim pe tichete de petrecere,SH si lazi de bonusuri.Gata Calea lui MC2, de acum astept sa se adune drop.Din picollo,itemi din aia buni,am primit si 2 iggdrasyl si un pom matusalemic. Acestea fiind zise,m-am razgandit.Vot POZITIV.;)Liber la colindat si prajiturit :) PS.Si ca sa duc neatentia la rang de arta,aceeasi farmerita premianta imi spune ca itemii care se cumpara cu monede stea se pot lua de mai multe ori.Pacat ca nu impartaseste si altor fermieri stiinta ei.:)
     
    Modificat ultima dată: 19 Dec 2021
    valemnd158, -katnik-, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  17. geta57

    geta57 Rutinat

    La nr. 8 primim o cheie argintie dacă donăm 3500 de cununi de la fermă! Întrebarea este- ce facem cu ea în condițiile în care eu deja produc cununile festive? Dacă nu e bună la nimic, n-aș mai face cele 3500 de plante. Corect? Poate mă lămurește cineva.
     
    stiucarul, -katnik-, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Daca nu-ti doresti vrejul, e corect... Dar va trebui donat sa poti activa vrejul Mos Craciun 1! Ba chiar poti temporiza, si Cununa de pe ferma o faci in paralel cu Cununa festiva, cea de-a 2-a pe terenul principal + terenul principal Clar de Luna iar cele 3500 ramase pe pasunea salbatica!
     
    stiucarul, -katnik-, Laurentiu909 și alți 6 apreciază asta.
  19. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Shopul are mai multe pagini
    [​IMG] [​IMG]
     
    derby54, stiucarul, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  20. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    nu doar asta,ci si cel cu monede stea
     
    mara62, fermierulluca, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.