Feedback Secretul lui Moș Crăciun

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 14 Dec 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 2 Ian 2022.
  1. Îmi place

    63,6%
  2. Îmi este indiferent

    3,1%
  3. Nu-mi place

    33,3%
  1. geta57

    geta57 Rutinat

    Bineînțeles că vreau vrejul, doar că nu mi-am bătut capul cum să-l obțin! Mulțumesc de îndrumare! Sărbători liniștite!
     
    mara62, stiucarul, in.the.rain și alți 10 apreciază asta.
  2. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Asta recunosc ca nici eu nu l-am vazut, multumim! :)
    Bine, inca nu e cazul, ca mai muncesc sa iau item-uri dar e bine de stiut.
    Acum am vazut ca nici in FAQ nu e pus print cu continuarea, bine, se vad clar sagetile cu verde, dar eu una nu m-am uitat mai departe ca erau alea de interes major :)
     
    mara62, derby54, stiucarul și alți 11 apreciază asta.
  3. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Am terminat cu plantele. Astept dropul. Mai am nevoie de 2400globuri.
    Am avut 10 lazi de bonusuri si... surpiza numai bonusuri PE/PET (am cateva sute). Din cutiile magice alte surprize Pogo show, 2 prietenul urs, cantece florale, elevul lui ingrid si loveste viermele. Voi lua de la shop tot ce pot in speranta voi avea mai mult noroc. Speranta moare ultima! Spor sa aveti!
    Pt.Claudia La mine s-a deschis fara probleme.
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 19 Dec 2021
    tcmxxl1975, mara62, derby54 și alți 12 apreciază asta.
  4. Claudia

    Claudia Duce forum

    Am terminat plansa 1, am luat aproape tot, inclusiv linia de vrej din centru, dar tot nu se activeaza itemul de sus de care am nevoie pentru aceasta. Nu are butonul "Deschide" din baza asa cum au avut toate celelalte premii, e blocat. A reusit cineva sa primeasca acest item, adica trebuie sa trimit un mesaj la Suport sa vad de ce nu e activ la ferma mea sau e o problema generala? Am sters cookies, etc, nu asta e solutia.

    [​IMG]
     
    _sorina_elena_, tcmxxl1975, mara62 și alți 9 apreciază asta.
  5. tudor1966

    tudor1966 Împărat forum

    Am terminat plansa 1 si m-a lasat sa i-au itemul!
     
    geta_numai_eu, mara62, stiucarul și alți 7 apreciază asta.
  6. Claudia

    Claudia Duce forum

    Multumesc, deci trebuie sa scriu la Suport :(.
     
    mara62, stiucarul, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    N-aveai cum sa ajungi in centru sa iei vrejul fara sa deblochezi vecinii itemului!
    Deci scrie la suport, eu am putut lua itemul cand i-am deblocat vecinii din ambele parti!
    [​IMG]
     
  8. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna seara. Eu nu reusesc sa inteleg 2 lucruri: de unde se obtine lumanarea festiva ca nu o gasesc niciunde la recompense si care e "trucul" cu moara, ca se primesc cate 5 crengi de brad la 5 ore daca ramai cu stoc 0, dar nu ai cum sa le aduni. Ce nu pricep eu?
     
    mara62, malagambafane, in.the.rain și alți 6 apreciază asta.
  9. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Lumanarea festiva o gasesti in misiunea Mos Craciun 2, dupa ce deblochezi cele 3 portaluri cu cheile corespunzatoare, adica cheia de la ferma, cheia clar de luna si cheia insulara. Donezi 60 mere si obtii lumanarile festive, pe care le combini cu crengile de brad! Cheile astea le obtii dupa ce finalizezi (sau iti mai ramane doar un pas) din toata misiunea Mos Craciun 1!
    Iar trucul sa ai mai multe crengi de brad (+5 crengi de brad la 5 ore iti da jocul doar din momentul cand ai ramas cu stoc "0") este ca in momentul cand ai cele 5 crengute sa le dai la moara, in asteptare, din ceva care ai deja deblocat, dupa ceva suficient de lung incat sa nu se macine...
    Peste alte 5 ore iti mai apar 5, atunci anulezi comanda de 5 si dai una de 10, si tot asa, se strang mai multe crengute pana te decizi sa le folosesti!

    Dodi.b: D, bineinteles, broccoli paianjen roz! Ar trebui sa sune cam asa: Care dintre urmatoarele nu este o planta Clar de Luna...
     
    Modificat ultima dată: 19 Dec 2021
    mara62, Veverita02, gily2019 și alți 12 apreciază asta.
  10. dodi.b

    dodi.b Scriitor în devenire

    5 crengi de brad le pui la moară și ai iarăși stoc 0. Operațiunea se repetă!

    Întrebare:

    Care dintre următoarele NU e o parcelă în lumea
    Clar de lună?
    A. Fantomă
    B. Piatră funerară
    C. Ciuperca piciorului
    D. Broccoli păianjen roz
    ??

    Răspuns corect: D. Broccoli....
     
    Modificat ultima dată: 19 Dec 2021
    mara62, ani.vajai, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  11. fabian201070

    fabian201070 Pretendent

    vrejul se activeaza cu 1600 globuri ,nicidecum cu cheia argintie?totusi ce faci cu ea?si eu am aceasi problema?
     
    mara62, stiucarul, ani.vajai și alți 9 apreciază asta.
  12. Claudia

    Claudia Duce forum

    Aici e vrejul, care are acum in el doar doi itemi din trei si nu o sa pot sa-l activez maine dimineata:
    [​IMG]

    Si aici, din nou, itemul buclucas care lipseste din vrej si nu se lasa obtinut, toti vecinii din toata plansa sunt deblocati, numai el nu se lasa:

    [​IMG]

    Am scris deja la Suport, dar e duminica seara, nu e zi lucratoare, nu ma astept la minuni. Preferam sa nu se intample asa ceva, normal.

    Edit: Suportul a fost la datorie si a rezolvat problema de azi noapte, am linia de vrej functionala acum :).
     
    Modificat ultima dată: 20 Dec 2021
    mara62, valemnd158, derby54 și alți 11 apreciază asta.
  13. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    Si eu vad fara utilitate ultima cheie argintie. Am trecut la cununa festiva si aici nu e nevoie. Spor si o noapte linistita!
     
    mara62, stiucarul, ani.vajai și alți 9 apreciază asta.
  14. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Daca se mai modifica la tabel sau eventual sa tineti cont:
    Intrebarea din tabel: Ce fel de animal este Duck Kata, pilotul?
    Intrebarea corecta: Ce fel de animal este pilotul Suzi ? - Strut
     
    mara62, derby54, ani.vajai și alți 10 apreciază asta.
  15. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    azi termin cununa insulara.si clar de luna e gata.
     
    mara62, paulici_01, -katnik- și alți 4 apreciază asta.
  16. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Nu este fara utilitate. Este rezultatul faptului ca poti face cununile in ce ordine doresti. Sa presupunem pentru o secunda ca "ultima" cheie nu era oferita ca si recompensa. Asta ar insemna ca traseul fara cheie ar trebui sa fie OBLIGATORIU ultimul pentru ca altfel nu ai fi avut o cheie cu care sa deschizi alte rute, nu ? In felul asta toata lumea ramane cu o cheie in plus, insa fiecare are libertatea de a-si alege strategia cu privire la ordinea rutelor.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 20 Dec 2021
    paulici_01, davidsiirina08, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  17. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    O fi , n-o fi utila, ii clar ca plantele necesare pentru ultima cheie nu mai sunt necesare. Deci dupa a 3-a cheie colorata, se trece direct la partea finala de la plansa 2 Mos Craciun. In cazul meu, am scapat de 3250 plante insulare . SPOR
     
    mara62, paulici_01, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pare ca nici tu nu vrei vrejul Mos Craciun 2... Eu zic ca ai sa le faci si pe alea, dar mai fara graba, ca oricum itemul care-ti lipseste pentru vrej il gasesti mai tarziu la plansa Mos Craciun 2... Si cu sau fara cheie, daca nu donezi ultima runda nu iei vrejul din centru!
    Eu doar ce am gasit itemul lipsa: Azi termin plantele, si 1500 drop mai strang eu!
    [​IMG]
     
    vinfiert, paulici_01, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  19. Cronwell

    Cronwell Scriitor în devenire

    buna, si voua va ia 2 placi/plansa?
     
    mara62, paulici_01, davidsiirina08 și alți 6 apreciază asta.
  20. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Da, si in plus eu mai am si alta problema! Imi da doar cate una la fiecare plansa speciala, si foarte rar, la 12 ore!
    Si ma mai scoate si la tabla sa dau examen din Farmerama!
    In rest, n-am nemultumiri...

    P.S.: < in.the.rain> Stiu si de placa aia, dar eram si eu la "lacramatii", aia nu se incadreaza la profilul ala... Ba chiar eu m-am prins prima data de ea ca exista! Postarea despre ea e pe pagina 5, cateva postari sub tabelul lui "vinfiert"...
     
    Modificat ultima dată: 20 Dec 2021
    mara62, kameliana59, paulici_01 și alți 10 apreciază asta.