Feedback Septemberfest 2019

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 18 Sep 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 25 Sep 2019.
  1. Îmi place

    71,7%
  2. Mi-e indiferent

    7,9%
  3. Nu-mi place

    20,4%
  1. yocoama

    yocoama General forum

    [​IMG]
    Si eu...spor:D
     
  2. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Stiti cum se zice: la mustata. Ei, cam asa o sa fie la mine, acum sunt la 34/60. Da, nu-i stres, este un tip de event care umple sura pe de o parte si pe de alta parte mai castigi cate ceva (nu mare lucru la mine la acest event). SPOR
     
  3. lupu_singuratic

    lupu_singuratic Începător forum

    eu am pus 5234 si mi-a dat stelute
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 23 Sep 2019
    marianvaly6767, doro090767, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  4. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    53 de runde jucate ,bafta tuturor !
     
  5. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    amtinar, iarina56, cosmar75 și alți 13 apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    71 de runde, niciuna jucata, dar ma apuc azi de ele. Targetul este de 100 de runde, asadar sunt in time.
     
    doro090767, donnadmn, Criselt și alți 6 apreciază asta.
  7. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Am 39 de tacamuri si mi-au ramas 1.035 furculite si 24 cutite.
    Pana ieri dimineata am cultivat plante si de ieri am pus animale si ateliere de 5, 6, 7 ore.
    Surprinzator ca din adaposturi au iesit mai multe furculite decat cutite, ceea ce nu ma incanta ca nu pot echilibra dropul.
    Azi noapte am pus adaposturi de 16, 15, 14 13 ore, pe care le recoltez peste o ora.
    Dupa aceasta recoltare, o sa decid daca raman pe adaposturi sau trec din nou pe plante.
    La plante scoteam mai multe cutite la 12 ore, din valeriana altoita in sera (534 furculite si 264 cutite).
    Eu nu am alt Howie, decat cel din Legenda vie 2.
    Mult spor la drop!
     
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Adaposturile de 10h dau ambele dropuri, fara Howie. Cele de durata mai mica mai mult furculite, e corect, mai ales ca nu ai Howie. Incearca ponei, cincilla, elani, canguri, iepuri roz, rasi rosii, curcani rosii. Chiar si uitand sa pun Howie am primit ambele dropuri din astea. Si ca ateliere, marochinaria simpla mi-a dat la fel, 1 + 1. Spor. Vad ca lumea spune de gaste, incearca-le.
    Eu am 58 de runde, pe la pranz iau vrejul, nu e nici un motiv sa nu continui atat timp cat fac ce-mi tuna...Si daca e drop, mai adunam si monezi.
     
    doro090767, Criselt, -iulia1992- și alți 8 apreciază asta.
  9. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Septemberfest 2019 s-a incheiat la ferma mea. De dimineata umblu dupa 8 cutite, am luat linia de vrej si ma opresc. Pentru mine nu a fost eventul "wow", iar solutia de a prinde doar monede nu prea mi-a placut, dar am mers pe ea. M-am imbogatit cu un arbore de bumbac.
    Inevitabil, mi-am amintit cu drag de covrigeii, halbele de bere si lanurile de hamei de altadata...
    Felicitari si spor!
    [​IMG]
    Edit: "Pai si daca fara sa faci efort mai primesti drop il arunci?"
    Ai dreptate vor mai fi cateva monede pana miercuri. Sa vezi atunci distractie la final :D
     
    Modificat ultima dată: 23 Sep 2019
    kami12., iarina56, doro090767 și alți 14 apreciază asta.
  10. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pai si daca fara sa faci efort mai primesti drop il arunci? S-a incheiat doar cursa pentru vrej, ramane distractia...Spor!
     
    doro090767, amy46, -iulia1992- și alți 7 apreciază asta.
  11. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Gastele mi-au dat maxim 20 de cutite si 26 furculite din 44 terenuri.
    Am recoltat adaposturi de 16, 15, 14 13 ore si am avut la fiecare adapost un cutit si o furculita.
    Din pomii dupa margine, mai nimic!
    Acum merg cu aceleasi adaposturi, deoarece am avut toate bonusurile de la vrej si produse mestesugaresti activate pentru ele si Coconul de fluture neonV care-mi dubleaza recolta.
    Am sa schimb adaposturile dupa ce le recoltez pe acestea, cu toate ca ma ingrozeste cautarea si sortarea lor.
    Timpul trece, tic-tac, tic-tac.
    Sper sa consum toate furculitele! Desigur, am glumit!
    Mult spor la drop si voua!
     
    doro090767, amy46, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  12. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    culeg de 2 ori pe zi hortensie (parcelă mică 1*1) cu broasca în copac și 4 pe teren și iese în jur de 55 - 60 cuțite pe teren iar furculițe în nesimțire (am deja peste 700 pe stoc) am jucat 55 de runde jucate ... am luat tot ceea ce înseamnă misterios și cred că de acuma mă bag pe cupoanele de combină ... iese ceva și din pomi dar mai slăbuț, iar din adăposturi (max 12 ore - tot de 2 ori le culeg ... poate cu greu de 3 ori) câte ai pune mai mult de 44 de cuțite nu pot ieși (doar dacă ai toate cele 5 manufac. + menaj.)
     
    doro090767, donnadmn, amy46 și alți 9 apreciază asta.
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Vrejul, gata. Daca mai pica ceva, sa fie primit. Mie mi-a placut.
    PS: Pentru Ina: Vezi ca ai selectie dupa durata la adaposturi si ateliere, si la combina si la lada. Daca folosesti combina nu-ti arata upgrade-urile, asa ca te uiti intai in lada si dupa aceea treci la combina. Spor.

    [​IMG]
     
    amtinar, iarina56, donnadmn și alți 13 apreciază asta.
  14. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    75 de runde jucate, monede necheltuite, inca... :)
     
    MicuNicu, amtinar, iarina56 și alți 8 apreciază asta.
  15. cristalban

    cristalban Începător forum

    buna ziua
    oare ma poate lamuri cineva cum sta treaba cu howie asta ca nu pot sa inteleg si pace!l-am luat de la arborele intelepciunii si nu stiu cum sa-l folosesc!
    rugaminte mare de tot la voi!
    un link care sa ma dezmeticeasca,ceva.
    scuze daca nu am postat unde trebuie si spor la joc sa aveti!
     
    MicuNicu, -iulia1992-, doro090767 și alți 4 apreciază asta.
  16. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Il cheama Howie Donut, ocupa parcela 1x1, ofera +5% sanse mai mari la drop pe terenul pe care il pui inainte de recoltare. Daca ai mai multi, efectul se cumuleaza.
    Eu nu pricep cum spui ca l-ai luat din copac... Acolo il pui de obicei, doar unul, in runa Legenda vie 2, si efectul lui se aplica la toate terenurile. Si de scos de acolo nu se mai poate. Deci ideea e ca daca ai mai multi si nu uiti sa-i pui pe teren (adica recoltezi cateva parcele cu mana, scoti campurile, pui Howie) sansele de drop sunt mai mari cu 5% pentru fiecare Howie.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 23 Sep 2019
    davidsiirina08, donnadmn, mariuta48 și alți 10 apreciază asta.
  17. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Linie de vrej activata , bafta tuturor !
     
    mariuta48, yocoama, donnadmn și alți 10 apreciază asta.
  18. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    a luat careva mai mult de 20 de monezi??
     
    davidsiirina08, Criselt, amy46 și alți 5 apreciază asta.
  19. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Da, cei care au nimerit combinatia de monede stea prima data.
     
    davidsiirina08, mariuta48, Criselt și alți 7 apreciază asta.
  20. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Presupun ca te referi la acel puiet surpriza din ou. Cel putin la mine asa a fost oferta. Ei bine, nu ies copacei, ci se castiga cate 5 sarje/puiet de SH, GG, parfum, SC, PE, Suzi, Suzana, stelute, sau cupon de 1h. Nu prea se merita!
    [​IMG]
    upload image site
    P.S. Scuze de off-topic :)
    P.P.S. 88 de ture, jucate toate. Ma apropii de suta! :p
     
    Modificat ultima dată: 23 Sep 2019
    amtinar, davidsiirina08, -iulia1992- și alți 7 apreciază asta.