Septemberfest - Evoluția jucătorilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 18 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. janihun76

    janihun76 Scriitor în devenire

    Eu am avut mai mult noroc incep cu 43 pliculete!
     
    mara62, maximm, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  2. adinagalatzanu

    adinagalatzanu Cunoscător forum

    un ev. frumos ,incep cu 143 pliculete :)
     
    mara62, maximm, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  3. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Un event accesibil. Am inceput cu 102 de pliculete :D
    Spor la treaba!!!
     
    Modificat ultima dată: 18 Sep 2014
    Cristiana2401, mara62, maximm și alți 7 apreciază asta.
  4. veve47

    veve47 Conte forum

    Este primul event la care drop-ul de inceput este dezamagitor. Garoafe peste tot si doar cafea in insula si doar 45 de plicuri. Ma surprinde numarul prezentat de alti colegi, de ordinul sutelor cum eram si eu obisnuita. Poate ne spun si noua "secretul" acestui inceput bun. Oricum spor la treaba tuturor, mesterilor berari...;)
     
    maximm, donnadmn, Puski96 și alți 8 apreciază asta.
  5. fyfy32

    fyfy32 Locuitor permanent

    pai eu am 107 pliculete am avut garoafe pe superparcele toti pomii jumbo iar pe insula pomi si superparcele cu cafea + pomii fermecati
     
    mara62, maximm, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  6. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Frumos eventul incep cu 55 de pliculete
    multa bafta....
     
    mara62, maximm, donnadmn și alți 9 apreciază asta.
  7. ttteee

    ttteee Cunoscător forum

    Frumos event. Dropul nu are o importanţă deosebită. Problema este să obţii butoaiele pentru că apoi se poate rezolva Septemberfest II în 16 ore.
     
    mara62, maximm, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  8. andrew1997

    andrew1997 Baron forum

    Bună dimineața!

    Până acum am strâns 114 pliculețe de ceai cu malț, 710 plantă de turtă dulce și terenurile pline udate cu apă și cu îngrășământ. Spor și succes și vouă! ;)
     
  9. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    Eu am avut un start slab, doar 16 pliculete ieri. Pentru ca ultima planta am recoltat-o cu vreo 5h inainte de inceperea eventului pe teren am avut lalea pe ferma, menta pe terenul arabil si luminis si iarba albastra pe insula si apoi dupa ce a inceput eventul odata cu planta de event am plantat agrisa si chili care aveau acelasi timp.
    In continuare dropul este slab. Peste noapte cat am fost la serviciu am plantat planta de event pe superparcele cu apa si SC si ultima planta (secara) pe restul fermei si ardei gras pe insula si am in prezent doar 43 pliculete. :(
     
    mara62, maximm, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  10. -george39-

    -george39- Scriitor activ

    Modificat ultima dată: 19 Sep 2014
    mara62, donnadmn, ralucandreea și alți 10 apreciază asta.
  11. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    Am luat puietii...;)
    [​IMG]
     
    mara62, maximm, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  12. andrew1997

    andrew1997 Baron forum

    Salutare!

    Închei seara cu 5103 plantă de turtă dulce, 200 de pliculețe de ceai cu malț și toate terenurile pline puse cu apă. Am spus închei seara, mai devreme, pentru că nu cred că voi mai recolta peste noapte. Crezând că o să pot să recoltez peste noapte am pus și apă, dar nu-i nimic.

    O seară frumoasă! ;)
     
    mara62, cadina, maximm și alți 6 apreciază asta.
  13. hinata884

    hinata884 Locuitor permanent

    buna, mai am nevoie de 9400 de plante(am facut toate misiunile cu exceptia la cea de diamant la misiunea 4 si cea de diamant la misiunea 5 si la misiunea 6 nu am facut deloc ) si am facut primele 2 misiuni de la septemberfest 2 si a 3 e la jumatate . mai am de munca dar pare mai usor eventul asta :D spor la treaba tuturor :)
     
    mara62, maximm, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  14. tudor1966

    tudor1966 Împărat forum

    Event finalizat in totalitate. Felicitari tuturor ce au incheiat eventul, bafta celor ce mai au de terminat!
    [​IMG]
     
    maximm, RADY91, donnadmn și alți 16 apreciază asta.
  15. Capuccino

    Capuccino Analist forum

    mai am nevoie de 10500 plante de event si termin, cred luni dimineata sunt gata, am inceput evenimetul deabia azi dimineata si nu am resuit sa fac mare parte din el :p
     
    mara62, maximm, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  16. andrew1997

    andrew1997 Baron forum

    Salutare!

    Închei această zi cu 11805 plantă de turtă dulce și 278 de pliculețe de ceai cu malț. Mai am nevoie doar de 2695 de plantă de tură dulce. Cred că până luni seară îl voi finaliza.

    Nu uitați !

    Pentru plante: Parcele mici "stropite" cu apă și îngrășământ (dacă vi se termină îl puteți cumpăra de la piață) + chutney de morcovi și mere + tartă pinkie pie;
    Pentru drop: Dacă aveți Howie Donut mutați-i pe toți de pe un teren pe altul, înainte de a recolta dați refresh (F5); trimiteți-le mesaj vecinilor sau oferiți-le cadouri, cu siguranță veți primi măcar de la 5-6 dintre ei; scrieți în topicul pentru schimburi de produse meșteșugărești sau cel cu cadouri normale și postați-vă oferta;

    Spor și succes!
     
    Aless232000, mara62, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  17. kubeti

    kubeti Novice forum

    Mai am puțin din event!Mă descurc foarte bine!Sunt la a șasea sarcină la Septemberfest 1 și am puțin din ea!Iar la Septemberfest 2 sunt la a cincea sarcină!
     
    mara62, maximm, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  18. mara62

    mara62 Conte forum

    Am terminat cu plantele - adica prima parte, acum am pus butoaiele
    Super eventul
     
    donnadmn, misu_mama, andrew1997 și alți 3 apreciază asta.
  19. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Am finalizat Septemberfest 1:D Acum astept sa se faca butoaiele.
    Spor la recoltat!!!
     
    Cristiana2401, maximm, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  20. andrew1997

    andrew1997 Baron forum

    Salutare!

    După recoltarea de azi-dimineață am mai rămas cu 55 plantă de turtă dulce și am încheiat și misiunea Septemberfest I. Am pus butoaiele de ceai cu malț peste tot "stropite", o parte, cu 319 pliculețe de ceai cu malț. Mâine dimineață voi finaliza eventul. :)

    Vă doresc spor și succes! ;)
     
    mara62, donnadmn, misu_mama și alți 2 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.