Feedback Septemberfest - Petice fericite VI

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 28 Sep 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 5 Oct 2021.
  1. Îmi place

    57,2%
  2. Îmi este indiferent

    2,4%
  3. Nu-mi place

    40,4%
  1. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    294 ata si 34 nastureidin hortensie!
     
    paulici_01, stiucarul, dexter_bv și alți 11 apreciază asta.
  2. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Am folosit amarant instant si pot spune ca incep eventul cu 1480 ata si 339 nasturi :)
     
    paulici_01, dexter_bv, stiucarul și alți 13 apreciază asta.
  3. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    Prima oara cand joc un event de genul asta dar sincer nu ma atrage deloc, sunt slab rau la joc.
    In ritmul asta nu prind cucul ala alergator, e prea rapid pt mine,
    mai mult ca sigur o sa-mi modific si votul in negativ.
     
  4. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    50+
     
  5. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Incep cu :
    - 400 drop "ac si ata" dintr-un teren cu trestie si altul cu valeriana + 20 howie (culeg mereu, indiferent de event, doar cu 20).
    - 11 nasturi
    Succes tutror!

    PS: Votul meu este si va ramane pozitiv, indiferent cat reusesc sa fac din el si indiferent de ce premii reusesc sa achizitionez de la shop.
     
    Modificat ultima dată: 29 Sep 2021
    paulici_01, dulcica1970, 2007_Elvi și alți 15 apreciază asta.
  6. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Cu tehnologia asta moderna,am uitat sa mai cos,sunt indaratnica la cusut.Din 167 piese,am reusit sa iau doar 253 monede.Impung acolo cu acul pina iau monedele ptr.cutii Picolo si pe urma trebuie sa vad ce aleg:perusul sau cucul.Dupa aceea ma opresc..
     
    paulici_01, stiucarul, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  7. kristinadiaconu

    kristinadiaconu Scriitor în devenire

    Cam zgarcita roata. Nu a vrut sa ofere niciun bonus:(. Ma chinui cu pasi mici, sa vad cat reusesc sa fac din event
     
    Modificat ultima dată: 30 Sep 2021
    paulici_01, stiucarul, mara62 și alți 9 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Daca stai bine cu super compostul si compostul super a la Suzi, poti folosi parcele confort cu Chutney. Se obtin 23 de plante pe parcela (real 20, daca le scazi pe cele 3 de la plantare), dar la doua campuri de cate 44 de parcele iesi oricum mai bine, cu 1760 de plante la o recoltare, la care se mai adauga ce mai iese de pe parcelele mici de pe margine, adica inca 156 de plante. Total 1916 plante la o recoltare, fata de 1212, pe parcele mici. Diferenta este evidenta, 704 plante.
     
    dexter_bv, goldhe, kristinadiaconu și alți 14 apreciază asta.
  9. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    buna dimineata Giurgiu Romania , fereasca Dzeu am ajuns si noi la 4.95 la mie , este vorba numai de matematica si nimic altceva, la fel ca la noi in joc , inceput de event , nu stiu de ce il fac dar il fac, linia nu este asa grozava dar in spiritul jocului merge, evident ca nu exista profit sau pierdere in acest joc, exista doar placerea de a juca, din 34 rotatii 2x cupon 48h si un +100% bonus recolta si voi juca acest event doar in limita a 1448 suzy cat am adunat eu de la ultimul event pana in prezent, ce voi lua voi lua , ce nu , va ramane istorie....succes
    [​IMG]
     
    paulici_01, -iulia1992-, goldhe și alți 14 apreciază asta.
  10. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Prima data cand roata ma ajuta cu 3x 100% ... dupa mult mult timp ..
    [​IMG]
    [​IMG]
    EDIT: Am mai dat 10 rotiri .. am mai primit un bonus de 100% :D
    Trebuie sa notez undeva , ca prea darnica a fost roata la eventul acesta.
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 30 Sep 2021
    love_cakes, paulici_01, -iulia1992- și alți 18 apreciază asta.
  11. angelica.d

    angelica.d Ambasador forum

    Mi-au disparut din stelutele adunate? S-a mai intamplat cuiva?Nu toate ..dar in loc sa se adauge celor existente s-au scazut din total ultimile adunate...
     
    Modificat ultima dată: 30 Sep 2021
    paulici_01, -iulia1992-, cp58 și alți 9 apreciază asta.
  12. mara62

    mara62 Conte forum

    Linia de vrej activata , 373 stelute , un bonus de 100% de la roata + unul de la mine. Distractia continua ;)
     
    stiucarul, paulici_01, -iulia1992- și alți 13 apreciază asta.
  13. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    213
    212 petice / 428 stelute = 2.01/runda in prima zi
     
    stiucarul, paulici_01, -iulia1992- și alți 14 apreciază asta.
  14. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    [​IMG] Vrej adjudecat, din păcate stau rău însă cu monedele, pană am învățat să cos am pierdut mai mult de 120 de runde. Nu am decât [​IMG]
    Voi face cât pot, sper să ajung la cucul ăla alergător, dacă nu e bun și un arbore socotra.
     
    paulici_01, -iulia1992-, stiucarul și alți 14 apreciază asta.
  15. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    Salut,Cite stelute/ runda de cusut au iesit la voi??
    Eu nu am reusit sa scot mai mult de 5.In general au fost3-4/runda.
    Ma ingrijoram ca am putine stelute(am putine runde jucate),dar vad ca nici voi nu stati mult mai bine.
     
    paulici_01, -iulia1992-, stiucarul și alți 10 apreciază asta.
  16. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    137 de runde jucate si 169 de stelute. Bafta tuturor !
     
    paulici_01, -iulia1992-, stiucarul și alți 10 apreciază asta.
  17. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    232 runde cu 349 stelute.
     
    paulici_01, -iulia1992-, stiucarul și alți 8 apreciază asta.
  18. derby54

    derby54 Veteran Forum

    190 runde cu 270 stelute.Prima cutie picollo luata deja continuam cu toate ca roata pina acum nu m-a ajutat cu nimic am scos din sura un bonus de 100% si am cules pe jack pina acum odata.Mult spor.
     
    paulici_01, -iulia1992-, stiucarul și alți 10 apreciază asta.
  19. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    ora 10.00...bonusul de +100% expirat , cele 1448 suzy de asemenea, prima runda de event incheiata, 95 petice efectuate, plante pe stoc pentru inca 100 neacoperite de drop, va urma a 2 a runda a eventului cel mai probabil luni , pana atunci mai strang cateva sute de suzy si bineinteles instantul pentru drop, una peste alta nu a fost mare deranj, o singura zi fara item e dar cred ca imi va fi greu sa obtin ambele cutii picollo, asta e, voi strange pana luni cel mai probabil 50 tichete si voi forta un randament mai bun pe parcela mica, cu 11 am recoltat cu suzy si tot cu minim 11 am ca tinta sa fac si restul plantelor luni cand , cu ambele linii de instant banuiesc ca 1h este arhisuficienta....alta strategie nu am gasit pentru acest event , mai cu seama ca, in weekend de regula nu particip decat la recoltarea de dimineata.....succes
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    paulici_01, -iulia1992-, stiucarul și alți 10 apreciază asta.
  20. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Momentan atat... din cauza parcelelor confort nu pot merge in paralel si cu dropul ..
    [​IMG]
     
    paulici_01, -iulia1992-, stiucarul și alți 12 apreciază asta.