Septemberfest - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 18 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. gabir16

    gabir16 Junior Expert

    Dragilor,
    Am tot asteptat sa gasesc pe aici si ceva comentarii despre conceptul acestui Event. Din pacate nu sunt reactii - Deci dau eu tonul.
    Mie imi place. - Posibilitatea de reset din partea I ma face sa traiesc eventul foarte relaxat, si voi avea si un Weekend relaxat.
    Cu o singura resetare si indeplinind de 2 ori sarcinile (1,3,5, 2 Ag, 4 Ag+Au) se obtin 720 butoaie. Deci necesarul de plante de event se reduce cam la 5200 (daca ignor 4 Au la tura 2 raman chiar 4100)
    Nu am fost obligat sa schimb nimic pe insula (acolo pierderea de PE pentru mine era chiar foarte dureroasa mai ales cand trebuie sa faci 1 mil PE pentru a trece un nivel).
    Am pastrat si luminisul neatins, ba chiar si o parte din Pajiste.
    Si nici nu trebuie sa stau cu ochii pe ceas pentru a satisface numarul de recolte zilnice.
    Pentru prima data (dupa foarte mult timp) nu sunt stresat de drop. Si nu port ranchiuna vecinilor care uita sa trimita obisnuitul cadou.
    Deci consider eventul extrem de reusit.

    F-96/B-240
     
    Modificat ultima dată: 19 Sep 2014
  2. Ursoaica

    Ursoaica Mare-maestru forum

    Buna ziua,

    Si acel script, va rula automat, sau va trebui intr-un fel sa facem noi click?
     
    popescudana42 și carmelita67 apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu va trebui sa dai nici un click, ci va rula automat si va trebui eventual sa efectuezi un refresh si sa verifici inventarul.
     
    carmelita67 și adinagalatzanu apreciază asta.
  4. Ursoaica

    Ursoaica Mare-maestru forum

    Deci, practic, nu tine nimic de mine. Va rula singur, automat, si pe urma le voi putea "vedea" in Inventar, sectiunea iteme, sa inteleg... Nu?
     
    popescudana42 și carmelita67 apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Da, nu tine de tine, la fel cum nu a tinut nici eroarea care ti-a afectat contul. Oricum, ca sa fii mai linistita, poti urmari Anunturile Oficiale si dupa ce se va anunta rularea scriptului poti verifica in cont. Nu trebuie decat sa iti vezi mai departe relaxata de joc, caci oricum eventul poate fi terminat lejer si fara cele 20 de butoaie, desi ele vor fi primite de jucatorii afectati.
     
    castanilor și carmelita67 apreciază asta.
  6. bondarul11

    bondarul11 Talent de excepţie

    Salut,

    Ce-mi place eventul! Ma bucura foarte mult, faptul ca avem Linie de Vrej. Vad ca ultimele eventuri (inclusiv acesta) a tinut cu mine si au avut Linii de Vrej.
    Din partea mea, tineti-o tot asa.
    Felicitari.
     
  7. Janclin

    Janclin Novice forum

    Am indeplinit unele dintre misiuni si ar fi trebuit sa primesc 95 de butoaie, insa nu am primit macar unul...
     
    popescudana42 și carmelita67 apreciază asta.
  8. veve47

    veve47 Conte forum

    Desi drop-ul e -.- , nu prea ne deranjeaza in acest caz. Eu mi-as dori foarte mult ca planta de event sa ramana in joc si, daca nu se poate, macar de Craciun s-o mai avem integrata in ceva caci e foarte frumoasa si specifica si atunci. In alta ordine de idei, as avea propunerea ca pe viitor, la eventuri de genul acestuia, nu numai sa putem recolta ce am pus la crescut, ci si sa le putem planta "en gros" intrucat e destul de stresant sa pui 100 si ceva de butoaie click by click. Doar o parere si spor la "ceaiul de bere", tocmai bun la tranzitia caldura-racoare (vara-toamna) -le imbina pe amandoua.;)
     
    popescudana42, sdelasakin, maximm și alți 5 apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Ceea ce spui pare cam imposibil. Mai degraba cred ca nu ai cautat butoaiele primite unde trebuie. Ele se regasesc in inventar unde sunt stocati itemii. Verifica acolo te rog.
     
    carmelita67 apreciază asta.
  10. Janclin

    Janclin Novice forum

    Dupa mai multe relogari am gasit o parte din butoaie, mai lipsesc insa sper ca se va rezolva...Multumesc oricum.
     
    carmelita67 apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Nu exista " o parte din butoaie". Sunt convins ca le ai pe toate caci chiar daca au fost ceva erori ieri, astazi a fost totul rezolvat. Deci, recomandarea mea este sa trimiti un tichet la serviciul suport pentru a fi lamurit, degeaba iti spun eu ca trebuie sa le ai pe toate ca tu vei spune ca nu le ai. Pentru a elimina orice dubiu, trimite tichet la serviciul suport. Inainte de acest lucru, poti efectua o stergere de cache and cookies din browser.
     
    carmelita67 apreciază asta.
  12. Ursoaica

    Ursoaica Mare-maestru forum


    Buna,

    Tin sa te anunt, ca nu am sa mai insist si eu cu butoaiele mele! Nu de alta, dar acum s-a rezolvat problema la mine, si acum am cele 20 butoaie in inventar.
    Acum m-am linistit de tot!
    Seara frumoasa Chronos


    Edit (Chronos): sincer sa fiu nu aveai de ce sa fii nelinistita nici inainte, caci terminai lejer eventul si fara acele 20 de butoaie, iar pe de alta parte producatorii jocului nu ar fi lasat lucrurile asa, cu jucatorii pagubiti. Oricat am incercat eu sa te linistesc, nu am reusit. Nu poti linisti asa usor o ursoaica agitata;). O seara frumoasa asemeni si du ursuletii la culcus ca se lasa frigul.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 19 Sep 2014
  13. Janclin

    Janclin Novice forum

    Da, sunt, poate ca a fost o problema la mine...in ultima vreme nu am mai sters cache and cookies...multumesc.

    Edit (Chronos): cu mare drag. Banuiam eu ca nu sunt probleme. O seara buna.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 19 Sep 2014
    popescudana42, adinagalatzanu și carmelita67 apreciază asta.
  14. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna dimineata fermieri :)
    Am trecut si eu pe aici sa-mi las o parere despre acest event.
    Nu am sa-i dau o nota, pentru ca nu stiu cat, dar are toate aprecierile mele.
    Ceea ce-mi place este ca s-a renuntat la cel drop infernal si la una din cele 2 plante "de event" cu timpi diferiti.
    Planta de event de 8 ore este ok (din punctul meu de vedere). Dimineata, amiaza, seara gasesc putin timp de recoltat si reusesc sa termin si eu eventul.
    Un alt mare plus este ca se cer produse din sura.
    Premiiile de asemenea sunt super (la partea cu liniile de vrej care se tot inmultesc nu comentez).
    Si revenirea idei de resetare este super. Iti poti pastra 2 tereuri si tot termini eventul.
    Deci, in concluzie, un event reusit.
    Sper sa tineti linia si sa schimbati incet incet mecanica eventurilor.
    Cu respect ...
     
    castanilor, popescudana42, VFreya și alți 9 apreciază asta.
  15. catalinamanda

    catalinamanda Scriitor în devenire

    Am si eu o problema: nu gasesc butoaiele
     
    popescudana42 apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Le vei gasi in inventar printre itemi.
     
    adinagalatzanu apreciază asta.
  17. catalinamanda

    catalinamanda Scriitor în devenire

    Ok. MERSI FRUMOS. le-am gasit.

    Edit (Chronos): cu mare drag. O zi frumoasa. Nu uita, sa le "plantezi", sa nu bei din ele.:D
     
  18. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    buna seara, este un event frumos si care te lasa sa abordezi strategii diverse fara stres mare, asa cum trebuie sa fie un joc, relaxant , adica,...sper sa ajung sa am si aceasta linie de vrej, lucru ce vi-l doresc tuturor!
     
  19. marydelnova

    marydelnova Avansat

    Buna tuturor fermierilor,am tot ce imi trebuie ,plante si butoaie ,chef de munca nu mai vorbesc.
    dar am problem mari cu jocul se incarca greu(asta ca sa nu zic fff greu)cu toate astea mai am nevoie de 4000 de fl.de turta dulce si am donat la adoua parte butoaie pana la sarcina5.asa ca sper sa il termin cel tarziu marti
    tuturor va urez spor la munca
     
  20. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Un event foarte bun. Am reusit sa termin eventul fara nici o problema. Recompensele sunt pe masura, mai ales ca am reusit sa mai strang cateva stelute:D
    Spor la recoltat!!!
     
    .felicia.1, popescudana42, tudor1966 și alți 5 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.